Уникаємо стереотипів у прийнятті рішення щодо вибору професії
Стереотипні підходи до вибору професії породжують безліч міфів, які характеризуються дивовижною живучістю. Наприклад, дівчаткам з дитинства говорять, що є «жіноча» та «нежіноча» робота. Хлопчиків готують до ролі «добувачів» (професія повинна «годувати» сім'ю тощо). Такі міфи негативно впливають на вибір професійного шляху.
Міф 1. Професію потрібно вибирати одну на все життя
Сьогодні - час безупинного розвитку технологій, інновацій, які швидко породжують нові затребувані професії. Сучасному працівникові необхідно відповідати мінливим вимогам. Щоб іти в ногу з часом, потрібно постійно вдосконалювати знання, вчитися, опановувати нові спеціальності. Крім того, будь-який, навіть найбільш продуманий, вибір професії може виявитися помилковим. Важливо тільки вчасно зрозуміти цей факт і зробити правильні висновки.
Міф 2. Професія повинна бути сучасною, модною
В основному, моду на професії диктує ринок праці. Однак потреба в кадрах певної спеціалізації - величина непостійна. Крім того, і досі в питанні підготовки професіоналів різних напрямків немає планування: ніхто з упевненістю не може сказати, чи будуть, скажімо, забезпечені роботою педагоги після закінчення вишу. Тому, вибираючи модну, популярну професію, добре зважте всі «за» і «проти» такого рішення.
Міф 3. Після закінчення школи потрібно одразу навчатися професії
У цьому питанні стереотипи такі сильні, що після закінчення школи до інституту подають документи практично всі випускники. Тим часом, в деяких країнах Заходу для вступу до вишу потрібний стаж роботи. І хоча це правило прийнято не у всіх навчальних закладах, певний сенс у такому підході є. У 17 років через відсутність досвіду важко визначити свої професійні вподобання.
Міф 4. У сучасному світі знання професії не таке важливе
Багато студентів не надто стурбовані отриманням професійних знань, вважаючи, що диплом про вищу освіту відкриє їм двері в світ процвітання. Однак, наприклад, зв'язки, на які розраховують ці люди, можуть зникнути, та й сам характер роботи сьогодні висуває до працівника високі вимоги. Рано чи пізно, якщо ви дійсно хочете досягти успіху, доведеться оволодіти професією.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...