Навички майбутнього, які варто розвивати фахівцеві
Всесвітній економічний форум, який щороку відбувається в Давосі, окрім широкого кола нагальних проблем, регулярно окреслює перспективи розвитку світової економіки.
Кваліфіковані фахівці завжди становили велику цінність, але прогнози економістів цьогорічного форуму невтішні: вже через п’ять років люди поступляться половиною робочих місць машинам. Щоб не програти економічну війну роботам, розглянемо найважливіші навички майбутнього, які варто прокачувати вже зараз.
Найактуальніші професії 21 століття
Активне впровадження нових технологій призводить до появи нових «цифрових» професій. В найближчому майбутньому суттєво зросте інтерес до хмарних обчислень, електронної комерції та криптографічного захисту персональних даних. Попит на спеціалістів, які працюють з цифровими технологіями, базами даних, робототехнікою та великими даними, будуть надзвичайно затребувані в найближчі десятиліття.
Окреслимо найважливіші сфери діяльності:
професії, пов’язані зі сферою програмування: розробники програмного забезпечення (ПЗ) та додатків, Project-менеджери (управління проєктами);
інженерні спеціальності: інженери-робототехніки, ремонтники машин та механіки;
спеціалісти у сфері цифрових технологій: робота зі штучним інтелектом (ШІ) та машинним навчанням, аналітики інформаційної безпеки та обробки даних, фахівці у сфері інтернету речей (тобто розробка смарт-будинків, «розумних» міст та «розумних» автомобілів), аналітики інформаційної безпеки, спеціалісти з автоматизації процесів.
Експерти Всесвітнього економічного форуму переконані, що в конкурентній гонці велику перевагу здобудуть компанії, які приділяють велику увагу інвестиціям у людський капітал, які не шкодують кошти, щоб підвищувати рівень навичок і компетенції співробітників. Якщо плануєте змінювати сферу діяльності, робіть це вже сьогодні, не відтягуйте на потім.
Коронавірусна пандемія призвела до того, що кількість людей, які з власної ініціативи почали опановувати навчальні курси в інтернеті, зросла в декілька разів. А це значний показник, який і надалі зростатиме.
Що потрібно вивчати онлайн, щоб виграти в майбутньому?
Зверніть увагу на:
комп’ютерне програмування;
аналіз даних;
загальну статистику;
лідерство та управління;
машинне навчання;
регресійний аналіз;
великі дані (Big Data).
Найважливіші навички, щоб вчасно застрибнути у потяг передових технологій
Розглянемо детальніше ті навики майбутнього, які потрібно прокачувати спеціалісту, щоб успішно опанувати згадані вище професії та напрямки діяльності.
1. Комплексне вирішення складних проблем. Вузькоспеціалізовані фахівці будуть багато в чому програвати спеціалістам, які вміють комплексно підходити до вирішення питань. На перший план вийде
вміння розібратися в першопричинах, а не просто усувати небажані наслідки.
Щоб ваші діти навчилися цій важливій навичці, розвивайте їхню логіку і здатність вирішувати складні завдання. Одночасно потренуються наполегливість і терпіння, без яких важко уявити комплексне вирішення складних проблем.
2. Критичне мислення
Цей важливий навик дає можливість піддавати сумніву будь-яку інформацію, яка приходить ззовні. Як і піддавати сумніву власні думки та переконання, які на повірку можуть виявитися набором ілюзій. Ілюзії, в свою чергу, завжди призводять до прийняття хибних рішень. Постійний аналіз інформації допомагає звести до мінімуму помилки та приймати більш виважені рішення.
3. Креативність
Побутує помилкова думка, що креативність – це прерогатива особливих людей.
Це не так. Оригінальне мислення може насправді розвинути кожна людина. Як це зробити? Почніть виконувати завдання, які ви раніше не робили. Наприклад, розробляйте ліву руку, якщо ви правша, чи праву, якщо лівша (мозок в буквальному сенсі зовсім по-іншому запрацює).
Почніть ходити іншими дорогами на роботу чи в магазин, опановуйте творчі заняття, почніть малювати. Досить швидко прийде розуміння, що сам процес мислення змінився, що почали приходити цікаві нестандартні ідеї.
4. Мистецтво менеджменту та лідерські якості
Мистецтво управління людьми цінувалося у всі часи. Завдяки наполегливій праці і вольовим зусиллям навіть в середньовічні часи проста людина могла досягти значних висот, а що вже казати про наш час, коли кожен має безмежні можливості? Тому мистецтво управління людьми буде й надалі цінуватися в найближчі десятиліття.
Особистості, що володіють лідерськими якостями і можуть повести за собою, можуть надихнути своїм прикладом, своїми словами інших людей, завжди будуть в ціні. Лідерські якості теж можна розвинути. Читайте відповідну літературу, побільше практикуйтеся, і результат не забариться.
5. Вміння спілкуватися з іншими людьми, емоційний інтелект
Успіх окремо взятої людини залежить від здатності спілкуватися з іншими і знаходити мову навіть із найскладнішими людьми, з якими доведеться стикатися в обраній вами сфері. Зверніть увагу на науково-популярну літературу, в якій докладно висвітлюються всі моменти, що стосуються емоційного інтелекту. Це дуже важливий навик, опанувавши який, ви зможете знаходити спільну мову з найскладнішими людьми.
6. Гнучкість розуму
Що передбачає цей навик? Здатність швидко мислити, перемикатися на іншу тему без зниження концентрації, думати та одночасно робити. Заняття, які дозволяють опановувати цю навичку: моделювання і гра в шахи, програмування.
7. Вміння проводити переговори
Мистецтво досягати успіхів у переговорах надзвичайно цінується в сучасному світі (цінуватиметься і надалі). Для цього потрібно вміти слухати свого опонента, вміти знаходити варіанти рішень, які влаштують обидві сторони.
Підготувала Тетяна САЦЮК
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...