Що робити, якщо ви вибрали не ту професію
Для повноцінного, наповненого життя дуже важливо займатися тим, що подобається. Люди, що знайшли себе в професії – щасливчики. Однак далеко не всі можуть похвалитися таким станом справ.
1. Переконайтеся в тому, що це точно помилка
Якщо вам здається, що 5 років роботи бухгалтером – марно прожиті роки, що ви просто механічно виконуєте свою роботу, не отримуючи ніякого задоволення. Якщо п’ятниця – ваш улюблений день, а вранці ви не можете змусити себе прокинутися, щоб йти на ненависну роботу, швидше за все пора щось змінювати.
Але якщо труднощі тимчасові, або, наприклад, вас розчарувала не професія, а керівництво або колеги, то не поспішайте вдаватися до радикальних кроків. Спробуйте знайти роботу на тій же посаді, але в іншій компанії або перегляньте своє ставлення до ситуації.
Головне – ви повинні бути на 100% впевнені, що причина не в поганому настрої, погоді, особистих переживаннях, а в тому, що ви займаєтеся не своєю справою.
2. Продумайте стратегію
Тепер, коли ви точно вирішили, що не хочете витрачати життя на невідповідне заняття, не поспішайте кидатися з вогню та в полум'я. Дайте відповідь собі на такі питання:
Чим я хочу займатися?
Що потрібно для цього зробити?
Яку освіту або навички мені потрібно для цього отримати? Хто буде оплачувати навчання?
Чи вистачить мені коштів на той час, коли я займуся пошуками себе?
Чи впевнений я на 100%, що варто ризикнути?
3. Дійте
Якщо ви можете дозволити собі не працювати якийсь час – відмінно. Займіться власним розвитком і беріться за нову роботу.
Але що робити, якщо такої можливості у вас немає?
Ми згодні, що ситуація, яка описана вище, більше схожа на мрію. У житті люди найчастіше розуміють, що займаються не тим, чим потрібно, коли у них вже є сім'я, кредит, обов'язки. І рішення просто так кидати все і починати вчитися здається жартом, маренням або казкою. Але вихід є.
По-перше, ви можете перевчитися без шкоди для основної роботи. Є безліч курсів, тренінгів, семінарів, які проходять у неробочий час або у вихідні. І навіть безкоштовно.
По-друге, ви можете розглянути фріланс як підробіток для початку. Віддалено можна працювати в сфері реклами, маркетингу, програмування і не тільки.
По-третє, можна шукати нову роботу, не звільняючись із старої.
Якщо близькі вас підтримують – вам пощастило. Якщо ні – будьте готові доводити, що ваше бажання – не дурощі, а обдумане рішення.
4. Альтернативний варіант
Насправді можна обійтися і без радикальних рішень. У кожній професії можна розвиватися, розширювати обов'язки, підніматися кар'єрними сходами.
Якщо ви амбітні й перед вами є хоча б примарна перспектива розвиватися (всередині компанії або за її межами), можливо, варто докласти більше зусиль, тимчасово забути про мрію і наполегливо працювати.
Так з копірайтера можна вирости в маркетолога, а потім дорости до директора з маркетингу. З простого робітника можна стати фахівцем, керівником дільниці, заступником керівника.
У будь-якому випадку, шлях до мрії не простий, на ньому неодмінно зустрінуться перешкоди, ви будете сумніватися, втрачати віру, але якщо здаватися при першому зіткненні з реальністю, можна і зовсім не знайти себе.
Пам'ятайте, що по-справжньому безвихідні ситуації зустрічаються дуже рідко. Якщо у вас є прагнення і величезне бажання щось змінювати, все можливо.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...