Поради початківцям юристам. З чого почати роботу в юридичній фірмі?
«Вітаю, ви прийняті на роботу» - саме такі слова бажаними для будь-якої людини, що перебуває в пошуку привабливого місця роботи, особливо для молодого початківця фахівця, який вчиться або тільки що закінчив вищий навчальний заклад. Адже робота надає можливість відчути самостійність у матеріальному плані, впевненість в собі і реалізувати себе як повноцінного професіонала в певній обраної області.
Не є винятком і молоді люди, які мають намір з'єднати своє життя з юриспруденцією. Звичайно, при виборі першого місця роботи вони перш за все враховують можливості для набуття необхідного досвіду юридичної роботи, повноцінної реалізації свого потенціалу за умови певного рівня довіри та поваги колег. У той же час молоді юристи, безумовно, розраховують у недалекій перспективі отримувати високу матеріальну оплату за свою роботу. Саме з огляду на названі фактори, останнім часом юристи при першому працевлаштуванні все більше і більше звертають свою увагу на юридичні фірми. Втім, в сьогоднішніх українських реаліях формування цивілізованого ринку юридичних послуг і внутрішньої корпоративної культури в юридичних компаніях шлях до овіяних мрією висот надзвичайно тернистий, він має свої особливості та проблеми, що виникають на початку побудови кар'єри.
Отже, з чого ж починається робота в юридичній фірмі?
Перш за все необхідно чітко визначитися з метою, яку ви ставите, влаштовуючись на роботу в юридичну фірму, а також зрозуміти, які ви маєте шанси зацікавити майбутнього роботодавця. Що стосується останнього, то кожна юридична агенція пред'являє власні вимоги до бажаючих працювати. На жаль, порадити щось нове в питанні пошуку роботи, проходження співбесід та анкетувань досить складно, але є такі речі, які знати обов'язково.
При виборі місця роботи необхідно враховувати наступні фактори:
- Не можна обмежуватися однією фірмою, потрібно подавати свої резюме відразу в декілька юридичних компаній, які вас зацікавили;
- Оскільки зазвичай юридичні фірми визначають для себе два-три основних напрямки діяльності, варто визначитися зі спеціалізацією, яка вас приваблює;
- Необхідно дізнатися про можливості кар'єрного росту і поточних вимогах юридичної фірми до роботи співробітника;
- При обранні фірми правильним буде звернути увагу на репутацію юридичної агенції, офіс фірми, матеріальне забезпечення і умови роботи, рекомендації та відгуки клієнтів або партнерів даної фірми;
- Слід досліджувати перспективи розвитку фірми і тих напрямків, які є основними для обраної агенції.
Також звернути увагу необхідно на звичайні вимоги та побажання роботодавця при виборі початківців юристів:
- Наявність вищої юридичної освіти (втім, часто роботодавець погоджується на об'єднання працівником навчання і роботи);
- Досвід роботи в колективі, необов'язково за спеціальністю;
- Кваліфіковане знання ділової англійської мови і бажано німецької чи французької;
- Знання ПК і здатність працювати з сучасними офісними програмами;
- Наявність водійських прав, закордонного паспорта з правом в'їзду в США і країни Євросоюзу розглядається як позитивний чинник для працевлаштування.
Щоб підвищити свої шанси на отримання місця роботи і успішно пройти випробувальний термін, важливим є розвинути в собі навички та особисті якості, необхідні юристові у процесі професійної діяльності:
- Відповідальність і дисциплінованість;
- Амбіційність, цілеспрямованість та ініціативність;
- Енергійність, зібраність, акуратність;
- Психологічна стійкість і адекватність;
- Відсутність згубних звичок (куріння, зловживання алкоголем).
Окремо слід виділити позитивні фактори, важливі для працевлаштування студента, а саме:
- Успішність навчання;
- Гнучкість графіка навчання;
- Відгуки викладачів;
- Громадська діяльність, участь у семінарах, виставках, конкурсах і т.д.
