П'ять головних питань вашого новачка
Отже, сталося! Після розміщення вакансії на робочому сайті, пошуку та відбору найдостойнішого з кандидатів, ваш новобранець приступив до роботи. Поки він сповнений сумнівів і ентузіазму, але, якщо вам не вдасться відповісти на п'ять його головних запитань, замість ентузіазму у роботодавця залишаться лише сумніви.
Що ж потрібно відповісти на п'ять головних запитань вашого новачка:
1. Чого від мене чекають? Ніколи у відповідь на це запитання не підсовуйте співробітнику папку завтовшки в три пальці, де дбайливо зібрані посадові інструкції, положення про підрозділ, правила внутрішнього трудового розпорядку, статут компанії та інші солідні документи з часів царя Гороха. Ви ризикуєте тим, що людина або «загине» в цих завалах, або розгубиться – що саме з цього стосу виконувати і в якій послідовності. Постарайтеся (ви ж наставник) просто і доступно пояснити співробітнику мету його праці, коротко функціонал (інструменти, права та обов'язки) і з ким із колег потрібно тісно взаємодіяти для його виконання.
2. Що це дає особисто мені? Тут потрібно не тільки повторювати про зарплату і премію, але й про нематеріальне – перспективи, «батоги та пряники», які чекають на новачка на тернистому шляху, особливості корпоративної культури – що цінують, за що тиранять. Бажано заздалегідь дізнатися, що з вашого «нематеріального» цікавить його найбільше, щоб марно не розповідати про «космічні кораблі, що борознять простори Великого театру».
3. До кого мені звернутися, якщо виникнуть проблеми? Важливо узгодити з новачком, що у вас є проблемою, а що – робочим моментом. Потрібно розповісти не тільки, що робити, коли «все погано», а й до кого можна звернутися за допомогою. Чудово, якщо в компанії є наставництво, і хтось зі старожилів «догляне» за новачком. Якщо ж взаємодіяти за обов'язком служби доведеться з половиною компанії – поступово позняйомте його з відповідальними особами та розкажіть, до кого, з чим і навіщо потрібно підходити. Тільки не за один день, будь ласка.
4. Чи впораюсь я з роботою? Правильна відповідь – звісно! І далі потрібно розповісти про зрозумілу і прозору систему оцінки результатів роботи – хто, коли і за якими критеріями її робить і що відбувається з результатом. Якщо у новачка є сумніви чи щось незрозуміло щодо результатів своєї роботи – відповідь на попереднє запитання допоможе. Головне – не перегнути палицю і не залякати новачка, інакше точно не впорається.
5. Наскільки важливо те, що я роблю? Відповідь роботодавця на це запитання для новачка – встановлення пріоритету роботи в шкалі його цінностей. Порівняйте рівень його відповідальності у двох випадках: якщо він відчуває себе «гвинтиком у машині» або відповідальним за ділянку роботи чи бізнес-процес. Навіть якщо ця ділянка розміром із хустинку, а новачок хоче відповідальності – дайте її йому, нехай вчиться, старається. Але не потрібно робити з мухи слона, інакше колеги швидко повернуть новачка на землю, і ви втратите його довіру. Навіть найпростішу роботу можна описати так щиро і з любов'ю, що її захочеться робити довго і добре.
Звісно, у вашого новачка на випробному терміні може виникнути ще декілька десятків запитань – схожих і не дуже. Наберіться терпіння – ваш новий співробітник робить перші кроки у вашій компанії. І щоб шлях його в ній був довгим і світлим, допоможіть йому повірити і зрозуміти, що ця робота – найдостойніша відповідь на усі головні запитання його життя.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...