Виховайте в собі лідера: відповіді на які запитання допоможуть розкрити лідерський потенціал?
Що потрібно, щоб відкрити і скористатися своїм лідерським потенціалом?
Лідером народжуються або стають? Це запитання ставлять собі багато людей, які, обираючи свій життєвий шлях, намагаються зрозуміти: їх доля вести вперед інших чи бути тими, кого ведуть. Багато з тих, хто на професійному рівні намагалися визначити, яка відповідь на це запитання буде правильною, в результаті розуміли: істина посередині. Той, хто народившись із якостями, властивими лідерам, їх не розвиває, ніколи не зможе стати ефективним керівником. Водночас, від природи м'яка людина, з відсутністю сили волі та багатьох інших лідерських характеристик, як би не старалася, також не зможе управляти повноцінно та якісно.
Автор книги "Відправна точка: п'ять рішень, які повинен прийняти кожен успішний лідер" Джулія Танг Пітерс вважає, що істинне лідерство починається не з певних природжених якостей або навіть формального навчання. На її думку, лідерство – це вибір, який необхідно зробити.
"Лідерство – це не набір рис вдачі, харизма чи стиль керівництва, – говорить досвідчений коуч пані Пітерс. – У першу чергу – це рішення стати лідером".
Після того, як ви зробили вибір на користь лідерської посади, ви повинні поставити собі п'ять важливих запитань, відповіді на які стануть відправною точкою вашого кар'єрного шляху і супроводжуватимуть вас на ньому. Що це за запитання і чому так важливо знайти на них відповіді, зробивши це свідомо і зважено, знає Джулія Танг Пітерс.
ЧИМ САМЕ Я ХОЧУ ЗАЙНЯТИСЯ, ЧИ ВАРТО ВИТРАЧАТИ НА ОСВОЄННЯ ЦЬОГО ЗАНЯТТЯ НЕОБХІДНУ КІЛЬКІСТЬ ЧАСУ ТА ЗУСИЛЬ?
Перший крок у будь-якій кар'єрі – пошук того самого напрямку, яким ви дійсно захоплені. Ви повинні вирішити, що ви і справді готові згаяти свій час і енергію на те, щоб стати в певній сфері справжнім професіоналом. Якщо ви готові це зробити, то досягнення такої мети дозволить створити платформу для того, щоб стати керівником.
Яку проблему я хочу вирішити або які умови поліпшити?
Це питання слід ставити тоді, коли ви тільки перебуваєте на шляху до опанування свого бажаного заняття, але у вас вже є відчуття в цій сфері, яке допоможе вам віднаходити і розвивати власні ідеї. Вони, як правило, мають бути у напрямку вирішення існуючих проблем чи поліпшення поточного стану галузі.
Які бар'єри мені буде потрібно здолати, щоб розкрити свій істинний потенціал?
Після того, як ви змогли знайти дієве вирішення нагальної проблеми, ви досягаєте того самого "переломного моменту", де вам треба прорватися через фундаментальний бар'єр, щоб узяти на себе ініціативу і скористатися своєю ідеєю на практиці. З'ясуйте, що це за бар'єр, наскільки він вам зможе перешкодити і як ви можете здолати його.
Чи хочу я продовжувати йти цим шляхом, чи мені варто спробувати щось інше?
Ви можете піти одним із двох напрямків після того, як ви все ж змогли здолати зовнішні та внутрішні бар'єри. Перший – продовжувати працювати у напрямку поставленої мети, пов'язаної з вашою первинною ідеєю і прагненнями. Другий – обзавестися новою метою, яка стане для вас новим захоплюючим викликом. Якщо ви вже почуваєте себе добре в тій галузі, в якій ви "крутилися" досі, і хочете зробити щось іще, відкрити нові горизонти, то саме час це зробити.
Що я залишу після себе?
Якщо ви вирішили перелаштуватися на нову мету, "написати нову главу" вашого життя, ви повинні створити план наслідування керівних посад. Ваші досягнення на керівній посаді мають бути збережені та їх мають підхопити надійні люди.
Успішний лідер завжди повинен передбачити, хто і яким чином потурбується про його спадщину. Спадкоємця треба навчати, готувати і тільки після цього передавати естафету управління.
"Ключ до лідерства – це розуміння, що це марафон, – каже Джулія Танг Пітерс. – Це довгий шлях. І це тільки до кращого, оскільки тоді ви можете розвивати навички, які вам потрібні, отримувати уроки, щоб дізнаватися усе поетапно".
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...