Як правило, студент має можливість працювати половину робочого дня, що, звичайно ж, впливає на рівень завантаженості роботою і на заробітну плату. Але і в об'єднанні роботи та навчання є свої плюси. По-перше, ви на практиці можете застосовувати теоретичні знання, які отримуєте у вузі, по-друге, ви отримуєте стаж роботи, що, безумовно, стане в нагоді після закінчення навчання.
Якщо ж ви вже маєте вищу освіту, то, звичайно, розраховуєте працювати повний робочий день і повноцінно реалізовувати свій потенціал. Але, відверто кажучи, сама специфіка вашої роботи у перший рік не буде сильно відрізнятися.
Відносини з керівництвом і колективом, практична діяльність і перспективи кар'єрного зростання є тими чинниками, які повинні визначати пріоритети власної професійної діяльності юриста-у процесі роботи в юридичній фірмі.
Правильним буде застерегти від негативних факторів, які можуть виникнути на початку роботи в юридичній фірмі і відповідно вплинути на ваше бажання в подальшому продовжити роботу в юридичній компанії або в сфері юриспруденції взагалі.
Почнемо з аналізу відносин, які можуть виникнути між вами і вашим керівництвом. Як правило, у великих і середніх за розміром юридичних фірмах нових працівників атестують менеджери з персоналу, які в подальшому надають певну інформацію про вас як про людину керуючому партнеру або директору. Директор після ознайомлення з нею і спілкування з вами особисто складе своє перше враження про потенційного підлеглого. У перший рік роботи вам доручать досить мало завдань, які будуть підзвітні безпосередньо партнерам або директору, адже ви ще початківець.
Тут хотілося б наголосити на кількох важливих моментах у відносинах і спілкуванні з керівництвом і власниками фірми, їх лише три. По-перше, завжди пам'ятайте, що такі люди звикли, щоб їх уважно слухали, чітко і зрозуміло висловлювали їм свої думки, пропозиції або заперечення. По-друге, повірте, навіть якщо ви вважаєте, що знаєтеся на певних аспектах юриспруденції, в порівнянні з партнером або директором ви майже ні в чому не розбираєтесь. Відповідно пам'ятайте, що необхідно переважно вчитися, а не пропонувати свої необґрунтовані варіанти вирішення складних питань. По-третє, будьте дуже уважні при виконанні особистих доручень керівництва або партнерів або просто важливих для компанії завдань, так як ви працюєте вже чітко на репутацію і на імідж, помилок тут не повинно бути. Юридичній фірмі краще відмовитися від роботи, ніж зробити її неякісно.
Найчастіше вашими безпосередніми керівниками будуть старші юристи або юристи, які виконують роль наставників. Вони будуть вчити практичним основам юридичної роботи, ставити завдання, перевіряти їх виконання і вказувати на ваші помилки. Напевно, від того, наскільки вам пощастить з юристами-наставниками, і залежить ваш професійне і моральне зростання як юриста. Необхідно підкреслити, що юристи, які працюють з вами, - це ваша команда, яка грає за однаковими правилами. Тому необхідно розуміти, що довірчі і дружні відносини мають важливе значення.
Бувають ситуації, коли юристи або старші юристи не в змозі з певних причин налагодити роботу таким чином, щоб завантажити вас. Це необхідно сприймати спокійно, адже юрист у вільний від практики час займається підвищенням власного рівня в теорії права і роботою безпосередньо до законодавства. Не можна обійти увагою такі негативні моменти в роботі, як упереджене ставлення безпосереднього керівника, анти конкурентні дії і т. п. Необхідно рухатися вперед і не звертати уваги на такого роду неприємності.
Пам'ятайте, що неправильно переповнювати себе негативними емоціями в ставленні до роботи, важливо отримувати драйв від того, чим ви займаєтеся, і пишатися цим. Будьте впевнені у своєму виборі і чітко визначайтесь з метою. Ви обов'язково досягнете успіху, якщо будете вірити в це і працювати в повну силу. Труднощі, які будуть зустрічатися на вашому шляху, повинні робити вас тільки витривалішими. Тільки так можна стати справжнім професіоналом.
За даними «Юридичної практики»
Роздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...