Як писати ділові е-мейли
Інтернет багато чого змінив у бізнес-світі, торкнувшись й ділову кореспонденцію. Часи, коли ділового листа потрібно було запечатувати в конверт і відправляти поштою, давно пройшли. Тепер написи на конвертах змінилися коротким електронною адресою і заголовком листа.
Зараз скласти і відправити діловий лист - справа кількох хвилин. Загальне відчуття легкості і неформальності спілкування створює враження, що е-мейл можна написати як-небудь і нічого страшного не станеться. Це не вірно. За рахунок того, що електронна адреса, як правило, доступна широкій аудиторії, на ній накопичується багато спаму й адресату легше просто видалити і забути криво написаний йому лист, ніж розбиратися, що саме ви хотіли йому сказати.
Експерти кажуть, що етикет інтернет-листування включає в себе відмову від використання скорочень і малих літер замість великих.
Коли ви пишете людині, з якою особисто не знайомі, бажано звертатися до неї за ім'ям та прізвищем.
Само собою, варто представитися в листі й самому, навіть якщо в рядку зворотної адреси вже вказані ваші ім'я і прізвище. Крім того, прийнято вітатися зі співрозмовником у кожному новому листі, а не тільки обговорювати вже написане.
Брайан Конрад, творець порталу для фрілансерів, дає наступні поради:
- Використовуйте короткі пропозиції і намагайтеся викладати інформацію як можна більш чітко. Абзаци та відступи зроблять ваш лист більш зручним для читання. І не намагайтеся писати мемуари - найкращі бізнес-листи займають менше сторінки.
- Інтернет-листування не вимагає від вас вивіряти кожне слово, в е-мейлах всі починають спілкуватися трохи вільніше. Що ще не означає, що ви можете спілкуватися з діловим партнером або вашим майбутнім роботодавцем так само, як ви спілкуєтеся з мамою або кращим другом.
- Навіть якщо у вашому бізнесі прийнято ставити смайлики після кожного рядка і активно користуватися сленгом, це не повинно впливати на рівень грамотності. Помилки говорять адресату про те, що ви рідко відсилаєте ділові листи, а ваше повідомлення, ймовірно, не дуже важливе.
Можете скористатися як онлайн-словниками, так і перевіркою правопису в Microsoft Word. Використовуйте важливий офіційний тон, і в жодному разі не вживайте ненормативну лексику або грубі жаргонні слова.
Використання КАПСЛОКУ викликає у співрозмовника враження, що ви кричите. Тому, навіть якщо вам хочеться зробити свій текст максимально красивим і акуратним, будьте обережні і не перестарайтеся з форматуванням.
Наприкінці листа не забудьте подякувати вашого співрозмовника.
Ну і останнє, але не менш важливе - переконайтеся, що ви відправляєте листа на вірну адресу!
Роздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18693
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 24000 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...