5 способів "омолодити" резюме
При сучасному рівні конкуренції на ринку праці ми змушені робити все для того, щоб наші резюме були більш привабливими для фахівців з підбору персоналу. Це може виявитися складним завданням для немолодих претендентів, які побоюються, що навіть за відсутності упередження (свідомого чи несвідомого) проти кандидатів, яким уже за 40, їхнє резюме може показати, що у них надлишок досвіду для тієї вакансії, яку вони бажають отримати.
Ми пропонуємо п'ять способів зробити ваше резюме «молодшим», щоб ви отримали запрошення на співбесіду та справили на роботодавця враження своїм досвідом і ентузіазмом, а не датою народження.
1. Видаліть дати з розділу «Освіта»
Фахівці з підбору персоналу (так само як і спеціальні комп'ютерні програми для відбору резюме), зазвичай націлені на пошук певної інформації, що стосується вашої освіти. Вони точно не будуть дивитися на дату закінчення навчання, якщо, звичайно, ви самі її не назвете. Якщо ви вели звичайне життя, то, знаючи дату вступу до вишу, дату його закінчення/отримання ступеня, можна з легкістю обчислити ваш вік. (Звичайно, зазначення дати - палиця на два кінці: якщо ви отримали ступінь або диплом порівняно нещодавно, може здатися, що у вас недостатньо досвіду, а якщо давно, то ви могли вже втратити кваліфікацію).
2. Зосередьте увагу на своїх нещодавніх досягненнях
Саме собою зрозуміло, ви пишаєтеся усіма своїми навичками та досягненнями, але люди, які оцінюють ваше резюме, беруть до уваги виключно ті з них, що безпосередньо пов'язані з вакансією, яку їм необхідно закрити. Багато претендентів (не тільки ті, у кого дуже довгий послужний список) здійснюють одну й ту саму поширену помилку - перевантажують своє резюме зайвою інформацією.
Якщо ви, наприклад, п'ятдесятирічний маркетолог, який претендує на керівну посаду, той факт, що в кінці 70-х років ви були посильним в Конгресі США, буде, звичайно, дуже цікавий, але не важливий. (А то, що ви були оператором бази даних у 80-х роках, не представляє ані інтересу, ані особливої важливості). Тому, подивіться, на яких посадах ви працювали на початку своєї кар'єри - чи зроблять вони вашу кандидатуру унікальною в очах конкретно цього працедавця? Якщо ні, видаліть їх.
3. Робіть наголос на сучасних технологіях
У вашому резюме не повинно бути слів «телетайп» і «DOS». Видаліть всі згадки про застарілі технології. Наприклад, якщо ви дизайнер-ілюстратор, то ви повинні знати, що програма Macromedia xRes вже не використовується - так навіщо витрачати дорогоцінне місце в резюме на рекламу навичок роботи з цією програмою? Вказуйте тільки те програмне забезпечення й ті технології, які вважаються сучасними у представників вашої професії.
4. Виходьте в мережу та будьте на зв'язку
Подобається вам це чи ні, але в даний час одержання роботи в багатьох компаніях безпосередньо пов'язане з вашою активністю в соціальних мережах. І майже всі ті, хто шукає роботу, можуть отримати користь зі свого вміння орієнтуватися в Twitter, Facebook, LinkedIn, а також інших Інтернет-спільнотах, що об'єднують людей за професійною ознакою.
Якщо ви не в мережі, для багатьох фахівців з кадрів вас не існує.
5. Додайте індивідуальності
Застарілі резюме містять дуже багато млявої писанини, загальних місць і незрозумілих термінів - слів і виразів, які повністю втратили сенс через надмірне використання: «уважний до деталей», «уміння працювати в команді», «зона відповідальності» і т.п.
Замість того щоб просто заявити про свою уважність до деталей, наведіть приклад того, як ця якість допомогла вам заощадити гроші компанії. Замість згадки про вміння працювати в команді, розкажіть як ваша команда, працюючи разом, змогла збільшити прибуток. І ніколи не розповідайте фахівця з підбору кадрів про свої «зони відповідальності», краще розкажіть йому про свої досягнення.
Щоб бути більш переконливим, використовуйте цифри, а також сильні дієслова.
І, нарешті, не бійтеся говорити «Я» - ентузіазм в самопрезентації зробить ваше резюме більш енергійним і допоможе виділити вас з натовпу.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...