Вас звільнили?
Примусове звільнення: іноді люди раптово потрапляють в таку ситуацію, а часом про таку сумну перспективу людина знає або здогадується заздалегідь. Але в кожному разі¸ опинившись звільненою, людина відчуває величезний стрес, що однозначно не може не позначитися на її самопочутті, настрої, а також зниженні самооцінки та почуття задоволеності життям. Психологи, за рівнем травми для психіки людини, прирівнюють цю ситуації до розлучення та розпаду сім'ї.
Опинившись звільненим за скороченням, через особисту недбалість або з якоїсь іншої причини, у співробітника часто може виникнути бажання помститися компанії, ну або хоча б серйозно нахамити начальнику, сказати йому все, що про нього думають. Цього робити однозначно не варто! Ви не можете знати напевно, коли і де знову перетнетеся з нинішнім шефом і колегами. А що може відбутися в майбутньому, якщо ваш наступний начальник захоче взяти рекомендації у попереднього?!
Як би вам не хотілося виплеснути всі негативні емоції на компанію, з якої вас звільняють, і її персонал, від цього варто категорично утриматися. Необхідно взяти себе в руки, дізнатися у начальника причини вашого вимушеного звільнення, а наприкінці, в останній день з усіма добре попрощатися та побажати їм удачі. Звичайно, це не гарантує, що з часом вас покличуть назад в компанію, але в тому випадку, якщо вас звільнили не через недбалість або невідповідність займаній посаді, ваш колишній начальник обов'язково дасть вам позитивну рекомендацію.
У більшості випадків, якщо звичайно звільнений співробітник не впадає в довгу та глибоку депресію, всі подібні історії закінчуються добре. Людина знаходить нову роботу, і до речі дуже часто навіть краще попередньої, що теж досить важливо. Дана ситуація змушує співробітника зібратися, заново переглянути всі вчинені ним помилки, промахи або звернути увагу на брак знань або кваліфікації. Якщо людина зробить зі сформованої ситуації правильні висновки, то звільнення послужить тільки їй на руку, воно стане поштовхом до нового життя, нової роботи, початком наступного витка в кар'єрі. Пам'ятайте, що коли одні двері зачиняються, інші відкриваються, а отже звільнення відкриває перед вами нові горизонти та перспективи.
Щоб якомога легше перенести стрес, викликаний звільненням, і заповнити порожній час, що утворився, не байдикуйте. Пошук нової роботи, навіть якщо ви ним вже зайнялися, не займе повний робочий день, тому візьміть на себе справи та сімейні обов'язки, які ви раніше не виконували, приділіть більше часу своїм близьким і друзям, не дивіться телевізор допізна, щоранку одягайтеся в робочий або вуличний одяг, навіть якщо поки не плануєте нікуди виходити, голіться, якщо ви чоловік або наносьте макіяж, якщо ви жінка.
Оскільки ви точно не можете знати, на скільки швидко вам знову вдасться працевлаштуватися, не нехтуйте тимчасовою роботою. Це можуть бути, наприклад, будь-які замовлення, знайдені в Інтернеті або робота, пов'язана з вашим хобі. По-перше, виконуючи її, ви будете зайняті та не будете сидіти на дивані і думати про життя, а по друге, це, можливо, стане зайвою копійкою, яка допоможе пережити час безгрошів'я.
Крім того, пам'ятайте, якщо вам швидко надійшла пропозиція по роботі, але у вас є сумніви, чи то це, чого ви дійсно хочете, не варто відразу на неї погоджуватися. Можливо, друге або десяти пропозиція виявиться набагато краще та перспективніше. Той факт, що співробітника (а в даному випадку вас) звільнили без його на те бажання, істотно знижує людині самооцінку та часто штовхає його до рішення про працевлаштування на роботу нижче його можливостей і кваліфікації. Тому обдумайте все ще раз, що б не зробити подібну помилку.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...