Покинути роботу і відкрити бізнес: 6 важливих правил
Думка про створення власної компанії, в якій ви будете самі собі керівником, виглядає як отримання довгоочікуваної свободи. Дуже принадно зробити крок вперед, кинути повсякденну роботу і почати власну справу. Але усе не так просто.
"Я завжди з обережністю ставлюся до підприємців-початківців, адже перед тим, як наважитися створити власну справу, треба добре подумати", – говорить Пол Тейлор, виконавчий директор ресурсного центру Балтиморського малого підприємництва. Він працює з місцевими підприємцями і консультує їх відносно того, як правильно будувати малий бізнес.
Пол Тейлор радить присвятити час тому, щоб усе добре обдумати. На, що саме звернути увагу розповідають експерти.
1. Оцініть своє фінансове становище
Пан Тейлор рекомендує звернути увагу на те, скільки ж грошей у вас є на руках. Якщо немає достатньої суми для запуску проекту, необхідно зайняти гроші або знайти інвесторів, які зможуть допомогти. Якщо немає можливості звернутися за фінансовою допомогою до родичів або знайомих, доведеться узяти кредит в банку, правда це може виявитися не так вже і просто.
Директор з розвитку компанії Venture Asheville (Північна Кароліна) Джош Дорфман говорить, що отримання бізнес-кредитів для підприємців-початківців маловірогідно через те, що компанія не встигла напрацювати позитивний імідж. У подібних випадках непогано працює варіант групового формування статутного капіталу компанії. Ще одним непоганим варіантом є інвестування. Правда інвестор може зажадати частку контролю в компанії.
2. Консультуйтеся з професіоналами
Ребека Ловелл, юрист з Сієтлу, що працює зі стартапами, рекомендує звертатися по допомогу до установ, робота яких спрямована на допомогу в розвитку щойно започаткованих проектів.
Існують різні організації, які допомагають правильно опрацювати ідею і скласти бізнес-план. Також є компанії, які можуть узяти на себе планування, вирішення фінансових питань і контроль законності усіх дій.
3. Правильно розподіляйте час
Деякі підприємства спочатку можуть працювати у вечірню пору і у вихідні, принаймні до того, як почнуть активно зростати. Інші вимагають багато часу і необхідно присвячувати їм усього себе, з ранку до ночі. Тому вам доведеться відмовитися від основної роботи, заради розвитку власної справи.
4. Зважте інвестиції і передбачуваний прибуток
Прибуток можна отримати вже на ранній стадії, без серйозних вкладень. Пол Тейлор радить точно розрахувати, скільки засобів доведеться витратити, щоб запустити бізнес. Важливо також оцінити, через який час ви почнете отримувати прибуток. При цьому основним питанням є те, скільки ви повинні отримувати від свого підприємства для того, щоб замінити дохід від основної роботи.
5. Дослідження ринку
Перед тим, як почати розробляти бізнес-план свого підприємства, вивчіть сегмент ринку, в якому хочете працювати. Ребека Ловелл рекомендує вивчити потреби потенційних клієнтів, перед тим, як починати роботу над проектом. Також вона радить постійно стежити за ринком і вмить реагувати на зміни на користь споживачів: "Якщо у вас просто є новий продукт, це ще не означає, що хтось захоче його купити або використовувати", – говорить пані Ловелл.
За її словами, кожен бізнес повинен формувати якісну конкурентну пропозицію, те, що відрізнятиме його від інших гравців ринку.
6. Перевірте свої знання
Повірте, наскільки добре ви знайомі з тонкощами роботи в конкретному напрямку і взагалі з веденням бізнесу. Якщо ваші знання обмежені, потратьте час на вивчення різних нюансів, перш ніж організувати свою справу. З іншого боку, якщо якийсь напрямок довгі роки був вашим хобі або ви в ньому працювали у якості найманого співробітника, відкриття бізнесу стане лише наступною сходинкою на шляху вашого розвитку.
Чи готові ви покинути свою роботу?
Рішення про створення своєї справи є дуже серйозним, тому варто зважити усі "за і проти". Експерти рекомендують: оцініть свій робочий день і те, як він зміниться, коли ви почнете працювати на себе.
Власна справа займатиме набагато більше часу і сил, чим багато хто того очікує, тому постарайтеся "розтягнути" наявні у вас гроші. Правда, коли ви покинете роботу і зможете приділяти бізнесу увесь свій час, ви зможете розвиватися набагато швидше.
"Стрес може сильно позначитися на вашій роботі. Але пам’ятайте:запуск і розвиток бізнесу – це не легкий забіг, а важкий марафон", – Джош Дорфман.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...