5 способів переманити IT-фахівця
На перегрітому ринку праці в IT-галузі, де число вакансій в кілька разів перевищує кількість підготовлених кандидатів, рівень заробітної плати не відіграє вирішальної ролі в боротьбі за професіоналів. Втрачають актуальність і такі традиційні методи заохочення, як надання додаткових днів відпустки та вручення грамот, орденів і медалей. Компаніям все частіше доводиться проявляти незвичайну винахідливість, щоб залучити й утримати персонал.
Проаналізувавши мотиваційні програми HR-менеджерів для співробітників IT-компаній України і країн ближнього зарубіжжя, Геннадію Писанку, керівнику з підбору персоналу рекрутингового агентства «Luxoft Personnel, Україна», вдалося виділити топ-5 напрямків, в яких відбувається зміна звичних форматів.
Організація робочого простору
Високотехнологічним і комфортабельним офісом, нехай навіть з кімнатами відпочинку, душовими і їдальнею, в наші дні IT-фахівців не здивуєш - лідери індустрії в особі Google, «Яндекс», «ВКонтакте», IBM давно практикують цей вид мотивації. Зовсім інша справа, коли співробітникам пропонують спроектувати офіс за власним бажанням, починаючи з планування та дизайну, і закінчуючи вибором дрібних деталей інтер'єру, як, наприклад, в українській компанії Kolo Global.
Не менш привабливо виглядає запрошення на роботу в російську компанію, але в «виїзному» офісі, наприклад, в Таїланді. Широко відомий стартап LinguaLeo пішов цим шляхом залучення співробітників, надавши їм можливість деякий час жити і працювати в тропічному раю. Це не тільки допомогло залучити фахівців, а й дозволило скоротити накладні витрати. Можливо, в майбутньому при працевлаштуванні у претендента будуть цікавитися, в якій саме країні він воліє трудитися.
Турбота про сім'ю
Крім створення корпоративних дитячих садків, проведення Днів батька, організації спільного дозвілля співробітників із сім'ями деякі компанії готові впритул займатися побутом співробітників. Наприклад, дозволяють брати до офіса домашнього вихованця, компенсують витрати на няню або пропонують літні стажування для дітей-підлітків.
У компанії ZeptoLab з ігрової індустрії пропонують співробітникам послуги ательє, ремонтних майстерень, кур'єрів, фахівців клінінгових служб і навіть перукарів. Залучення вузькопрофільних фахівців для вирішення побутових проблем допомагає співробітникам максимально зосередитися на робочому процесі.
Побудова робочого процесу
Стандартні системи взаємодії начальників і підлеглих поступово відходять у минуле. Співробітники компаній повинні мати можливість якомога більше питань вирішувати самостійно і не відчувати тиск з боку керівництва. Компанія Valve - ще один представник ігрової індустрії - дозволяє вибирати проекти, в яких програмістам цікавіше працювати. Інший показовий приклад - компанія Oracle СНД, де традиційною стала корпоративна комунікація «без краватки» і відсутність секретарів у топ-менеджерів.
Безумовно, не всі компанії готові до радикальних змін, однак така робота є комфортною з психологічної точки зору і, очевидно, приносить задоволення від процесу.
Корпоративне навчання
Навчальні центри на базі компаній являють собою реальну альтернативу вишівській підготовці в нашій країні, яка найчастіше не дозволяє отримати якісну IT-освіта. Нововведення спрямоване на залучення не тільки молодих фахівців з перспективою працевлаштування, а й з досвідом роботи. В останньому випадку фахівці отримують специфічні знання.
У великих компаніях за межами IT-сфери створюються навчальні центри й академії, що випускають до 10 000 фахівців на рік. У сфері IT і телекомунікацій цей вид мотивації знаходиться в стадії розвитку. Але приклади для наслідування є: «Яндекс», «Мегафон», «Центр мовних технологій».
Соціальна відповідальність і доброчинність
Відомий розробник лінгвістичного ПО ABBYY активно розвиває проект «Екологічність ++». Він включає в себе «дні без паперу», коли для роботи використовується тільки електронний документообіг. У компанії організована «Екостом» - місце, де співробітники можуть залишити використані лампочки, батарейки, картон, журнали, офісний папір - все це потім відправляється на переробку.
Екологічний світогляд, волонтерство, допомога незахищеним верствам стають модними серед прогресивної молоді, до них зростає увага з боку медіа, політичних і культурних діячів. Зрозуміло, що ця тенденція продовжить набирати обертів.
Ймовірно, в майбутньому на IT-ринку кращих фахівців зможуть отримати ті компанії, які зуміють запропонувати кандидатам максимальну свободу дій в усіх сферах життя «без відриву від виробництва». Нас чекає ще багато сюрпризів.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...