Працювати або не працювати?
Багато здобувачів сьогодні скаржаться на те, що роботодавці пропонують їм дуже маленькі зарплати. Інші компанії урізують своїм співробітникам бонуси або навіть ставки. Виникає питання - а чи варто працювати за такі гроші? Давайте спробуємо знайти відповідь разом!
Кожному з нас потрібно приймати це рішення (працювати чи ні за пропоновані гроші) самостійно. Однак існує ряд аргументів "за" й "проти", які допоможуть зробити усвідомлений і правильний вибір.
Аргументи "за" те, щоб працювати, нехай навіть і за невелику зарплату:
- Це дозволить вам підтримувати наявний рівень професіоналізму або навіть підвищити його. У той час як сидячи вдома, ви з великою часткою ймовірності розгубите деякі навички.
- Ви здобуваєте коштовний досвід роботи в кризовій ситуації. Після цього будь-які проблеми вам будуть не страшні.
- Є шанс, що після виходу компанії з кризи лояльних співробітників, які не втекли з корабля, винагородять істотним підвищенням у посаді або зарплаті (порада: можна підстрахуватися й обумовити це заздалегідь).
- Ви будете спілкуватися з колективом, а не замкнете на родині. А значить - не будете почувати себе відрізаним від суспільства.
Аргументи "проти":
- Не працюючи, ви зможете заощаджувати: не витрачати гроші на няньку для дитини, на проїзд, обіди в кафе, нові офісні костюми й т.д.
- У вас звільниться маса часу для занять собою, будинком і родиною. А це позитивно відіб'ється як на відносинах у родині, так і на вашому фізичному й моральному стані.
- У вас з'явиться можливість вивчити, приміром, англійську мову (причому для цього не обов'язково ходити на курси - в Інтернеті маса навчальної літератури, аудіо й відео). Або що-небудь інше, про що ви завжди мріяли.
- Ви зможете стати фрілансером або почати свою власну справу вдома. Нехай спочатку дохід буде невеликий, однак з урахуванням економії (див. перший аргумент) ви цілком зможете заробляти стільки ж, скільки й працюючи в офісі на повний день.
Якщо після врахування цих аргументів ви все-таки не прийшли до якого-небудь остаточного рішення, обміркуйте такі фактори:
- Джерела доходу вашої родини. Наскільки стабільні заробітки вашого чоловіка(жінки)? Чи є у вас заощадження? Іншими словами - а чи можете ви дозволити собі не працювати?
- Вартість вашого часу. Оціните, скільки коштувала ваша година раніше (хоча б таким простим способом - розділіть кількість робочих годин у тиждень на тижневий заробіток), скільки вона буде коштувати тепер, а також подумайте - скільки ви б хотіли, щоб вона коштувала. Розгляньте декілька альтернатив - ким можна було б піти працювати - крізь призму цього підходу.
- Нові ідеї. Чи є у вас ідеї - чим зайнятися для власного розвитку, як з користю витратити дні? Якщо ні, то краще й не починати сидіти вдома - у цьому випадку, швидше за все, ви будете проводити час перед телевізором або займатися чимсь не більш корисним
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...