Фото в резюме - “бути чи не бути…”
Фото в резюме - “бути чи не бути…”
Прихильники розміщення фотографій у резюме вважають, що погане фото краще за ніяке, і взагалі «відгук на резюме з фотографією вищий». У той же час інша категорія шукачів дивується, навіщо роботодавцеві потрібен портрет кандидата - все-таки сайт з працевлаштування, а не шлюбне агентство. Роботодавець повинен оцінювати професіоналізм кандидата, а не його зовнішність, переконані вони.
А що ж думають із приводу фотографій HR-фахівці? Тут, як і серед кандидатів, існують дві думки. Одні вважають, що розміщення фотографії в резюме дає шукачеві додаткові бали, наполягаючи на тому, що при перегляді резюме на сайті роботодавець автоматично клікає туди, де є фото. Правда, жодної статистики, яка б підтверджувала їхні слова, не існує.
На думку іншої частини рекрутерів, розміщення в резюме фотографії скоріше «додаткова, а не обов’язкова опція». Наявність фотографії на інтерес до резюме не впливає, якщо тільки це не позиція моделі. Роботодавця в першу чергу цікавить професійна сторона резюме. Більше того, в окремих випадках фотографія може навіть зашкодити! Питання зовнішності занадто суб’єктивне, стверджують фахівці. Зовнішність, одяг, оточення можуть викликати негативні асоціації в HR-фахівця та стати перешкодою на шляху шукача.
Обидві групи сходяться на тому, що фото в обов’язковому порядку повинне бути присутнім у резюме тоді, коли презентабельна зовнішність дійсно важлива для представника тієї або іншої професії. Фотографії в резюме потрібні тим фахівцям, для яких презентабельна зовнішність - одна з ключових вимог (секретарі, персональні помічники, менеджери по роботі з клієнтами).
З усього вищесказаного можна зробити висновок: розміщення фотографії в більшості випадків - добра воля шукача. Якщо ви не прикріпили до резюме фото, то ніхто його з вас не запитає (якщо ви не модель або секретар). Але вже якщо прикріпили, то постарайтеся, щоб воно дійсно приносило вам плюси, а не мінуси.
З розміщенням фотографії треба бути обережним. Не завжди фото, де ви собі подобаєтеся найбільше, дійсно можна та потрібно розміщувати в резюме. Прикріплювати фотографію до резюме не обов’язково. Але якщо ви все-таки хочете це зробити, то краще, щоб вона була кольоровою, обов’язково формальною, у діловому одязі. Не потрібно надсилати фотографії з сімейного вечора або з келихом вина або на пляжі. Намагайтеся знайти або зробити фото, де буде видно обличчя та буде обов’язково посмішка. Фото повинне бути позитивним - це, мабуть, найважливіший аспект. Посмішка й ще раз посмішка! Серйозності та пихатості в нашому житті й так багато.
Представникам сильної статі рекомендується фотографуватися в діловому костюмі, сорочці-краватці, светрі-краватці або на крайній випадок - у сорочці без краватки. Для жінки припустимо фото в діловому костюмі або просто в блузці (не вигадливій й акуратній). Якщо знімок зроблений великим планом, то на обличчі повинен бути «мінімум макіяжу, максимум доглянутості», а на голові - акуратна зачіска. Те ж стосується й до чоловіків (за винятком макіяжу). При цьому паспортні й інші фото на документи навряд чи підійдуть для резюме хоча б тому, що рідко бувають вдалими. Для фото підійде нейтральний фон, а сам знімок повинен бути якісним (найкраще професійним, а не аматорським).
Виключення із правила «ділового костюма та нейтрального фону» можна зробити лише тоді, коли знімок ілюструє професію кандидата. У цьому випадку припустимі певні вільності. Так, інструктор з дайвингу може сфотографуватися у футболці та шортах на фоні моря, фітнес-тренер - у пристойному спортивному костюмі (але в жодному разі не розтягнутих тренувальних штанях!), шофер - за кермом автомобіля й т.п.
Якщо зіставити рекомендації фахівців з тим списком популярних типів фото, який був наведений на початку статті, то результат вийде невтішний: багато користувачів уявлення не мають про те, які повинні бути в резюме фотографії. У результаті виходять очевидні ляпи. (Навіть якщо ви зовні схожі на Бреда Пітта або Анджеліну Джолі та добре виглядаєте у будь-якому оточенні, не варто цим зловживати). Романтичні та креативні фото - для фотовиставки. Гумористичні - для численних сайтів з приколами. Що ж стосується відвертих фото, то ці коштовні кадри краще приберегти не для відділу кадрів, а для сайту знайомств.
На жаль, погана фотографія дійсно може зіпсувати резюме, і не просто зіпсувати, а звести нанівець всі зусилля шукача одержати роботу. Однак, на щастя, роботодавці все-таки оцінюють не зовнішність, а вміння кандидата себе піднести. А це, як говорять у народі, справа наживна. Трохи зусиль - і Ви на роботі!
Роздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...