Чотири запитання від рекрутера, на які не можна відповісти правильно
Більшість з нас, збираючись на співбесіду, відчуває хвилювання і страх виявитися гіршим за конкурентів, неправильно відповісти на запитання рекрутера, не так піднести інформацію про себе. Але найчастіше наші страхи надумані та нічим не підкріплені. А на безліч запитань рекрутерів і зовсім не існує правильних відповідей.
1. Чому ви хочете у нас працювати?
Найбільш очікувана відповідь звучить приблизно так: «Тому що мені подобається ваша компанія, я поділяю її принципи та хочу розвиватися разом з вами» та інші компліменти. Чи можна назвати таку відповідь правильною? Частково. Якщо за цими словами не має ніякої конкретики, то вони вкрай непереконливі. Так можна сказати про будь-яку компанію, незалежно від її спеціалізації і профілю. Щоб звучати впевнено, додайте фактів, знайдіть щось спільне у своїх цілях з метою підприємства, на яке хочете влаштуватися.
Поганий приклад:
«Я вже кілька років спостерігаю за діяльністю вашої компанії і хочу у вас працювати. Я бачу ваші перспективи та потенціал, мені буде приємно стати частиною дружної команди».
Хороший приклад:
«На сайті вашого підприємства зазначено, що ви хочете за 5 років досягти рівня таких корпоративних гігантів, як ... Я знаю, як вам у цьому допомогти та готовий представити короткий план розвитку команди. У мене є досвід в цьому напрямку, яким я готовий ділитися (добре б навести конкретні приклади) ... »
Одним словом, розкажіть про те, чим особисто вас приваблює посада. Не кажіть загальними фразами, які напевно скажуть ваші конкуренти.
2. Ким ви бачите себе через 5 років?
Таке запитання задають, щоб зрозуміти, наскільки ви амбітні. Але на нього теж немає єдиної правильної відповіді. І не потрібно намагатися її придумати.
Якщо ви не знаєте, чим хочете займатися через 5 або 10 років, так і скажіть, що перебуваєте в пошуку себе та поки не можете планувати своє життя на такий тривалий термін.
Якщо у вас вже є готова стратегія особистого розвитку та професійного зростання, поділіться нею з рекрутером. Розкажіть про минулі досягнення, порівнявши себе з тим, ким ви були 5 років тому. Покажіть, що вмієте йти до мети та досягати поставлених результатів.
3. Що вас мотивує?
Що стосується мотивації, ймовірно, керівник не чекає від вас відповіді про гроші. І це його, а не ваша помилка. Будь-який здобувач у більшій чи меншій мірі керується розміром зарплати. Тому не бійтеся бути неправильно зрозумілим. Кожна чесна відповідь буде зарахована: кар'єрне зростання, можливість професійного розвитку. Навіть затишний офіс може стати мотивацією, якщо раніше вам доводилося працювати на ту ж зарплату в темній комірці. Не шукайте правильної відповіді, говоріть відверто.
4. Чому ви вважаєте себе кращим кандидатом?
Одне з найскладніших запитань. Відповідати на нього потрібно обдумано. Найгірше – порівнювати себе з кимось, говорити про колишніх колег у зверхній манері та намагатися виглядати краще за рахунок чужих помилок. Це неправильна стратегія. Решта – на ваш розсуд.
Напевно ви вмієте щось робити особливо добре, домоглися успіху в певному напрямку, легко навчаєтеся і справляєтеся зі стресом і так далі. Говоріть прямо та по справі. Зосередьтеся на своїх сильних сторонах, забувши про конкуренцію.
Не намагайтеся здаватися кращими, ніж ви є насправді, і підлаштуватися під вимоги вакансії. І пам'ятайте, що правильних відповідей не буває, але бувають винахідливі кандидати.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...