Що робити, якщо начальство підвищує голос?
У всіх є начальство - у когось начальник за столом поряд, у сусідньому кабінеті, у будівлі. У інших - подалі, і навіть у столиці. Є "начальник" навіть у президента Порошенка - високопоставлені європейські та американські чиновники та МВФ.
Втім, не всім щастить: трапляються такі керівники, які всі проблеми вирішують з допомогою крику, а то і лихослів’я. Що робити в цьому випадку підлеглому? Звільнятися, терпіти або керівника приймати таким, який він уродився? Читайте також: Плюси і мінуси дружби з начальством. Як вести себе правильно?
Для початку слід усвідомити, що кричати на вас шеф, звичайно ж, права не має. Але закон захистити від крику начальника не зможе. Незалежно — поганий у нього настрій, поганий характер, або він просто розмовляє «криком». Тому тут два варіанти — звільнитися або вирішити дану проблему одним з методів, пропонованих психологами.
- Спробуйте знайти підхід до боса — деякі «самодури» цілком можуть виправитися, якщо вести з ними правильну політику. Звичайно, мова не про подхалимстве — це не допоможе налагодити контакт, а тільки посилить його.Не піддавайтеся на провокації. Багато керівників обожнюють чіплятися до дрібниць — починаючи від вашої роботи з принтером і закінчуючи зовнішнім виглядом і відсутністю на робочому місці (і нікого не хвилює, що вам «припекло»).
- Зберігайте свою гідність, навіть якщо вам хочеться зарядити «цю нахабну пику» першим, що лежить у вас на столі.
- Звичайно, якщо сил терпіти це неподобство більше немає, можна дати волю своєму праведному гніву. І потім, по дорозі на біржу праці, в фарбах розповісти другу або подрузі, як ви «зробили хама». Правда, надмірно старатися не варто — не забувайте про трудову книжку, в якій може стояти звільнення зовсім не за власним бажанням.
- Варіант «око за око» теж не підійде. Грубіянити у відповідь, тикати шефа носом в його помилки, зовнішній вигляд і запізнення, кричати на нього і плескати дверима — тактика, спочатку приречена на провал. Жоден шеф не потерпить такого ставлення. Навіть якщо ви профі і роботу виконуєте найкраще, перевиконуючи плани на рік вперед. Тому стримуйте свій запал — такі «зоряні війни» можуть закінчитися тільки вашим вильотом з роботи, причому з звільненням за статтею.
- Падати на коліна і молити про прощення і публічно шкодувати про скоєне теж не потрібно. Прощення вам, звичайно, дарують, але зрозуміють, що ноги об вас можна витирати регулярно.Коли бос починає кричати, найкраще, що ви можете зробити — дати йому «проораться». Нехай випустить пар. Не відповідайте йому до того моменту, поки він не буде здатний адекватно вас вислухати.
- Якщо ви не праві — спокійно визнайте свою помилку. Після чого, таким же рівним тоном, повідомте шефові, що необхідності в настільки різкому тоні по відношенню до вас не було. Читайте також: Відмазки для шефа при запізненні на роботу.
- Якщо ви хочете з’ясувати стосунки з цим «паразитом», то ні в якому разі не влаштовуйте босові публічну прочуханку. Вибирайте конфіденційну обстановку і його настрій. Зрозуміло, що коли він «махає шаблею направо і наліво — це не найкращий момент для відвертої розмови.
- Не ставте босові умов. Зразок — «якщо ви ще хоч раз на мене рявкнете, то я звільнюся». По-перше, це не подіє. А по-друге, це подіє навпаки.
- Просити шефа «стримати запал» можна і потрібно, але — ввічливо і твердо. Звичайно, самодурів, які люблять підлабузництво і на дух не переносять тих, хто вимагає до себе поваги, вистачає. Але, більшістю своєю, керівники — цілком адекватні люди, для яких підлеглий з власною думкою і гідністю цінніша того, хто стелиться по килиму, цілуючи п’яти шефа.
- Помста шефу — від самої маленької капості до глобальних дій, здатних похитнути його репутацію або просто нашкодити — найостанніша справа. В першу чергу, від цього постраждає ваша репутація. У другу — ваше резюме.
- Якщо крик для шефа — явище образливе, але рідкісне (за настроєм), то будьте поблажливі. Всі ми люди, всі маємо вади. Хіба Мало, яка у нього причина для такого настрою — дитина захворіла, проблеми у родині та ін. Природно, в цьому мало приємного, але безглуздо кидати роботу або кидатися на амбразуру, коли можна пропустити чисто емоційну «ляпас» мимо вух.
- А ось якщо крик шефа став закономірністю (особливо, коли це стосується всього штату, а не тільки вас персонально) — це вже привід для серйозної розмови з вищим начальством або для звільнення.
- Найлегший метод звести конфлікт — метод «посміхаємося і махаємо». Тобто, визнати свою помилку, киваючи, пообіцяти виправитися в найближчий час і, струсивши з себе чужі емоції, продовжити роботу. Шеф швидше заспокоїться, якщо ви не будете виправдовуватися, нервувати і захищатися.Як абстрагуватися? Уявіть на місці боса те, що викликає у вас усмішку. Наприклад, надіньте подумки своєму начальнику ласти, каску і суньте в руки горщик з кактусом. Або засуньте його в великий рекламний плюшевий хот-доги. Загалом, включайте фантазію. Тільки не переборщіть — регіт в обличчя шефа під час його гнівного зауваження закінчиться явно не преміальними.
- Не мовчіть. Є нейтральні фрази для таких випадків — «так, буду знати — не врахував», «раніше не стикався, тепер запам’ятаю» або «новий досвід для мене — надалі буду знати».
- Будьте уважні. Якщо вас вичитують за запізнення, надто яскравий макіяж чи незакінчений вчасно замовлення, то не варто повторювати свої помилки.
- Будьте впевнені в собі. Ніколи не брешіть, не обговорюйте шефа, колег і своє особисте життя з ким би то не було в офісі, не опускайтеся до лестощів і не показуйте свої слабкості. Працюйте на свій авторитет і репутацію.
- Не дозволяйте на собі їздити, пам’ятайте про свої права. Вас не можуть змусити працювати понаднормово, вас не мають права ображати або влаштовувати регулярні публічні прочухани — пам’ятайте про своє почуття гідності. Іноді ввічлива, але холодний відсіч діє на шефа витвережували. У всякому разі, він буде знати, що використовувати вас як хлопчика для биття не вийде.
- Розберіться в причинах такого ставлення шефа. Цілком можливо, що це дійсно ваші помилки або неправильне ставлення до роботи. Інші причини — особиста неприязнь (тут простіше звільнитися), нова людина в черзі на ваше місце, поганий настрій шефа. У будь-якому випадку, розмова по душам (тет-а-тет) не завадить. І ніхто вас не звільнить за те, що ви просто запитайте (наодинці) — «а в чому, власне, дорогий наш начальник Іван Петрович, причина ваших не самих теплих почуттів до мене?». Читайте також: 10 вірних способів налагодити стосунки з начальником на роботі.
За інформацією owoman.co.ua
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...