Правила втримання співробітника
Далеко не кожен підлеглий буде піклуватися про нерви свого керівника, і повідомляти про звільнення завчасно. Більшість співробітників воліє повідомити цю не особливо приємну новину, коли вже кладуть заяву на стіл, а наступні 2 тижні, необхідні для відпрацьовування, проводять на лікарняному. Тому, кожному керівникові необхідно відслідковувати "настрій" у колективі, щоб звільнення працівника не було для нього несподіванкою, а ще краще спробувати утримати співробітника.
Пішли плітки...
Плітки можуть бути джерелом інформації, треба тільки правильно пропускати їх крізь себе, відсіваючи потрібну інформацію. Якщо Ви почули, що хтось збирається піти з компанії, викличте до себе цю людину та поговоріть, довідайтеся, чи відповідають плітки дійсності.
Частенько, саме плітки можуть стати причиною, через яку співробітник звільняється. Причому, безпосередньо з ним самим вони не пов'язані.
Гарний, поганий, злий...
Виявити працівника, який зібрався звільнитися нескладно. Найпростіше звернути увагу на зміну поведінки. Наприклад, раніше співробітник завжди з усім погоджувався, а тепер сперечається, або навпаки. Підлеглий, який думає про зміну роботи, частенько не виконує свої обов'язки або сидить тільки в курилці, або за компом, а коли з'являється керівник, він швидко робить вигляд, що починає працювати. Такий працівник частенько виходить з кабінету, розмовляючи по телефону. Він також здатен відкрито висловлювати своє невдоволення роботою й обговорювати всі ці питання з товаришами.
Зниження якості роботи та продуктивності праці, а також втрата інтересу до своїх прямих обов'язків говорить про небажання співробітника працювати у вас. Природно не слід забувати й про банальні сімейні проблеми, втому. Необхідно спробувати з працівником обговорити його поведінку, довідатися з чим пов'язана його байдужість, і якщо буде потрібно, то запропонувати співробітникові відпустку.
Заохочення
Отже, ви, точно впевнені, що співробітник N іде. Поговоріть з ним, довідайтеся причини його звільнення. Можливо, Ви зможете зрозуміти мотиви звільнення, а також зрозуміти свої власні помилки, припущені в керуванні. Швидше за все, Ваш працівник перейде на роботу, де умови праці кращі. Можливо Ви зможете дати співробітникові те, що йому потрібне? Не кожен працівник настільки сміливий, щоб розповісти начальству про свої бажання. Людину може не хвилювати зарплата, можливо, її, приваблює більша свобода повноважень або більш гнучкий робочий графік. Чому б, з ним це не обговорити.
Рухатися необхідно в 2-х напрямках. У першу чергу потрібно зняти негатив, який відчуває працівник через роботу. Довідайтеся про його мотивацію та постарайтеся її задовольнити. Виграти час - от що Вам потрібне. Далі, необхідно подумати, як звільнення цього співробітника вплине на діяльність підрозділу, відділу, компанії. І про те, яких варто вжити заходів: підшукувати звільненому заміну, виховувати нових співробітників, зробити перерозподіл праці, щоб головні виробничі процеси не замикалися тільки на співробітнику, який вирішив залишити організацію. Подумайте, можливо, додатковий статус працівника змусить його передумати, але не забувайте, "пряники - гарні в міру".
Чи вартий він того?
Обміркуйте, чи так необхідний Вам цей співробітник: можливо вже виросла підходяща йому заміна, або ж запити працівника не відповідають його професійним якостям. Не виключено й те, що працівник просто блефує, якщо бажаного від керівництва домогтися не може. Крім цього, за ним можуть потягнутися й інші. Необхідно бути впевненим, що віддача співробітника зможе покрити всі витрати. У жодному разі не можна обманювати очікування підлеглого, якщо щось пообіцяли зробити, значить це потрібно зробити.
Маніпуляції небезпечні. Такі заходи можна використовувати тільки в крайніх випадках, і лише тоді коли Ви твердо знаєте що, правда на Вашому боці. Краще нагадати підлеглому про все гарне, що Ви зробили для нього. Допомогли в кар'єрному та професійному рівні, оплатили навчання й так далі. Проте, такі заклики до совісності навряд чи змусять працівника залишитися, якщо не усунути причини, які спонукали його написати заяву про звільнення.
Постарайтеся знайти компроміс, можливо працівник, почекає зі звільненням і допоможе знайти собі спадкоємця.
Джерело: http://job-dv.ru/
Роздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...