5 речей, які роботодавець шукає в резюме
Неважко дізнатися, які навички і якості роботодавець шукає в кандидатах - вони описані у вакансії. А ось дізнатися, на що роботодавець зверне особливу увагу у вашому резюме - уже не так просто. Уявіть, що ви роботодавець. У вас в компанії є одна відкрита вакансія, 50 резюме на розгляд і зовсім мало часу до важливої зустрічі. З чого почати, куди дивитися, і кого запросити на співбесіду? Чи зможе ваше резюме відповісти на 5 основних питань?
Чиє це резюме?
Ваше ім'я не є відповіддю на це питання. Роботодавцю хочеться дізнатися про вас якомога більше за такий короткий час. Так що переконайтеся, що ваша характеристика досить повна, але максимально коротка. Це складно, але хто казав, що буде легко? Приділіть увагу тільки найважливішому, тому що характеризує вас як професіонала. Зараз роботодавцю важливо знати, чи впорається цей кандидат з роботою, а познайомитися з вами як з людиною він ще встигне.
Наскільки він дійсно хороший?
Перерахувати навички і якості - це одне, а от довести, що вони у вас дійсно є - зовсім інше. Особливо, якщо ви використовуєте такі ж характеристики себе, як і всі інші. Уникайте кліше. Краще покажіть, що ви зробили значуще на минулій роботі. «Відповідальний» - це, звичайно, добре, але як проявлялася ваша відповідальність на попередніх посадах? Стандартні фрази і формулювання - це просто і зручно, але ними нікого не переконаєш.
Це резюме унікальне?
Це не означає, що ваше резюме повинно бути якимось суперособливим. Унікальність його повинна полягати в тому, що ви приділили час на його правку згідно специфіки і опису вакансії, на яку ви його надсилаєте. Звичайне універсальне резюме без праці розпізнається роботодавцями. І якщо ви прислали саме таке, то роботодавець вирішить, що ви не особливо зацікавлені в роботі в цій компанії, що не заглибилися в її деталі і просто катуєте удачу, розіславши це резюме ще в десятки компаній. У наслідок чого, на співбесіду він запросить більш старанного і зацікавленого кандидата, який попрацює над своїм резюме.
А де ж досягнення?
Досвід і досягнення - дуже різні речі. Не намагайтеся перерахувати якомога більше місць колишньої слави, а намагайтеся наочно показати цю славу. Описувати кожен обов'язок кожної посади - досить марна трата часу, роботодавці і так знають обов'язки цих посад. Опишіть важливі досягнення свого професійного шляху, доведіть, що ви - людина справи, а не пустих слів.
Чому я це досі читаю?
Вам би точно не хотілося, щоб людина, яка тримає в руках ваше резюме задала собі таке питання. Вихід з цієї ситуації - так подати інформацію, щоб роботодавцю навіть не доводилося дочитувати його до кінця в надії, що хоча б наприкінці знайдеться привід запросити цього здобувача на співбесіду. Все найважливіше - у початок, а не на закуску. І, звичайно ж, перед відправкою резюме на вакансію обов'язково перечитайте його кілька разів, звірте з описом вакансії і запитайте себе: «Цей кандидат підходить? Запросити його на співбесіду?».
http://www.dcz.gov.ua/kha/control/uk/index
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...