Як вижити в нічну зміну: долаємо головні труднощі
Кожен, хто хоча б раз опинявся на роботі в нічну, пізнав усі мінуси «совиного» графіка. Особливо сильно вони відчуваються, якщо ви точно не сова.
Проблема № 1 – хочеться спати
Цілком закономірно, що вночі людина хоче спати, але це бажання дуже складно реалізувати, якщо в цей момент ви на роботі. Розв'язати проблему підвищеної сонливості можна декількома способами:
-
Виспатися ще до зміни. Так часто роблять і люди, які працюють за цим графіком постійно, і ті, кому зрідка випадають зміни у темний час доби.
-
Розгорнути бурхливу діяльність і виконати максимум робочих завдань цієї ночі. Якщо не сидіти на одному місці й не дозволяти своєму мозку відключитися або брати паузу, ви не заснете.
-
Приготувати гарячий напій, з’їсти грейпфрут, влаштувати своїм долоням контрастний душ тощо.
Проблема № 2 – неможливо сконцентруватися
Такі труднощі є наслідком сонливості, тож якщо способи з попереднього пункту допомогли вам впоратися з бажанням подрімати, то, можливо, й складнощі з концентрацією зникнуть.
Ну а якщо ні, то ось дієвий спосіб зосередитися на роботі вночі: відволічіться. Так, звучить дивно, але якщо дати мозку перемкнутися, наприклад, 15 хвилин поговорити з колегами, пограти у «Крокодила» або просто послухати музику, то зібратися і розпочати роботу буде легше. Спосіб підходить не тільки для нічних змін.
Проблема № 3 – нудно, сумно, самотньо
Оскільки більшість працівників все ж трудяться за традиційним денним графіком, нічному адміністратору готелю, комірнику, лікареві, фармацевту в цілодобовій аптеці, охоронцю, офіціантові, водієві таксі, операторам служб підтримки, продавцю-касиру в цілодобовому супермаркеті може бути самотньо.
Якщо цей перелік професіоналів, які теж не сплять вночі, не змусив вас менше відчувати самотність, подружіться з колегами, які теж працюють в нічну. Знайдіть спільні інтереси й захоплення, веселіться в перервах між роботою.
«Ну а якщо немає колег в нічну?» – запитаєте ви. Є уже готова відповідь: «Інтернет».
Там є безліч сайтів і чатів, де збираються друзі за інтересами. Таке спілкування з колегами (навіть з інших компаній) онлайн може не тільки розганяти нудьгу й смуток, але і буде дуже корисним. Наприклад, в нічну зміну зручно списуватися з колегами, які живуть в інших часових поясах, разом проводити дослідження і рости професійно.
Проблема № 4 – страшно та небезпечно
Деякі нічні роботи можуть бути небезпечними або потенційно небезпечними. Якщо вам страшно виходити на зміну в темний час доби, то про безпеку на робочому місці краще подумати заздалегідь – наприклад, пройти курси самооборони або поговорити з керівником про прийом на роботу напарника для вас.
Також спробуйте гарненько обміркувати, що конкретно вас лякає, чи реальна загроза. Адже у 21 столітті практично на всіх підприємствах є відеоспостереження і сигналізація, а за допомогою інтернету й телефона ви можете за лічені хвилини зв’язатися з будь-якою екстреною службою.
https://www.work.ua/articles/work-in-team/2172/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...