Як визначити рівень залученості персоналу?
Чи проводяться у вашій компанії дослідження залученості персоналу? Типове дослідження залученості триває до трьох місяців, хоча опитування займає лише 15-20 хвилин робочого часу співробітника. Консультанти пояснюють, що дослідження залученості - це процес, а не захід. Основний спосіб дослідження залученості в компаніях - це анкетування співробітників.
Наприклад, співробітники компанії Accenture самі оцінюють значимість різних факторів (ця анкета в компанії називається Personal Engagement List) шляхом ранжування їх за певною шкалою. В опитувальнику Accenture фігурують такі фактори, як нагорода, визнання і якість життя. У багатьох випадках анкети розсилаються та заповнюються в електронному вигляді.
Назвати приблизну вартість середнього проекту важко. Багато консалтингових компаній пропонують клієнтам бенчмаркінг - можливість порівняти дані по компанії з середніми результатами в індустрії надається завдяки статистиці, зібраній від інших клієнтів. Як зазначають Девід Маклеод і Ніта Кларк (автори дослідження "Engaging for Success: enhancing performance through employee engagement"), досить часто такі опитувальники доповнюють фокус-групами, сформованими зі співробітників компанії. Інший фактор, що може вплинути на вартість дослідження, - розміри організації і її географічна розподіленість. Втім, деякі провайдери окремо обумовлюють, що якщо опитування проводиться в електронному вигляді, то на вартості проекту обсяг інформації, що оброблюється, не відіб'ється. Однак у цілому проводити комплексні опитування залученості досить дорого. Комплексний підхід до оцінки залученості значно здорожує проект, тому серед замовників досліджень залученості переважають великі компанії.
Набір питань у кожному з досліджень залученості залежить від цілей дослідження. Щоб виявити настрої в колективі, в Gallup, наприклад, пропонують опитувальник, основу якого скадають 12 «елементів відмінного керування». Це ключові питання, що допомагають визначити рівень залученості співробітника. Співробітників просять оцінити кожне з подібних тверджень: «Я знаю, чого очікують від мене на роботі», «У мене достатньо ресурсів для того, щоб якісно виконувати роботу», «У мене є можливість займатися тим, що виходить найкраще, щодня», «Думаю, що до моєї думки прислухаються на роботі», «Протягом останніх шести місяців із мною говорили про мої успіхи на роботі».
У деяких звітах залученість оцінюється у відсотках або за шкалою, у масштабах компанії. Такі дані допомагають визначити, наприклад, рівні залученості в різних відділеннях банку, наприклад. Плюс до всього, у кожної з великих дослідницьких компаній існує можливість порівняти отримані дані із середніми результатами в індустрії. Деякі дослідження відкривають можливість виявити набір драйверів залученості для організації за допомогою аналізу «проблемних зон» у компанії, де показники найбільш низькі.
Також дослідження дозволяють описати природу залученості - для конкретної посади, команди або організації. «Вимірювання залученості персоналу далекі від наукових досліджень. Деякі звіти більше зауважують на необхідні умови залученості та зв'язки з бізнес-показниками, інші описують поведінку співробітників. Типові запитання можуть формулюватися, наприклад, так: "Чи є у вас необхідні матеріали й обладнання, щоб якісно виконувати роботу? " Або співробітника можуть попросити оцінити твердження типу "Я особисто зацікавлений у тому, щоб підтримати організацію" або "Мої бесіди з лінійним менеджером корисні"», - зазначають Маклеод і Кларк.
Опитування залученості не схожі одне на інше, їхня структура, спрямованість і метод вивчення замученості багато в чому залежать і від переваг замовника, і від реальних потреб компанії. Як зазначають консультанти AXES Management, дослідження залученості допомагають компаніям визначити, інвестиції в який з аспектів керування персоналом принесуть найбільшу віддачу.
Джерело: http://hrmedia.ru/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...