Техніка ефективного пошуку роботи, працевлаштування і кар'єрного зростання
Чудові студентські роки дали Вам знання, навички і уміння, тепер потрібно визначитися, в якій сфері можна реалізувати себе, де вдасться побудувати кар'єру, а спеціалісти відділу організації сприяння працевлаштуванню студентів в цьому питанні нададуть Вам необхідну допомогу. Щоб правильно організувати своє кар'єрне зростання, передбачити всі пастки на своєму шляху, потрібно навчитися розподіляти свої сили і час, уміти обирати потрібні цілі, ставити перед собою завдання.
Оберіть для себе ту сферу діяльності, в якій Ви відчуваєте себе професіоналом або ту, в якій Ви реально зможете ним стати. Ця сфера повинна не лише відповідати Вашим вмінням, але і подобатись Вам.
З визначенням посади, як правило, простіше. В більшості сфер діяльності зазвичай є досить чіткий набір потенційних посад, так що прагніть до кращого, але залишайтеся реалістом.
Якщо Ви вирішили стати відомою людиною, створити хороший імідж і побудувати відмінну кар'єру, Вам потрібно завжди пам'ятати про те, що життя коротке, і якщо правильно організувати кожну хвилину і проводити її з користю, можна встигнути багато що, навіть якщо Ви повільно рухаєтесь вперед.
Ви повинні отримувати задоволення від заняття певним видом діяльності, лише за цієї умови Ви можете побудувати кар'єру. Не дивіться на рівень оплати праці. Висока зарплата не є першочерговою умовою. Багато успішних купців і ремісників минулого, перш ніж добитися слави, довго працювали і частенько здійснювали помилки на своєму шляху. Хай це буде поки не настільки високооплачувана робота, як хочеться, проте вона приноситиме Вам задоволення.
Дуже важливим аспектом в пошуку роботи є уміння правильно себе подати і правильно розпочати розмову з працедавцем по телефону. Необхідно все заздалегідь спланувати, щоб не було безглуздих помилок в розмові.
1. Підготовка до розмови.
Вона важлива, адже під час пробної телефонної розмови контролюєте ситуацію Ви, а не працедавець. Він не чекав дзвінка і не завжди готовий ставити запитання. Це дає Вам можливість узяти ініціативу в свої руки і направити хід співбесіди так, як це вигідно Вам. Можна також скористатися ситуацією і запитати про можливість подальшої зустрічі із співрозмовником.
2. Знайомство.
Перш ніж розпочати розмову, потрібно уточнити ім'я працедавця. Це дозволить не витрачати час і зусилля на розмову з тим, хто не може запропонувати Вам роботу. Окрім цього, звертаючись, до працедавця на ім'я та по батькові, Ви додасте розмові неформального характеру і зменшите психологічний бар'єр між ним і собою.
3. Долаємо «кордон».
Не варто відразу повідомляти, що Ви телефонуєте з приводу пошуку роботи. У такому разі відповідь може бути негативною. Якщо Ваш співрозмовник намагається з'ясувати причину Вашого дзвінка, краще сказати, що телефонуєте з кадрового питання і бажаєте поспілкуватись з відповідальною особою. За її відсутності не варто погоджуватися на розмову з іншою особою. Проте, дізнайтесь, коли можна зателефонувати знову.
4. Самореклама.
Мета пробних телефонних розмов - привернути увагу працедавця до себе і зацікавити його у зустрічі з Вами. Отже, представте себе лаконічно і конкретно розповідайте про себе. Обов'язково акцентуйте увагу на своїх здібностях, досвіді і кваліфікації. Можете сказати також, що телефонуєте за рекомендацією відомої йому особи, що розповіла Вам про можливі вакансії. Запитайте, чи можна зустрітися і поговорити про вакантні місця. Домовитись удається не завжди, але це не означає, що Ви марно згаяли час.
5. Будьте наполегливим.
Бажано, щоб розмова була не довгою. Дайте працедавцю час на роздуми. Скажімо, запропонуйте надіслати резюме і ще раз зателефонуйте після того, як він його отримає. Спробуйте також з'ясувати, чи відомо цій людині про можливі вакансії в інших відділах або організаціях тощо.
6. Завершення розмови.
Діалог повинен закінчитися ввічливо, на позитивній ноті. Обов'язково подякуйте працедавцю за увагу і за те, що Вам приділили час. Після завершення телефонної розмови запишіть його результати і сплануйте свої подальші дії.
Як свідчить практика, пробні телефонні розмови у багатьох випадках дають шанс на співбесіду з працедавцем або ж інформацію про нове джерело пошуку роботи
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...