Головні помилки кар'єриста
У цілому вузькоспеціалізованим і рідкісним фахівцем бути вигідно. На них завжди є попит, компанії за них борються та готові добре платити. Правда, є тут і свої особливості, про які ми попросили розповісти експертів.
Постійний попит і гарна оплата
Як розповідає старший консультант практики високих технологій і телекомунікацій рекрутингової компанії MarksMan Ольга Кочергіна, рідкісні фахівці, які працюють у вузьких сегментах ринку, користувались попитом завжди - компанії хочуть бачити «готових» фахівців, які знайомі зі специфікою бізнесу та знають продукцію й особливості роботи конкурентів.
«Найбільш яскравий приклад - менеджери з продажу яких-небудь специфічних програмних продуктів або сервісів в ІТ-галузі (наприклад, BI-Системи, EAM-системи, послуги з будівництва ЦОДів), - розповідає Кочергіна. - Таких людей на ринку насправді мало, і компанії борються за таких кандидатів».
Тетяна Акімкіна, керівник групи консультантів з пошуку та підбору персоналу ІМПЕРІЇ КАДРІВ, також зазначає, що на вузькоспеціалізованих фахівців завжди був гарний попит, а коли компанії після кризи розморозили бюджети, зросла кількість запитів і на рідкісних фахівців.
«Так, одному з клієнтів нашої компанії була потрібна людина, яка б впровадила всі стандарти якості компанії, наприклад, Toyota, але при цьому без досвіду роботи з цим брендом. Тобто нам було потрібно шукати людину, яка добре знає структуру, але при цьому в ній ніколи не працювала, - розповідає Тетяна Акімкіна. - Знайшли - через зв'язки та рекомендації».
Але затребуваність - це не все. Таким співробітникам роботодавці готові більше платити. Співробітник з рідкісним профілем і з підтвердженим досвідом роботи, найнятий на більшу зарплату, обійдеться компанії дешевше, ніж співробітник, який на 100% не задовольняє специфічні вимоги, говорить Ольга Кочергіна. «В останньому випадку компанії доведеться вкласти більші кошти в навчання; крім того, є значний ризик того, що співробітник не впорається з поставленими завданнями, тому що не зможе до кінця зрозуміти специфіку сектору», - пояснює вона.
Деякі обмеження
Ганна Мухіна, керівник відділу психологічного консультування з питань кар'єри Центру розвитку та тестування «Гуманітарні технології», зазначаючи, що розвиток ринку йде шляхом вузької спеціалізації, уточнює, що вузькі фахівці затребувані, насамперед, у великих структурованих компаніях, де є свої плюси та мінуси. Серед плюсів - можливість робити кар'єру в якості вузькоспеціалізованого фахівця і стабільність. До мінусів же можна віднести те, що у великій організації людина набагато більшою мірою почуває себе «гвинтиком». «Звичайно, все залежить від управлінської культури, - говорить Ганна Мухіна, - розумну людину, налаштовану на розвиток, творчу, орієнтовану на особистий результат, такі обставини можуть згодом демотивувати».
Вважає, що шлях вузького фахівця лежить у велику корпорацію, і директор з персоналу ВД IMSM Олена Виноградова, пояснюючи, що в невеликих компаніях, швидше за все, будуть затребувані дженералісти. «І якщо людина розуміє, що для роботи у великій компанії їй не вистачає професійного рівня або рівня знання іноземної мови, то, вибираючи вузьку спеціалізацію, вона штучно звужує межі пошуку», - говорить Олена Виноградова.
На думку Ольги Кочергіної, основні труднощі в пошуку роботи пов'язані з тим, наскільки галузь, у якій працює кандидат, залежить від коливань ринку. «На мій погляд, вузькому фахівцеві варто постійно поглиблювати свою експертизу та знання в тій галузі, де він працює, - говорить Кочергіна. - Але водночас варто замислитися про зниження ризиків і вибрати додатковий напрямок для професійного розвитку, щоб менше залежати від ринкових коливань. Крім того, знання англійської мови хоча б на рівні intermediate допоможе значно розширити коло компаній, де можна продовжити кар'єру».
Роздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18693
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 24000 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...