Як стати душею колективу і які у цього є наслідки
Дружний колектив - це плюс в роботі будь-якої компанії. Коли вас зі співробітниками об'єднує не тільки кабінет і робочі завдання, а й єдність думок і поглядів - це одна з сильних мотивацій до плідної та ефективної роботи.
І в таких компаніях завжди є що скріплюють ланки - люди, які з усіма легко сходяться і підтримують теплі відносини. Як стати цією ланкою і які нюанси варто знати того, хто планує стати душею колективу?
1. Будьте природні
Дуже важливо розуміти, що змусити кого-то вас полюбити точно не вдасться. Тому врахуйте, що немає ніяких спеціальних прийомів або практик, які допомогли б вам завоювати популярність серед колег. Головне правило - природність. Якщо ви і без того досить товариська людина і вмієте знаходити спільну мову з різними людьми, ви легко увіллєтеся в колектив і станете його невід'ємною частиною.
2. Забудьте про нав'язливості
Не шукайте дружби там, де вона не народилася спонтанно. Не потрібно пропонувати своє спілкування всім і кожному, заповнювати собою весь простір і час. Так ви ризикуєте перестаратися і отримати славу занудного і нецікавого людини, який всім заважає працювати. Якщо ви бачите, що з вами неохоче йдуть на контакт, тримайте дистанцію.
3. Не бійтеся проявляти турботу
Відразу розмежуємо поняття турботи і нав'язливості. Одна справа, коли ви нескінченно втручаєтеся в чужі справи, задаєте нетактовні питання, присвячуєте всіх в своє особисте життя. І зовсім інше, коли ви проявляєте елементарну людяність в стосунках з колегами. Наприклад, у сусіда по кабінету день народження. Чому б не подарувати йому невеликий презент - шоколадку або пачку печива в знак дружби і поваги. Те ж стосується професійних свят. Людям приємно відчувати увагу, якщо воно доречно і не зачіпає їх почуттів.
4. Проявляйте ініціативу
Завжди вітайтеся з колегами, бажайте їм гарного дня. Зустрівшись на кухні за кавою, дізнайтеся у них останні новини, поділіться гарним настроєм. Ви навіть можете ввести традицію - проводити ранкову зарядку для тих, хто готовий розім'ятися з ранку під веселу музику. 5 хвилин вправ, і ви подаруєте всім масу позитиву на весь день.
Також можна організувати у вільний від роботи час посиденьки з співробітниками. Запросіть колег в кіно або пограти в настільні ігри. Так ви зможете краще пізнати тих, з ким працюєте і заодно проявити себе.
Про наслідки
Майте на увазі, що ставши душею колективу, ви ризикуєте в принципі покинути його межі. Чому? Якщо ви займаєте надто багато часу в житті колег, часто відволікаєтеся самі і відволікає інших від роботи за веселими жартами і розмовами, рано чи пізно продуктивність почне падати. А кому потрібні співробітники, які вносять в робочий процес зайве веселощі і розосереджуються робочу обстановку?
Тому використовуйте для спілкування перерви і час після роботи. Не забирайте у своїх колег можливість спокійно і послідовно справлятися зі своїми завданнями, якщо ви дорожите власним робочим місцем.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...