Коли варто змінювати кар'єру
Наявність або відсутність кризи абсолютно не означає, що ви повинні працювати на роботі, яка вас пригнічує. Це не привід робити своє життя глибоко нещасним. Тому в той момент, коли ви відчуваєте, що настав кар'єрний глухий кут, ви повинні зробити наступне.
Коли все погано
Для початку потрібно зрозуміти, чи дійсно настала криза кар'єри. Для цього ви повинні виїхати у відпустку, одні або з близькими людьми, які не викликають стрес. Потрібно відключити всі гаджети і просто, що називається, побути «овочем». Ви не повірите, наскільки це важливо. Відпочивши, мозок на другий тиждень почне говорити вам, що дійсно важливо. Якщо після двох тижнів ви повернетеся на роботу і все буде, як і раніше, не милим і жахливим, це значить, треба різко йти. Питання різкості залежить від зобов'язань. Якщо є маленька дитина, іпотека, немає сенсу кидати все в один день. Тоді треба починати просто терміново шукати. Причому не повторюючи помилок минулого, а те, що вам підказав після відпочинку мозок. Можна сходити до кар'єрного консультанта, змінити свою історію, щоб вийти з кар'єрного глухого кута. Якщо людина, наприклад, була дизайнером в «Афіші», а стала у Look At Me, це все одно буде повторення одного і того ж.
Інший випадок – мономіста. Якщо ваше місто прив'язане до одного підприємства, і цьому підприємству погано, то місто стає глибоко депресивним. Треба різко змінювати кар'єру і їхати. Якщо на підприємстві перестають платити зарплату, люди починають шукати інше місце, і це теж різка зміна кар'єри.
Чого варто побоюватися
Змінювати сферу діяльності треба не від відсутності роботи, а за велінням душі. Якщо вам подобається ваша галузь, краще «впасти» по зарплаті, але залишитися всередині. Якщо не подобається, то все змінюйте. Зараз середній термін пошуку роботи – три-чотири місяці, для топів – шість-сім місяців. Довше вже критично. Значить, треба змінювати вимоги, знижувати їх по зарплаті або позиції, розбиратися з резюме.
При цьому на новому місці все теж може бути непросто, у вас може щось не вийти, тому що це нова справа. Треба побоюватися того, що ви не приживетеся в новій компанії. Не варто забувати, що у нас криза, незрозуміло, що відбувається з економікою, і це також може позначитися на новій кар'єрі. Тому до зміни кар'єри треба ставитися дуже усвідомлено. Не варто відразу кидатися на першу вакансію, а вибирати те, що подобається. Тому що, незважаючи на кризу, робота є.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...