Чому вас не беруть на роботу: поширені помилки в резюме
Багато претендентів сприймають близько до серця відмову про прийом на роботу, або ще гірше - витрачають години на складання резюме, а в результаті не отримують відповідь від роботодавця. Зрештою, вони розчаровуються і починають сумніватися в своїй кваліфікації та навичках. Але іноді причиною відмови є зовсім не кваліфікація або досвід. Є багато інших факторів, які впливають на працевлаштування. Особливо коли на одну вакансію претендує багато здобувачів. У такому випадку менеджер по персоналу може відхилити резюме навіть через незначну помилку.
Один з провідних світових фахівців з підвищення ефективності бізнесу, засновник і СЕО Advanced Performance Institute Бернард Марр розповідає про поширені помилки в резюме.
Недотримання правил написання резюме
"Резюме - це не місце для креативу. Часто рекрутери пишуть вказівки для складання резюме з метою побачити, які здобувачі будуть точно дотримуватися їх. Обов'язково уважно прочитайте інструкцію і адаптуйте своє резюме та супровідний лист під ці вимоги, якщо дійсно хочете отримати дану посаду. Навіть маленька помилка може коштувати вам роботи", - вважає експерт.
Не залишайте порожні поля
HR-ри витрачають багато часу на обробку резюме, тому у них можуть виникнути питання щодо кожної його частини. Бернард Марр зазначив, чим менше інформації ви надасте, тим менше в порівнянні з іншими заявниками інформації про вас отримає менеджер з персоналу. Також він може розглядати це як відсутність уваги до деталей.
Відправлення резюме не за адресою
"Ви можете думати, що розумніший інших, якщо в обхід від відділу кадрів відправите резюме безпосередньо у відділ, в якому ви хочете працювати. Замість цього ви можете тільки нашкодити собі. Це може розглядатися, як нездатність виконувати вказівки, до того ж немає жодної гарантії, що начальник відділу направить ваше резюме до відділу кадрів. Тому краще відправляти резюме туди, куди пропонує роботодавець", - радить він.
Непрофесійна адреса електронної пошти
Адреса електронної пошти - це перше, що менеджер з персоналу бачить в своїй поштовій скриньці ще до того, як бачить ваше резюме. Тому, створюючи власний e-mail, потрібно дотримуватися загальноприйнятих правил.
"Це звучить банально, але коли рекрутер побачить ящик partygirl53@gmail.com, у нього може скластися думка про людину і про її характер. Зробити нову більш професійну пошту не так важко і це не забере багато часу", - зазначив фахівець.
Білі плями в резюме
Можливо, у вашій трудовій біографії є тривалі перерви, які трапляються практично у всіх фахівців. Одним необхідно більше часу на пошук нового місця роботи, іншим необхідний більш тривалий відпочинок або час для переоцінки цінностей та виявлення нових пріоритетів в житті і роботі.
"Але якщо ви не поясните в декількох словах чому, рекрутер може відкласти ваше резюме в сторону. Не сподівайтеся, що він не помітить "білу пляму", краще лаконічно напишіть причину цього", - радить експерт.
Орфографічні і граматичні помилки
У наш час немає виправдання орфографічним і граматичним помилокам. Це свідчить про неуважність здобувача. Бернард Марр каже: "якщо ви заповнюєте форму на сайті, спочатку пишіть відповіді в текстовому документі, перевіряючи їх, а потім вставляйте їх у форму".
Фраза - "Дивіться в прикріпленому файлі"
У більшості випадків рекрутери отримують безліч резюме на одну і ту ж вакансію і використовують резюме для початкової перевірки потенційного працівника. Через відсутність часу вони не можуть прочитати вашу прикладену інформацію. Тому, радить експерт, постарайтеся бути короткими і помістити всю інформацію в резюме. Також вкажіть, що надасте всю додаткову інформацію на прохання рекрутера.
"Будьте абсолютно впевнені, що дотримуєтеся інструкцій та звертайте увагу на деталі перед відправкою резюме, щоб уникнути найбільш поширених помилок. А все інше - у ваших руках", - говорить Бернард Марр.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...