Помилки на роботі
Ви помилилися, і ваші дії обернулися серйозним випробуванням для колег і начальства. Експерти дають поради, як упоратися з проблемою.
Відсапайтеся
По-перше, заспокойтеся. Найчастіше людину лякає не сама помилка, а майбутнє покарання. Постарайтеся дати собі час для того, щоб підготуватися до розмови з начальством, якщо ви дійсно припустилися серйозної помилки чи промаху. Зрештою, все, що нас не вбиває, робить нас сильнішими - помилки трапляються в кожного. Були вони й у ваших колег, і у вашого безпосереднього керівника. Не має поганого без доброго: ви отримали новий досвід і виявили свої слабкі місця, над якими потрібно буде працювати в найближчому майбутньому.
«Взагалі психологи дотримуються тієї точки зору, що не буває помилок - є результат, - коментує керівник відділу кар'єрного консультування центра „Гуманітарні технології“ Ганна Мухіна. - Якісь дії приводять до певного результату, а оцінку цьому результату дає сама людина. Навіть якщо ви прийшли до невірного результату, подивіться на ситуацію з позитивного боку: наприклад, ваша помилка допомогла виявити проблеми в технології роботи, зрозуміти недоліки управлінських рішень, розкрити глибинний конфлікт і т. д. Не варто посипати голову попелом - спокій допоможе вам розпочати адекватні дії щодо виходу з критичної ситуації. Ви зрозумієте, що потрібно виправити, а це дасть можливість стати кращими та змінити на краще ситуацію у відділі».
Не тягніть з поясненням
Не потрібно звертатися до начальства з будь-якого найменшого приводу. Але якщо ви не можете самостійно впоратися з проблемою, краще повинитися одразу. Якщо ще є час, відкладіть розмову на декілька годин, зберіться з думками й емоціями. У кожному разі начальник повинен довідатися про проблему від вас особисто, а не почути про неї побіжно. Навіть якщо ви вирішили впоратися з труднощами самостійно, не факт, що ваші кроки будуть правильними. Відтягнувши пояснення, ви лише викличете зайве невдоволення керівника.
Повиніться
Поговоріть з босом віч-на-віч. Скажіть, що було зроблено гарного та чому все пішло не так, як ви планували. Не заперечуйте своєї провини, пообіцяйте, що такого більше не повториться. Уникайте фраз «я постараюся», «я подумаю, з чого почати». Кажіть: «Я зроблю все можливе, щоб таке ніколи не повторилося». Обов'язково запропонуйте конкретні дії з вирішення проблеми та проконсультуйтеся з начальником з цього приводу. Згадайте про те, який позитивний досвід ви отримали зі свого промаху.
Будьте готовими до покарання. Швидше за все, перша реакція вашого керівника буде надто емоційною, але у ваших силах перевести розмову в більш конструктивне русло, зосередившись на робочих питаннях.
Не перестарайтеся
Ваше завдання - відновити власний авторитет перед керівництвом. Головна небезпека винного співробітника - завзяте прагнення довести всім і кожному, що він відмінний професіонал, і що припущена помилка - одиничний випадок. Не виправдовуйтеся: не варто братися за всі справи відразу та намагатися допомагати всьому відділу. Подумайте, як ви можете заслужити довіру керівництва. На час забудьте про поведінку вискочки: намагайтеся спокійно виконувати свою роботу та звітуйте про вдачі перед начальством. Потихеньку готуйте якісь ініціативи та рішення, щоб у зручний момент показати їх шефові.
«Право на помилку - це гарний показник стану колективу, у якому працює людина, - говорить Ганна Мухіна. - Тут ми говоримо не про групу, а про команду, не про начальника, а про лідера. У гарному колективі співробітники ніколи не присоромлять вас за помилку - навпаки, швидко допоможуть впоратися з проблемою. Мудрий керівник прекрасно розуміє, що всі помиляються, а тому прийме та підтримає підлеглого. Ну, а якщо людину пригноблюють і обвинувачують у помилках, є привід задуматися, чи потрібно продовжувати терпіти таке ставлення до себе».
Стримуйте емоції
Якщо ви самі керівник, і ваш відділ припустився помилок, не переносьте свій гнів на підлеглих. З'ясуйте, якого роду ця помилка: управлінська або професійна. Якщо справа в співробітнику, поговоріть з ним. Якщо ж помилка відбулася через ваші рішення, саме час переглянути свою політику.
«Зовсім нещодавно я найняв співробітника у відділ, - розповідає директор з роботи з клієнтами Артур Галєєв. - Резюме в хлопця було чудове. Він клявся, що в нього прекрасний досвід. Коли через декілька тижнів постало питання про те, хто буде курирувати новий проект, новачок визвався бути за головного. Він був такий красномовний, що я дав йому шанс. Але вже через два тижні розпочалися проблеми: новенький намагався робити все сам, чим викликав невдоволення інших співробітників. Моє терпіння скінчилося, коли він прийшов з винуватим видом і оголосив, що упустив важливого спонсора. Довелося відсторонити його від проекту. Для мене це важливий урок: не потрібно вірити на слово підлеглому. Він дійсно непоганий працівник, але для початку його варто було б навчити всім деталям».
Доповідаючи про промах вищестоящому начальству, не звинувачуйте у всіх проблемах підлеглих. Ви намагаєтеся уникнути відповідальності, але будь-яка помилка відділу – це, в першу чергу, ваша провина. Керівництву буде цікаво довідатися, що було зроблене для того, щоб покінчити з кризою. Тож просто розповідайте начальству про те, що ситуація вже нормалізована, а всі винні покарані.
Джерело: http://trud.ru/
Роздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...