Як зробити наступний крок кар'єрними сходами?
Ухвалення рішення про наступний крок кар'єрними сходами вимагає системного підходу. Розмови з друзями за пивом про те, що «все набридло та потрібно щось змінювати», комусь можуть здаватися підготовкою до зміни кар'єри та складанням плану. Однак найчастіше те, у чому легко переконати самого себе, не витримує випробування реальністю.
Почніть з вивчення вашої кар'єри
Постарайтеся відповісти на ці питання:
· Як ваша кар'єра розвивалася дотепер?
· Якого розвитку ви хотіли б домогтися в довгостроковій перспективі?
· Що повинне й/або може змінитися вже цього року?
Подумайте про ваші навички, а так само про ваші сильні та слабкі сторони й постарайтеся зрозуміти, що вам подобається в роботі, а що ні. Будьте максимально чесні із самим собою, адже ніхто крім вас написаного не побачить.
· Які пробіли в досвіді та знаннях вам необхідно заповнити для досягнення задуманих цілей?
Для кожної невідповідності необхідно вибрати свій шлях її усунення. Можливо, варто одержати додаткову освіту, почитати книги про кар'єру і особистий розвиток або проконсультуватися з фахівцем з кар'єри. Незалежно від того, що саме ви виберете, необхідно скласти детальний план подальших дій і визначити терміни його виконання.
Навіть якщо ви задоволені вашою роботою, час від часу, хоча б раз на три місяці, корисно оцінювати ваш кар'єрний і професійний розвиток. Гарним помічником у цьому буде ведення щоденника, у який ви можете записувати контакти, ідеї, цікаві сайти або статті, на які ви звернули увагу, а також ваш прогрес і досягнення.
Подивіться навколо
Багато людей вважають, що просування кар'єрними сходами напряму пов'язане з частою зміною компаній. З однієї сторони, це один зі способів, але він далеко не єдиний. Є ймовірність, що непогані можливості чекають на вас зовсім поруч.
Компанії витрачають багато грошей на пошук нових співробітників, тому у вас є перевага, якщо ви вирішите рости всередині своєї компанії. Можливо, вам вдасться домогтися підвищення в компанії або розширення сфери відповідальності на поточній позиції, що дозволить одержати додатковий досвід і кваліфікацію.
Домагайтеся визнання
Завзята робота не завжди гарантує відкрите визнання ваших заслуг, тому варто час від часу привертати додаткову увагу до роботи, що виконується вами. Наприклад, попросіть свого начальника згадати про ваші досягнення у корпоративній пресі або на дошці оголошень.
Приділіть час плануванню вашого росту та поділіться цими ідеями зі своїм керівником. Найчастіше його підтримка є абсолютно необхідною для вашого подальшого просування. Спробуйте одягатися та поводитися у відповідності з роллю, до якої ви прагнете, а не з тією, яку ви граєте в цей момент. Це не означає витрачати всі заощадження на дорогий одяг і зачіски, просто завжди необхідно виглядати охайно та професійно, адже наші думки про інших людей звичайно формуються протягом перших декількох хвилин після знайомства.
Ціль - керівна посада
Якщо ви стикнулися з горезвісною «стіною» у своїй компанії, зверніть свій погляд на інші. Але як ви можете розраховувати, наприклад, на керівну посаду, якщо ніколи не керували? В деякій мірі це залежить від того, як ви опишете свої обов'язки в резюме. Не брешіть і не перебільшуйте свої досягнення на минулому місці роботи, оскільки майбутні роботодавці можуть легко перевірити ці факти. Докладно опишіть такі обов'язки як навчання нових співробітників, або участь у стратегічних нарадах вашої команди, це дозволить продемонструвати ваш потенціал, як керівника.
Інший шлях - активна участь у різних заходах, що мають відношення до обраної вами сфері діяльності, або висвітлення свого імені в професійних колах. Зробити це можна, написавши декілька статей до профільних видань або створивши блог, присвячений своїй професійній тематиці, це усталить ваш імідж експерта з певних питань.
Роздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...