Як інтроверту пристосуватися до нового колективу
Для початку зрозумійте, ви інтроверт або просто сором’язливий? Тому що соромитися можуть і екстраверти. Різниця між цими поняттями в наступному: сором’язливість – це риса характеру, яка базується на відчутті страху бути засудженим суспільством. А інтроверт просто потребує часу на самоті, щоб відновити свій енергетичний ресурс. Якщо це про вас, скористайтеся такими порадами.
Будьте чесними
Все просто – ненав’язливо попередьте колег, що ви інтроверт. Тоді вони не будуть вигадувати зайвого і з повагою поставляться до ваших потреб. Чесність підкупає. Отож не соромтеся говорити, що вас, наприклад, потрібно зайвий раз гукнути, бо ви можете піти в свої думки надто глибоко. Або що вам краще написати повідомлення, а не дзвонити.
Проаналізуйте колектив
Щоб не відчувати себе самотнім, проскануйте обстановку, може, за сусіднім столом сидить такий же інтроверт. Спочатку буде простіше зав’язати дружні стосунки з людьми, у яких схожий психотип. Новий хороший знайомий додасть вам більше впевненості в собі, крім того, він зможе допомогти вам познайомитися з іншими співробітниками.
Виділяйте до пів години на день, щоб просто поспілкуватися з колегами.
Хоча б з тими, з ким безпосередньо стикаєтеся в роботі.
Обладнайте комфортне робоче місце
Часто інтровертам доводиться працювати в оупен-спейсах. Шум і постійна активність можуть заважати зосередитися на роботі. Тому купіть собі хороші навушники та складіть робочий плейлист для концентрації на завданнях. А щоб візуально відокремити себе від проходу або сусіднього столу, поставте у себе горщик з квіткою, невеликий стос книг або календар.
Робіть перерви
Якщо відчуваєте, що вам треба побути наодинці, приділіть собі декілька хвилин. Просто намагайтеся поєднувати це з перервами для робочого перезавантаження. Сходіть на кухню, випийте чаю. Перейдіть працювати в переговорну, якщо є така можливість. Намагайтеся зберігати свій життєвий темп, не поспішайте одразу у всьому брати участь, тільки тому що так треба. Вибирайте те, що вам дійсно цікаво.
Пам’ятайте, що для колег нова людина – теж невеликий стрес. Вони звикнуть до вас і з часом зрозуміють, що ви чудовий співробітник і хороша людина. На все потрібен час. Не зациклюйтеся на своїх тривожних думках, а просто будьте самим собою.
p { margin-bottom: 0.25cm; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); line-height: 120%; }p.western { font-family: "Times New Roman",serif; font-size: 12pt; }p.cjk { font-family: "Times New Roman",serif; font-size: 12pt; }p.ctl { font-family: "Times New Roman",serif; font-size: 12pt; }a:link { color: rgb(0, 0, 255); }
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...