На заочне чи на стаціонар?
Багато учнів старших класів замислюються над тим, що краще: по закінченню школи піти працювати, поступити на заочне відділення і після 5-6 років отримати "вищу" й досвід роботи, чи спокійно провести 5 років в університеті на денному відділенні та випробувати усі радощі й прикрощі студентського життя.
Розглянемо всі за і проти.
Чим добре заочне відділення ВНЗ? Тим, що відвідування університету (інституту) займає лише пару тижнів на півроку, до заочників ставлення лояльне, дивляться, в першу чергу, на знання (якщо такі є), а не на відвідуваність. Тобто можна спокійно працювати, відпрошуючись лише на час сесії, яка триває не так вже й довго.
Однак мінуси такого виду навчання є: за 6 років заочного відділення студенти навчаються в загальній складності всього півроку. Таким чином навряд чи можна отримати хороший обсяг грунтовних знань з обраної спеціальності. Винятки становлять учні, які серйозно займаються під час самостійного навчання, але таких, на жаль, одиниці.
Ще одним мінусом є місце роботи. Можливо, після школи і можна влаштуватися працювати продавцем-консультантом, секретарем або, у кращому разі, менеджером з роботи із клієнтами, тобто ви знайдете роботу, яка не вимагає спеціальних навичок.
Рідко кого у 17 років беруть до великого PR-агентства, навіть на посаду "помічник помічника помічника керівника". Є тільки один вихід: влаштуватися по знайомству, але якщо в компанії пройде чутка про це, Вам навряд чи вдасться зберегти гарні відносини з колегами.
Отже, Ви закінчуєте заочне відділення університету з шестирічним досвідом роботи, припустимо, помічником менеджера. У Вас є і "освіта", і досвід роботи. Куди прямувати далі?
Якщо за цей час Вас не підвищили у Вашій компанії, навряд чи це зроблять тепер. Треба змінити місце роботи.
А куди Ви можете влаштуватися з досвідом роботи "помічник менеджера"? Правильно, напевно Вам запропонують ту ж посаду. Створюється замкнуте коло: є і освіта, і досвід, але не факт, що Вам пощастить із гідною роботою. Бували, ймовірно, випадки, що по завершенню університету студенти виходили одразу в директори, але зазвичай "помічники" так і залишаються в своїх рядах.
Навчаючись на денному відділенні, пристойний досвід роботи навряд чи можна буде отримати. У нормальному навчальному закладі вихідні дні - лише субота та неділя, а компаній, які працюють по вихідних, дуже мало. І ще менше тих, яким потрібні працівники тільки на ці дні.
Можливості отримати нормальну роботу під час навчання у "денників" практично відсутні: або доведеться пропускати навчання, що негативно позначиться на успішності, або працювати тільки у вечірні години. У будь-якому випадку досвід роботи за спеціальністю за таких обставин навряд чи вийде, проте роботодавці ставляться до студентів денного відділення з більшою довірою, ніж до заочників (у великих фірмах, в дрібних же будуть раді будь-якому диплому).
Разом з тим, практично в кінці кожного курсу у "денників" проходить виробнича практика, тобто, існує можливість відправитися на стажування до солідної компанії, відмінно зарекомендувати себе і по закінченню всього періоду навчання повернутися туди, щоб працевлаштуватися.
Якщо ж немає такої можливості, можна скористатися стажуванням, яку практикують багато фірм: тобто після захисту диплому студент може піти на 2-3 місяці попрацювати безкоштовно. Тут також буде можливість реалізувати знання, отримані в університеті, і залишитися на хорошій посаді.
Найбільш оптимальним варіантом для "термінаторів" буде вечірнє відділення університету, якщо в денний час працювати. Так Ви зможете отримати і досить хорошу освіту, і можливість у будні працювати за фахом. Таким чином, по завершенню ВНЗ Ви будете мати і освіту, і досвід.
Проте далеко не всі зможуть "потягнути" таке навантаження: працювати з 8 до 17, о шостій вечора приїжджати на заняття і йти звідти у кращому випадку о 22:30. Цей режим дуже складно довго витримати, такий графік у багатьох викликає стрес, перевтому, проблеми зі здоров'ям. Або ж знову пропуски навчання - і тоді, в принципі, який сенс поступати на вечірнє відділення...
Отже, на чому зупинитися - гарна освіта чи досвід роботи - обирати Вам. Головне, правильно співвіднести можливості з бажаннями!
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...