Умійте починати
Справа пахне катастрофою
Як підступитися до неприємної об'ємної роботи, без бажання ухилитися або придумати інші невідкладні справи, одурюючи самого себе?
"А чи не краще мені попрацювати після обіду або вранці, коли можна буде взятися за справу з свіжими силами?" Деякі люди штовхають перед собою роботу до тих пір, поки її не набереться ціла гора, що затуляє біле світло, поки в повітрі не "запахне" катастрофою. Тоді, врешті, із страхом і відчаєм вони починають цю гору розгрібати. Так чи не краще навчитися починати? Відзначте на листі паперу, чому ви відклали ті або інші роботи. Щоб не відкладати і цю справу, ознайомтеся з причинами, що заважають приступити до роботи, якими поділилися люди, що не уміли починати.
Страх перед тривалістю роботи
Можна почати з невеликої, приємної і нескладної задачі, а потім майже автоматично продовжити роботу. Спробуйте розділити роботу на частини. Якщо вам, наприклад, необхідно написати доповідь, розбийте її на частини і почніть з того або іншого розділу. Можна спробувати спочатку скласти короткий огляд по кожній з глав. Наступним етапом будуть організація і систематизація необхідного матеріалу і інформації.
Страх перед можливою невдачею
Спитайте себе: що значить "невдача"? Чи не заважають роботі якесь ідеальне уявлення, дуже високі вимоги до якості? Чи не потрібно обмежитися середнім рівнем? Іноді люди прагнуть виконувати задачу настільки добре, що для цього просто ніде узяти часу. Причиною "краху" є "уявлення", а не сама справа.
Страх перед некомпетентністю
Визначте, в яких проблемах ви недостатньо розбираєтеся, в яких - абсолютно некомпетентні. Пошукайте допомогу. Від очікування ситуація не зміниться.
Справа недостатньо приваблива і нудна
Розділіть роботу. По можливості знайдіть собі помічників, які могли б узяти на себе окремі задачі. Налагодьте почасову роботу. Одна година в день нудної роботи - від цього не вмирають.
Я гадки не маю, як до неї підступиться
Поговоріть з колегою, із замовником. Спитайте у них про особливі побажання, укажіть на виниклі труднощі. Попросіть сприяння при виборі варіантів розв'язання. Чи виконував хто-небудь раніше подібні завдання? Чи є література з даного питання?
Робота викликає неприємні відчуття
З цим заняттям пов'язані спогади про невдачу в минулому або про зіткнення з неприємною людиною. Поговоріть про це з ким-небудь. Може, він допоможе вам позбутися від вантажу спогадів.
Я не маю поки потрібної інформації
Яка інформація вам потрібна? Чи є у вас відповідний перелік? Якщо ні, скоріше складіть його. Прийміть і інші необхідні заходи. Втім, для роботи не треба знати все, треба знати найістотніше.
Я переконаний в її даремності
Спробуйте змінити свою позицію в розмові із замовником. Виберіть аспект, від якого залежить подальший успіх. Якщо тут не можна добитися успіху, це буде переконливим мотивом для припинення роботи.
У мене є більш важливі справи!
Але немає більш важливої і потрібної справи, ніж робота над собою. Тільки вона робить нас краще, добріше і професійніше. Тільки вона може дозволити поглянути на себе по-новому, побачити світ в іншому вимірі, зрозуміти інших і зробити життя щасливим і плідним.
Роздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...