Як просити підвищення зарплати. Особливо якщо ви – жінка
Як правило, жінки просять підвищення значно рідше за чоловіків. Вони не просять підвищення, поки життя не заведе їх у глухий кут. У той час як чоловіки поводяться значно сміливіше.
Найрозумніше, що можна порадити, – заздалегідь призначте зустріч з шефом, на якій обговоріть майбутнє підвищення. Навіть якщо ви не чекаєте, що отримаєте його. Принаймні так у вас буде час, щоб підготуватися до бесіди та продумати аргументи. Та й дороги назад вже не буде.
І найголовніше – складіть список своїх обов'язків з моменту, коли ви починали працювати в компанії. Потім зробіть упор на те, як обов'язки зросли з того часу, що зараз ви робите набагато більше для компанії. А потім назвіть реальне число.
Більшість жінок у розмові про підвищення зарплати не можуть назвати конкретну суму, кажучи просто: «Я б хотіла отримати підвищення». У той час як чоловіки приходять і кажуть «Я хочу отримати підвищення на 10, 15, 20%».
Якщо ви боязка жінка, просто спробуйте мислити, як чоловік. Поставте собі запитання: «А що б на моєму місці зробив чоловік?» І поживіть в цих думках.
Ніякого шантажу
Якщо ви отримали пропозицію від іншої компанії, є ще один варіант розвитку подій. Підійдіть до шефа та чесно скажіть: «Ви знаєте, я трохи здивований (а). Я отримав (а) пропозицію з більш високою зарплатою, але я не приймаю її, тому що поважаю ваш бізнес. Але я б хотів (а) знати, які перспективи чекають мене в майбутньому».
І це дуже хороший варіант. У ньому немає загрози. І знаєте що? Швидше за все, ви отримаєте ще кращу пропозицію від свого шефа. По-перше, таке повідомлення не містить в собі шантажу. По-друге, шеф оцінить вашу лояльність і захоче відповісти. Ще краще, розповісти більш розгорнуто: «Я отримав (а) чудову пропозицію, але мені подобається працювати тут і я планую тут залишатися. Однак така пропозиція піднімає питання про мої перспективи у вашій компанії». Це цілком справедливо.
Але якщо ви почуєте у відповідь: «Я радий вашим успіхам, але ми вже платимо вам справедливу зарплату, і ваші обов'язки їй відповідають, так що робіть, що хочете», значить, вас не цінують. І, можливо, вам таки варто погодитися на пропозицію зі сторони.
Такі ситуації – лакмусові папірці для оцінки того, наскільки вас цінують в компанії, в якій ви працюєте, і чи є сенс пов'язувати з нею свої майбутні плани. Якщо вас люблять, то неодмінно допоможуть рухатися вперед.
https://www.work.ua/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...