Як підготуватися до відпустки
Одна справа – кинути у валізу шорти, купальник/плавки, шльопанці, засіб для засмаги та засіб від комарів. Зовсім інша – створити умови, при яких вас не будуть «смикати» з офісу щопівгодини.
Важливість завдання розуміє той, хто хоча б один раз провів половину відпустки в кімнаті готелю (будиночка, бунгало, куреня) з ноутбуком, виконуючи робочі завдання (звичайно ж, термінові та важливі).
За декілька місяців до відпустки
Відпустку бажано планувати заздалегідь. Інакше може вийти так: ви купили квитки за тисячу доларів, забронювали кімнату в готелі, купили пляжні шльопанці та рушник у тон – і за день до від'їзду з'ясовується, що завтра весь офіс зустрічає важливого клієнта, і вам потрібно бути на місці, тому що ви – менеджер проекту та взагалі ключова фігура.
Подумайте про відпустку заздалегідь і переконайтеся, що ваші особисті плани не суперечать планам компанії. Ми не трудоголіки – ми маємо на увазі стратегічні плани, від яких залежить майбутнє компанії, і ваша кар'єра, власне теж.
Узгодьте дату відпустки з керівником і з колегами, з якими ви працюєте в одній команді. До узгодження не робіть різких рухів у плані організації відпочинку.
За місяць
Проскануйте дедлайни. Визначтеся, які завдання ви повинні вирішити в обов'язковому порядку. Встановіть орієнтовні терміни – коли ви повинні завершити роботу по кожному конкретному завданню, причому не затягуйте до останнього: нехай у вас залишиться до від'їзду декілька вільних днів (не сумнівайтеся, без роботи в ці дні ви все одно не залишитеся).
Підготовка не означає, що ви виключаєте форс-мажори. Форс-мажори будуть (без них ніяк). Але ви спокійніше проведете час і під час відпочинку не доведеться перевіряти пошту щогодини.
За два тижні
Підготуйте зміну.
У сенсі, проведіть інструктаж для людини, яка замінить вас на час вашої відпустки.
Причому мова не про те, щоб узгодити кандидатуру з керівником і віддати наступнику список ключових контактів.
Посадіть колегу за свій робочий стіл, посидьте з ним, розкажіть детально, що він повинен робити. Подивіться, як він справляється з вашими завданнями. Дайте поради, як справлятися краще.
Подумайте про те, що час, який ви використовуєте таким чином – це інвестиція в ваше власне благополуччя (після повернення хто буде розбирати завали? Ото ж бо). І для компанії це важливо.
За тиждень
Дайте знати керівнику та колегам, наскільки ви будете виключені з робочих процесів.
Наприклад, це дві великі різниці: якщо ви будете перевіряти пошту два рази в день або раз на три дні; чи можна буде до вас додзвонитися чи ні.
Домовтеся заздалегідь, як ви будете підтримувати зв'язок, наскільки часто ви будете це робити.
Звичайно, і начальнику, і колегам добре, якщо ви будете на зв'язку часто. Але це не означає, що вам потрібно залишатися на зв'язку весь час. Пам'ятайте: мова йде про заслужену вами, законну відпустку. А у відпустці прийнято відпочивати, розслаблятися і відновлюватися.
За день
В останній робочий день сіяйте посмішкою, хваліться капцями (які в тон рушника) і попивайте мохіто, побрязкуючи кубиками льоду в келиху. Жарт.
Зберігайте робочий настрій, тому що колеги у відпустку не їдуть. Вони залишаються тут, і хтось навіть буде виконувати вашу роботу. Так що акуратніше з позитивом.
А ось що дійсно потрібно зробити, так це відправити листа (можна використовувати шаблон) ключовим фігурам – колегам, клієнтам, партнерам, підрядникам – і повідомити, з ким вони можуть зв'язатися з тих чи інших питань, чи можуть вони зв'язатися з вами в якісь то дні (припустимо, поки ви ще не виїхали за кордон); тут можна й повідомити початок вашої відпустки та закінчення.
В останні години перед від'їздом спробуйте усвідомити, що ви їдете відпочивати. Відпустка пролетить швидко. Чим швидше ви налаштуєтесь на хвилю відпочинку, тим тривалішим вам здасться цей проміжок життя.
І не рахуйте дні до закінчення відпустки, а то ми вас знаємо... Насолоджуйтеся кожним днем, набирайтеся сил і нових вражень.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...