Як не провалитися на співбесіді
За результатами опитування, яке було проведене «HeadHunter Україна» серед HR-менеджерів і керівників компаній, 43% фахівців з підбору персоналу вважають невдалою кожну другу-третю співбесіду. Тільки 13% роботодавців називають корисними всі співбесіди. А 44% респондентів зізналися, що вважати свій час на співбесіді даремно витраченим їм доводилося досить рідко.
Такі песимістичні настрої українських рекрутерів цілком виправдані. Кожен шостий претендент приходить на співбесіду з навичками, які не відповідають вимогам у вакансії. Кожен десятий кандидат не вміє належним чином скласти резюме та коротко відповісти на запитання під час співбесіди. Стільки ж взагалі спізнюються на зустріч. Але ось ввічливого ставлення під час співбесід пошукачам нової роботи не позичати: тільки 4% роботодавців скаржаться на відсутність хороших манер у потенційних кандидатів на посаду.
Окремо варто згадати про схильність пошукачів прикрашати своє резюме: перебільшувати досвід, зарплату на попередньому місці, приховувати причини звільнення та відносини з колишнім начальником.
Приблизно 50% опитаних працівників викривляли інформацію не тільки в резюме, але й на співбесіді. Тому зараз HR-менеджерам доводиться не лише шукати кандидата, який матиме достатній досвід і кваліфікацію, але й перевіряти його чесність. Проблема настільки актуальна, що фахівці з персоналу все частіше беруть на озброєння спеціальні тести або навіть детектор брехні.
Існують співбесіди, які неможливо підвести під будь-яку статистику. HR-фахівці розповіли про найбільш провальні, на їхню думку, співбесіди.
Під час однієї причиною для відмови став нетверезий стан пошукача: «Кандидат на посаду спеціаліста служби безпеки прийшов у дуже нетверезому стані, спілкуватися було майже неможливо – необхідно було швидко та коректно відмовити».
Нерідко HR-менеджери змушені стикатися з відверто неадекватною поведінкою пошукача. Ось як було описано невдале інтерв'ю з кандидатом на посаду програміста 1С: «Протягом співбесіди мовчав, відповіді потрібно було буквально «витягувати», не закінчивши співбесіди, він просто встав і пішов». Інша історія про співбесіду з молодою мамою: «Було дуже неприємно, коли жінка стала благати взяти її на роботу, тому що у неї маленька дитина та її ніде не хочуть брати. При цьому кваліфікація зовсім не відповідала нашим вимогам».
Також трапляються приклади абсолютно несерйозного ставлення з боку пошукачів роботи: «Кандидат на позицію «керівник відділу продажів» на співбесіді практично спав, а під кінець ліг усім корпусом на стіл переговорів».
Дані були отримані у результаті панельного опитування HR-спеціалістів та керівників компаній, яке відбувалося на сайті Міжнародного кадрового порталу hh.ua у червні 2013 року.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...