Переваги співробітника у віці
Незважаючи на вікові стереотипи, які часто диктують ставлення наймачів до кандидатів, у фахівців старшого покоління достатньо конкурентоспроможних переваг на ринку праці.Завдання полягає в тому, щоб звернути на них увагу роботодавців.
Досвід і знання
У першу чергу - це професіоналізм. Жодна «мода на молодь» не змінить того факту, що людина, у якої за плечима не один десяток років професійної діяльності, знає та вміє те, чого не можуть її молоді колеги. Щоб ефективно використовувати цю перевагу, дуже важливо продемонструвати роботодавцю, що ваш досвід і знання будуть корисні для даної компанії на пропонованій позиції. Необхідно також показати, що вік не означає відсутність зв'язку з сучасністю і слабке володіння новими технологіями. Навпаки, фахівець старшого віку з одного боку чудово орієнтується в новому, а з іншого має можливість поглянути на багато ситуації з перспективи свого обширного професійного досвіду і, відповідно, ефективніше та швидше справлятися з поставленими завданнями.
Крім того, співробітник в роках може навчати молодь.
Надійність і ефективність
Наступний плюс, який може привернути увагу роботодавців, - надійність. Спеціаліст у віці зацікавлений у постійному та довгостроковому співробітництві. Молодим людям властиві імпульсивні рішення. Вони поспішають робити кар'єру. Для професіонала старшого покоління стабільність важливіше красивих назв в послужному списку. Більше того, люди у віці можуть бути більш орієнтовані на результат. Мішура та гучний успіх їх уже не цікавлять, проте з'являється бажання зробити щось суттєве та значне. Тому людям старшого покоління часто властиво більш безкорисливе ставлення до справи, що часто важливіше й ефективніше захопленого юнацького ентузіазму, який виснажується так само швидко, як і з'являється.
До того ж, у людини у віці більш спокійна особисте життя. Її не відволікають від роботи декретна відпустка, необхідність догляду за малими дітьми та інші сімейні обставини. Тому і в цьому плані фахівець після 40 років надійніше за більш молодих колег.
Більш того, такий співробітник може бути вигідний роботодавцю і з чисто фінансової точки зору. Молоді професіонали, які володіють схожою кваліфікацією, як правило, вимагають за свої послуги великі гроші. Людина у віці, знову ж заради простої стабільності, може погодитися на менший оклад.
Не варто забувати і про те, що сьогодні працюють більше 37% пенсіонерів і з кожним роком ця цифра зростає. Якщо в минулому більшість співробітників не планували продовжувати професійну діяльність після виходу на пенсію, то сьогодні відсоток фахівців, які хочуть продовжувати працювати, досяг 81%. Це означає, що робітник у літах, швидше за все, віддасть перевагу залишитися в компанії і після досягнення пенсійного віку, що передбачає різні пільги для роботодавця. Таким чином, не доведеться витрачати час і кошти на пошуки нового співробітника.
Наявність зв'язків у галузі
Перевага, якою часто не володіють молоді люди, - наявність знайомств і зв'язків у галузі і на ринку. Цей капітал напрацьовується роками. Його не можна придбати «екстерном». І його необхідно використовувати під час пошуку роботи.
Оновити резюме
До складання резюме потрібно підходити особливо відповідально. Ми вже публікували деякі рекомендації про те, як зробити резюме спеціаліста у віці більш привабливим.Позначимо ще кілька моментів:
- «Вік» резюме. У адресата не повинно виникати відчуття «давнини» всього описаного у вашому резюме. Зверніть увагу на дати. Можливо, частину досвіду роботи можна опустити, щоб не привертати увагу до того, що «все це було 20 років тому». «Колишня слава», як правило, малоприваблива для сучасних роботодавців. Постарайтеся сконцентрувати увагу на нещодавніх успіхах і досягненнях. Якщо ви відвідували курси, семінари, брали участь в нових проектах - про це потрібно сказати досить докладно. Резюме має характеризувати вас як сучасного енергійного фахівця, який йде в ногу з часом і не шкодує зусиль для професійного розвитку;
- Надайте рекомендації. Бажано супроводити резюме конкретними рекомендаціями, а не тільки згадкою про те, що ви можете їх надати. Це козир, якого часто немає у більш молодих спеціалістів;
- Контакти. Крім телефону, в резюме можна також вказати адресу свого профілю в професійних мережах і альтернативні способи зв'язку через Інтернет. Цим ви продемонструєте, що вмієте активно використовувати сучасні мережеві ресурси. Це ще один крок до руйнування стереотипу про те, що людина у віці несучасна і погано розбирається в реаліях, знайомих молодим;
- Опис навичок. Обмежтеся перерахуванням тільки тих навичок і умінь, які потрібні роботодавцям і можуть бути корисними на конкретній позиції. Уникайте всього, що здасться застарілим. Ця частина резюме - шанс показати роботодавцю, що ви добре знайомі з сучасними технологіями, що застосовуються у вашій галузі, вмієте користуватися необхідним обладнанням;
- Зазначення хобі. Якщо ви любите активне дозвілля, займаєтеся якимось спортом, про це також за можливості потрібно згадати в резюме. Таким чином ви розвіє сумніви наймача щодо вашої фізичної форми;
- Інформація про останнє місце роботи і причини звільнення. У наймача може виникнути питання про те, що підштовхнуло вас до пошуку нової роботи. Його краще попередити і не давати місця здогадам. Наведіть просту і зрозумілу причину, щоб дати зрозуміти роботодавцю, що ви шукайте роботу не тому, що «постаріли» для попередньої посади.
Бути готовим до змін
Багато професій сьогодні стають все більш обмеженими, інші помітно «молодшають». Намагатися йти проти течії марно. Тут важливо зрозуміти, коли ресурс вичерпаний, і бути до цього готовим. Багатьом фахівцям в певному віці доводиться шукати для себе нову нішу і навіть змінювати вид діяльності. У даному випадку дуже важливо вміння адаптуватися до сучасних умов. Вважається, що молодим це дається легше, але справа тут, швидше, в настрої, а не в невмінні старших людей відповідати новим вимогам. Навпаки, досвідчений фахівець з великим багажем не тільки професійних, а й життєвих знань і досвіду зможе правильно розібратися в ситуації і зробити з неї відповідні висновки, а також знайти застосування своїм здібностям. Головне, щоб було бажання.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...