Десять порад для пошуку роботи після 40 років
На жаль, вікова дискримінація в нашій країні – не рідкість. Роботодавці наполегливо вважають за краще брати на роботу людей молодших. Часто просто тому, що так прийнято, і в підсумку з певного віку роботу стає шукати набагато важче.
Порада № 1
Пам'ятайте старе студентське правило «спочатку ти працюєш на заліковку, а потім залікова книжка працює на тебе»? Намагайтеся усвідомлено підходити до формування кар'єрного шляху, регулярно оновлюйте резюме, намагайтеся, щоб воно виглядало авторитетно та професійно.
Порада № 2
Заручіться рекомендаціями з минулих місць роботи. Вам повинні дати хорошу характеристику не тільки в рекомендаційному листі, але і в особистій бесіді або телефонній розмові.
Порада № 3
Не чекайте, що у вас буде черга з роботодавців. Відповісти на вакансію і чекати дзвінка недостатньо.
Побачили цікаве оголошення на job-сайті? Обов'язково надішліть резюме з хорошим супровідним листом, а також самостійно зв'яжіться з менеджером і запропонуйте зустріч. Велика ймовірність того, що вона відбудеться. Крім того, спробуйте знайти інсайдера – людину, яка приведе вас в компанію і представить співробітнику, який приймає рішення.
Порада № 4
Обов'язково розкажіть всім знайомим про те, що ви в пошуках і про те, яку саме роботу шукаєте. Надсилайте резюме з проханням рекомендувати вас по електронній пошті, пишіть в соцмережах про те, що вам потрібна робота, розмістіться на всіх доступних job-сайтах.
Чим більшу кількість людей буде залучено в мережу ваших контактів, тим більша ймовірність знайти хорошу роботу.
Порада № 5
Розглядайте суміжні варіанти: бухгалтер/аудитор, менеджер з продажу/менеджер по роботі з клієнтами. Подивіться ширше на ваші компетенції – на яких позиціях ви могли б працювати? Відгукуйтеся обов'язково на такі вакансії.
Порада № 6
Не погоджуйтеся одразу на будь-яку роботу. Пам'ятайте про те, що робота повинна вам подобатися, відповідати вашому психотипу, здібностям і компетенціям, а також приносити необхідну кількість грошей. Подумайте, що ще для вас важливо? Намагайтеся вибрати найкращий варіант з усіх доступних.
Порада № 7
Подумайте про розширення географії. Якщо у вас не виходить знайти роботу в рідному місті, можливо, варто звернути увагу на сусідні регіони або столицю? Через Інтернет роботу можна шукати і дистанційно.
Маленька хитрість: відгукуючись на вакансії в інших регіонах, зробіть копію резюме та вкажіть в ньому те ж місто проживання, що і в цікавій вам вакансії.
Порада № 8
Погоджуйтеся на співбесіду завжди, навіть якщо відчуваєте, що робота вам не цікава. По-перше, кожне інтерв'ю – це відмінне тренування, а по-друге, вам можуть в результаті запропонувати більш підходящу вакансію в тій же компанії.
Порада № 9
Ретельно готуйтеся до співбесіди. Заздалегідь продумайте маршрут і місце парковки, одяг, зачіску, роздрукуйте декілька примірників резюме. Приїжджайте за 10-15 хвилин раніше, щоб озирнутися і налаштуватися на бесіду.
Порада № 10
Пам'ятайте, що кожна співбесіда – це досвід, який потрібно конвертувати. По можливості отримайте зворотній зв'язок, тим більше, якщо вам відмовили. Яких саме компетенцій вам не вистачило? Що було добре, а що варто було поліпшити?
Пошук роботи – теж робота. Постарайтеся підійти до неї максимально відповідально, і ви обов'язково її знайдете.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...