Чого очікувати, якщо ви чекаєте новачка в колективі
Те, що вихід на нову роботу супроводжується стресом і хвилюванням, - це факт. Але стаття не про це, а про те, як реагувати «стареньким» на поповнення в команді.
Work.ua часто дає поради, як адаптуватися на новому робочому місці, влитися в колектив, стати душею компанії. Але хто подбає про співробітників, чиє життя гарантовано зміниться після приходу новенького? Або не зміниться? Давайте за порядком.
Нам і без нього добре було
Навіщо нам ще один менеджер із продажу, якщо ми самі не можемо виконати план? Куди нам нового електрика, якщо старий уже вийшов з лікарняної відпустки? У нас і так п'ять чоловік на трьох стільцях сидять! Ці переконливі арґументи не допомогли вам захиститися від приходу нової людини? Тоді пора міняти своє ставлення до ситуації.
Нова людина - як ковток свіжого повітря. Він розбавить вашу компанію, змусить пожвавитися, йому буде цікаво знайомитися, дізнаватися про вас і специфіку вашої роботи. Не сприймайте його як загрозу, краще - як стимул рости і показувати кращі результати.
Завантажимо новенького по повній
Новачок - це так чудово! Він прийде і візьме на себе частину вашої роботи. Вам більше не доведеться робити все самостійно. На нього можна буде перекласти це і це, ще трохи оцього, і оту гірку документів нехай теж бере на себе! Саме так думають деякі бувалі співробітники про прихід людини в компанію.
Насправді ж, це не зовсім правильна стратегія. Не забувайте, що для початку вам доведеться ввести колегу в курс усіх справ. Показати, як прийнято справлятися з тими чи іншими завданнями, проконтролювати його дії. І ось тільки коли він освоїться, ви дійсно зможете поділитися з ним роботою, якщо це передбачається його посадою. Але тільки не намагайтеся видати йому більше завдань, ніж цього вимагає здоровий глузд. Майте на увазі, це не ваш персональний раб, а рівноправний фахівець.
Він прийде і займе моє місце
Головний страх при появі новенького полягає в тому, що він може зайняти чиєсь місце. Притому іноді він цілком виправданий. Якщо з вами відбувається подібна ситуація, використовуйте її для власної вигоди.
Що треба зробити? Активізувати власні резерви. Покажіть, що ви відмінно справляєтеся зі своїми обов'язками і не збираєтеся поступатися своїм місцем. Здорова конкуренція - це прекрасно. Адже від неї у виграші всі - і співробітники і начальство.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...