П'ять способів таємно маніпулювати босом
Якщо бос заважає працювати, треба йти на хитрість. Bnet.com публікує п'ять способів, як досвідчені корпоративні акули проштовхують «правильні» рішення через начальників.
Спосіб №1: Захопіть нараду
Підсумок:
На нараді приймається вигідне для вас рішення.
Як зробити:
Перед зустріччю переконайте шефа запросити на нараду якнайбільше ваших друзів і союзників. Заздалегідь обробіть цих людей так, щоб вони підтримали ваші ідеї. Виступіть на зборах, а потім розішліть звіт про зустріч у тому дусі, що, схоже, ви дійшли згоди з питання. Що б не відбувалося насправді на нараді, начальник і колеги мимоволі підбудують свої спогади під ваш звіт.
Поради:
У листі вказуйте й інші точки зору, інакше люди порахують звіт упередженим. Використовуйте пом'якшуючі вираження. Наприклад: «...загальний зміст сказаного зводився к...», «...ми розглянули багато пропозицій, але найбільшу увагу приділили...», «...ніхто не заперечував проти ідеї...»
Спосіб №2: Ховайте інформацію в тривалих доповідях
Підсумок:
Одержуєте правдоподібне алібі, що інформували шефа.
Як зробити:
Знайдіть саму довгу та нудну доповідь з потрібного запитанню. Інформацію, що хочете «поховати», додайте на передостанні сторінки. Потім відправте документ босові по e-mail з позначкою «Для ознайомлення». Начальник відкине ваше «витвір» уже через кілька абзаців. Шеф приймає ваше рішення. А якщо в майбутньому скаже, що зробив би інакше, якщо був би інформований краще, ви зможете парирувати обвинувачення словами: «Я надсилав вам доповідь і був упевнений, що ви прочитали її».
Поради: Починайте доповідь зі слів «Глибокий аналіз показав…»... Якщо шеф або колега все-таки добираються до «похованої» інформації, не виявляйте подиву, інакше вони зрозуміють, що ви намагалися їх провести.
Спосіб №3: Створіть ілюзію вибору
Підсумок:
Начальник ніби сам приймає рішення.
Як зробити:
Підготуйте три рішення проблеми. Переконайтеся, що два з них правдоподібні, але ніколи не приймуться начальством. Бос дякує вам за ретельну роботу та вибирає один життєздатний варіант.
Поради: Два фіктивних рішення повинні бути по-справжньому правдоподібними. Позначте їх характеристикою «варіант для безстрашних», тоді начальники, що бояться втратити свої місця, точно їх не виберуть.
Спосіб №4: Створіть видимість, що перевантажено роботою
Підсумок:
Позбуваєтеся роботи, за якої не хочете братися.
Як зробити: Приклейте до обличчя маску виснаженого працівника. Скрізь з'являйтеся з паперами у руках. Ходіть швидко і цілеспрямовано, навіть якщо направляєтеся в туалет. На запитання «Як справи?» відповідайте подихом, закочуйте очі та вимовляйте щось начебто: «Роботи з горло». Призначте десятки нарад, але ходіть не на всі, посилаючись на зайнятість. Колеги та бос будуть вважати вас трудягою та почнуть перекидати важкі завдання на інших.
Поради: Ваш стіл повинен бути завалений паперами, проте стежте за тим, щоб документи щодня перетасовувалися. Повинне виникнути відчуття, що ви от-от закінчите справи.
Спосіб №5: Піднесіть шефові «новини» у невідповідний час
Підсумок:
Допомагаєте босові помилитися, якщо це у ваших інтересах.
Як зробити: Запасайтеся інформацією, підійдуть будь-які інсайди. Повідомте начальнику новину перед великою нарадою під приводом дружнього жесту. Наприклад: «Думаю, ви повинні знати. Ходять плітки, що генеральний директор розчарований вашою останньою роботою. Ви повинні довести на нараді, що ви кращий!». Подібні «новини» заважають босам зосередитися під час зустрічі з топ-менеджментом, він зажимається й робить помилки.
Поради: Максимально заплутуйте джерела «новин», щоб їх було складно перевірити. Дайте ясно зрозуміти, що бажаєте босові лише добра, коли ділитеся інформацією.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...