Як не втратити роботу
Знайти своє місце на ринку праці буває дуже непросто. І якщо недавно вам вдалося працевлаштуватися, то перед вами постає завдання другого рівня складності – не втратити щойно знайдену посаду. В принципі кожен може втриматися на роботі, головне правильно до неї ставитися.
Ось декілька правил, які допоможуть вам забезпечити стабільну кар'єру.
Не розслабляйтеся
На нову роботу вас взяли, тому що ви виявилися кращим серед претендентів, які претендували на посаду. На співбесіді, при виконанні тестового завдання, на випробувальному терміні ви залишалися кращим. І зарахування в штат компанії – це не зелене світло, що сигналізує, що тепер можна розслабитися і пливсти за течією. Навпаки. Щоб утримати своє робоче місце, робіть більше тих, хто був до вас і хто поруч з вами зараз хоча б на 10%, а краще на всі 100%.
До речі, не варто розслаблятися і працівникам з великим стажем, які сповідують філософію – моя робота нікуди від мене не дінеться.
Покращуйте
У будь-якій сфері, на виробництві і в колективі є моменти, які можна поліпшити. Ви нова людина в компанії, у вас свіжий погляд, зараз вам добре видно, що працює не так. Уже помітили? Стривайте, не біжіть до керівництва з критичними зауваженнями, підготуйте альтернативні пропозиції. Продумайте свою систему, яка, на вашу думку, принесе підприємству економію, стрімке зростання або популярність, запропонуйте ініціативу керівництву.
Свіжі ідеї, нестандартні рішення завжди затребувані. Та й власники дорожать співробітниками, які вміють оптимізувати робочі процеси та завдання, адже для бізнесу це означає скорочення витрат, зростання прибутку.
Розвивайтеся
Уявіть лікаря, який після закінчення університету не їздить на симпозіуми, не спілкується з колегами, не читає профільну літературу. Мовляв, я все знаю і цих знань достатньо. Він би лікував людей за застарілим протоколом, не застосовував нові препарати та методики лікування і тим самим гальмував процес одужання пацієнта. Ви хотіли б до такого потрапити? Навряд чи.
Намагайтеся постійно підвищувати свою кваліфікацію. Відвідуйте тренінги, виступайте на профільних заходах, стежте за новими тенденціями у вашій сфері, гуглити, в кінці кінців. Навчаючись новому, відточуючи набуті навички, ви розширюєте свої горизонти та можливості, які допомагають зберегти роботу. Наймачі цінують різнобічних, зі своєю експертною думкою співробітників. Головне – не забувайте натякати начальству, що ви не стоїте на місці.
Вмійте «продати» результати своєї праці
Ви придумали метод, як заощадити компанії велику суму грошей, виготовили на 1 000 деталей більше поставленого плану, збільшили клієнтську базу в 5 разів? Говоріть про це. Цілком ймовірно, що керівництво відзначить ваші досягнення, але не виключено, що вони можуть бути сприйняті як належне.
Навчіться «продавати» результати своєї праці, накопичувати їх, аналізувати та в потрібний час надавати звіт безпосередньому начальнику. Цей звіт – ваш помічник, що дозволяє утримати посаду і, можливо, отримати підвищення.
Не бійтеся
Якщо чогось сильно боїшся, то це обов'язково трапляється. Тому перестаньте відчувати страх з приводу того, що ще не відбулося.
Фахівцями роботодавці не розкидаються, і якщо ви в своїй сфері ас, то звільнення вам навряд чи загрожує. І навіть якщо воно сталося, не впадайте у відчай, напевно ваша компанія не єдина, і ви знайдете інший варіант, може бути, навіть кращий за попередній.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...