Нові можливості стати освіченим
У Законі України «Про зайнятість населення», який діє з січня 2013 року, для людей, які самостійно в процесі практичного досвіду оволоділи професійними знаннями, вміннями й навичками, передбачена можливість підтвердження своєї кваліфікацію документом державного зразка. Це дасть їм можливість у подальшому атестуватися, підвищувати розряд і працевлаштуватися на більш високотехнологічні робочі місця.
Наразі набули чинності майже всі нормативно-правові акти для організації цієї роботи. Порядок підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 15 травня 2013 року №340, набув чинності 29 листопада минулого року. У січні цього року почали діяти відповідні накази Міністерства соціальної політики України та Міністерства освіти і науки України, які визначають порядок створення комісій, вимоги до підприємств, установ, організацій та перелік робітничих професій, за якими здійснюватиметься підтвердження результатів такого навчання.
«Неформальне професійне навчання працівників за робітничими професіями – це набуття працівниками професійних знань, умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання».
Тож інформуємо, що підтвердити кваліфікацію й отримати свідоцтво можуть як громадяни України, так й іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, за трьома робітничими професіями: кухар (діапазон розрядів 3-6), зварник (розряди 6-8, І-ІІІ рівні кваліфікації), охоронник (1-2 розряди).
Свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання видається суб’єктами підтвердження. Ними можуть бути підприємства, організації, установи незалежно від форми власності, які мають ліцензію на право здійснення діяльності з надання освітніх послуг у сфері професійно-технічної освіти, створили комісії для організації оцінювання претендентів, мають приміщення для проведення кваліфікаційних іспитів та атестовані робочі місця за умовами праці й відповідно обладнані для проведення кваліфікаційних пробних робіт, а також засоби вимірювання й перелік критеріїв оцінювання результатів неформального навчання.
Організація роботи з підтвердження кваліфікації здійснюється Державною службою зайнятості та її територіальними органами. Центр зайнятості видає особі, яка виявила бажання підтвердити кваліфікацію, анкету самооцінювання за обраною нею робітничою професією, та інформує про вимоги до кваліфікаційного рівня такої робітничої професії, критерії оцінювання, процедуру підтвердження кваліфікації, суб'єктів підтвердження і т.і. За результатами заповнення анкети кандидат подає центру зайнятості заяву й відповідні документи та отримує направлення до суб'єкта підтвердження.
Особі, яка успішно підтвердила кваліфікацію, видається свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання, або сертифікат, якщо особа підтвердила кваліфікацію рівня професійних знань, умінь та навичок, достатніх для виконання окремих видів робіт за професією. А особі, яка не підтвердила кваліфікацію, суб'єкт підтвердження надає рекомендації щодо продовження навчання.
Фінансування підтвердження кваліфікації здійснюється за рахунок коштів особи або роботодавця (у разі направлення ним особи).
Більш детальну інформацію щодо механізму підтвердження професійної кваліфікації можна отримати у центрах зайнятості.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...