Боротьба з моббінгом у колективі: дії керівника
Будь-який керівник зацікавлений у стабільній і злагодженій роботі колективу, який перебуває в нього в підпорядкуванні. І тому будь-які внутрішні конфлікти, а особливо моббінг, повинні розв’язувати якнайшвидше. Як зробити це ефективно, при цьому не втративши розташування підлеглих? - таке питання повинне вирішуватися керівником чітко та швидко, адже за наявності моббінга в колективі загальна продуктивність праці значно знижується.
Тому, якщо ви керівник, при виникненні у вашому колективі такого неприємного явища як моббінг, має сенс дотримуватися наступних правил.
Не демонструвати надмірну симпатію до жертв моббінга. Це спричинить ще більш сильну конфронтацію всередині колективу. Потрібно зберігати нейтралітет і намагатися розібратися в причинах виникнення конфліктної ситуації.
Категорично не можна підтримувати ініціаторів цькування, а також поділ колективу на угруповання за симпатіями. Взагалі - утворення „груп“ у колективі дуже негативно впливає на злагодженість роботи всієї команди, тому при виникненні таких груп можуть бути корисними якісь кадрові перестановки, щоб не допустити поділу колективу на групи.
Своє негативне ставлення до конфлікту необхідно показати чітко.
Симпатії та підтримка жертви нападок припустима через професійні досягнення даного колеги як фахівця, але не за критерієм „симпатична / не симпатична як людина“.
Необхідно дати зрозуміти ініціаторам цькування, що санкції стосовно них не змусять себе чекати, якщо моббінг не припиниться. Іншими словами - ви не повинні допускати падіння ефективності роботи через наявність конфлікту. Він повинен бути вичерпаний максимально швидко.
Неприпустимо також і втягування себе в конфлікт на стороні когось. Будучи начальником, потрібно дотримуватися необхідної дистанції до підлеглих, і займатися вирішенням конфлікту, але ніяк не його збільшенням. Крім того - репутація керівника в будь-якому разі повинна бути бездоганною.
Варто пам'ятати, що в ситуації моббінга переможців немає. Вірніше є, але це не люди - це ефективність роботи колективу. І якщо ви є керівником, то варто подумати про те, що, можливо перетасування колективу може бути досить діючим методом вирішення конфлікту, а крім того - певним рятуванням від рутини, що також може давати рясний ґрунт для виникнення моббінга.
Джерело: http://bizataka.ru/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...