Допомагаємо налагодити взаємовідносини між людьми з особливими потребами та роботодавцями
Однією з головних перешкод самореалізації інвалідів на ринку праці, виходячи з багатьох досліджень, є не сприйняття роботодавцями людини з особливими потребами, як гідної та спроможної особистості. Найчастіше від першого враження, від особливостей зовнішності та мови людини з інвалідністю у роботодавця зникає усяке бажання надати робоче місце. Але це не можна вважати проявом відсутності толерантності. Скоріш за все, це відсутність досвіду спілкування з такими людьми, певні забобони, упередження, а також особисті страхи, невпевненість в собі та своїх працівниках, інколи нерозуміння особливостей поведінки інвалідів.
Але історія свідчить, що багато людей з особливими потребами, стали визнаними у світі завдяки своїй праці та силі волі: інваліди пишуть книги і картини, встановлюють світові рекорди, керують підприємствами і, звичайно, є висококласними працівниками. Таким чином, наявність інвалідності не є перешкодою професійній самореалізації людини, і не повинна ставати на заваді її працевлаштування.
Оскільки проблема професійної самореалізації осіб з особливими потребами на ринку праці полягає не скільки в фінансуванні (для облаштування робочих місць, для навчання та професійної перепідготовки тощо), а, насамперед, у взаємовідносинах людей з особливими потребами з іншими людьми, з роботодавцями, з колективом - спеціалісти служби зайнятості приділяють велику увагу функції адвокатування, тобто представництва інтересів та потреб людей з інвалідністю перед роботодавцями.
З метою вирішення питання зайнятості інвалідів, особисті консультанти з працевлаштування обов’язково вивчають індивідуальну ситуацію кожного з них шляхом проведення співбесіди, а також ознайомлення з даними індивідуальної програми реабілітації інваліда, визначають потреби та очікування особи з інвалідністю щодо роботи, здійснюють підбір підходящої роботи відповідно до побажань клієнта з урахуванням його освіти, кваліфікації, місця проживання, функціональних обмежень та медичних показників.
Спеціаліст інформує клієнта з інвалідністю про вимоги до кандидатів на запропоновані вакансії, зміст робіт, умови роботи, організовує професійне консультування та, за потреби, професійне навчання для подальшого працевлаштування.
Не менш важливими є заходи служби зайнятості, спрямовані на підвищення мотивації клієнтів з інвалідністю до праці – шляхом проведення спеціальних бесід, занять, семінарів, тренінгів тощо.
Таким чином, навчивши клієнта з особливими потребами презентувати себе, підвищувати впевненість в своїх здібностях та вміннях, служба зайнятості вирішує і друге питання, а саме переконання роботодавців, що інваліди – це люди, які хочуть і можуть працювати, та якісно виконувати поставлені перед ними завдання.
І в даному випадку співпраця центру зайнятості з роботодавцями щодо сприяння трудовій зайнятості людей з інвалідністю відбувається шляхом проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо працевлаштування людей з інвалідністю, збору докладної інформації про вакансії, на які може бутипрацевлаштовано людей з інвалідністю, зокрема, і в рахунок 4% квоти, консультування щодо адаптації, пристосування та створення робочих місць для людей з інвалідністю, у т.ч. шляхом перерозподілу виробничих завдань.
Спеціалісти обов’язково зв’язується з роботодавцем, докладно з’ясовують у нього ті особливості робочого місця, що є важливими для даного клієнта. У телефонному режимі особистий консультант спілкується з роботодавцем, коректно й позитивно презентує кандидата на посаду, з’ясовує зацікавленість роботодавця у такому кандидаті й організовує їх співбесіду.
За результатами такої важливої двосторонньої роботи, як із шукачем роботи, так і роботодавцем, обласна служба зайнятості досягає головної мети – допомагає знайти та з’єднати, з одного боку, роботодавця, а з іншого боку – особу з особливими потребами, яка прагне працевлаштуватись та приносити користь державі.
Таким чином, протягом 3 місяців поточного року до бази актуальних вакансій обласної служби зайнятості вже було подано роботодавцями 212 вакансій саме для працевлаштування осіб з особливими потребами. А 66 безробітних з інвалідністю, які скористалися послугами служби зайнятості, вже вирішили питання своєї зайнятості у позитивному напрямку – тобто були працевлаштовані.
Херсонська обласна служба зайнятості, допомагаючи людям з особливими потребами реалізувати своє право на працю та бути більш успішними на ринку праці, тим самим сприяє роботодавцям у забезпеченні підприємств відповідальними, старанними робітниками.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...