Вибір професії: проблема батьків і дітей
Вибір майбутньої спеціальності частенько викликає палкі суперечки батьків і дітей. Адже батьки впевнені, що вони краще знають життя, а діти хочуть обирати самостійно, оскільки це їхнє майбутнє. Хто б не виграв у цій вічній суперечці, результат часто не задовольняє ні дітей, ні батьків…
Варіантів розвитку подій зазвичай два: або батьки все ж примушують вступити на обрану ними спеціальність, і дитина нидіє на нецікавих парах, потім довго не може знайти роботу (оскільки не має хисту до отриманої спеціальності), зрештою знаходить щось абсолютно не пов’язане з її фахом і все життя не може пробачити цього батькам. Або батьки виконують примху дитини, і з’являється черговий економіст, якому немає роботи, оскільки попит на цю спеціальність у декілька разів менший за пропозицію. І в цьому випадку вона знайде роботу (переважно також не пов'язану зі спеціальністю в дипломі), але тепер будуть незадоволені батьки, на чиї кошти дитина навчалася. Для того, щоб цього не сталося, варто прислухатися до порад фахівців.
Поради батькам
1. Не намагайтеся нав’язати дитині те, чого ви колись хотіли, але не досягли. Якщо ви все життя хотіли бути стюардесою, а стали бухгалтером, це не означає, що ваша дитина повинна втілити в життя вашу мрію. Пам'ятайте, що у неї є свої власні плани та мрії, з якими потрібно і варто рахуватися. Не варто також змушувати нащадків йти вашими слідами, навіть якщо у вашій родині усі до сьомого коліна були вчителями чи лікарями.
2. Не тисніть на дитину, якщо вважаєте її вибір майбутньої професії невдалим. Краще допоможіть їй розібратися, чи справді вона розуміє, чим буде займатися в майбутньому. Адже нерідко, обираючи професію, дитина керується стереотипами, прикладами кумирів тощо.
3. Якщо ваша дитина й досі чітко не знає, ким хоче бути, допоможіть їй виявити те, до чого у неї найбільше лежить душа. «Гуманітарій» вона чи «технар», творча особистість чи прагматик. Не можете визначити самотужки – скористайтеся послугами психологів-профконсультантів центрів зайнятості.
4. Не бійтеся, якщо вибір вашої дитини припаде на непрестижну, непопулярну чи «неінтелігентну» професію. Якщо, наприклад, ваш син марить автомобілями, то, можливо, краще дозволити йому здобути фах автослюсаря чи автомеханіка. Адже коли людина займається улюбленою справою, вона завжди досягає успіху. І цілком ймовірно, що в майбутньому ваш син стане власником автосалону і буде неймовірно вдячний вам за те, що ви не зробили його юристом, може й непоганим, але байдужим до своєї роботи.
5. Пам’ятайте, що обирати майбутню професію потрібно не під час подання документів до вишу. І навіть не протягом останнього шкільного року. Починати треба ще з 8 - 9 класів. Тоді до закінчення школи дитина вже точно визначиться, ким хоче стати.
www.dcz.gov.ua/rov/control/uk/index
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...