Де може нашкодити надлишкова кваліфікація
Здавалося б, людина розумна, досвідчена, за плечима престижний виш і колосальні проекти, ключова посада та професійна репутація. Та будь-який роботодавець повинен схопити такого кандидата. Проте ні. Не хапають. Іноді навіть уникають таких шукачів. «Overqualified» для «звичайної» пропозиції або рядової посади.
Давайте розберемося, що таке overqualified. Дослівно це можна перевести як надлишкова кваліфікація. Це коли потенціал кандидата, його заслуги та регалії «більше», ніж того вимагає нова посада.
Здавалося б, навіщо це самому кандидату? У житті бувають різні ситуації: людина перегоріла, втомилася від переробок або рутини, не може більше приділяти кар'єрі стільки сил і уваги. Або вона зрозуміла, що займається не своєю справою або що управляти людьми - для неї складно навіть за великі гроші. Або вона переїхала на нове місце проживання і тут реально немає «гідної» роботи. Один з варіантів вирішення такої проблеми - «знизити» свій рівень. Але не все так просто...
Де може нашкодити надлишкова кваліфікація
Роботодавець чисто психологічно може боятися (іноді на підсвідомому рівні) сильного кандидата. Керівнику може бути незручно, що підлеглий досвідченіше та розумніше. Авторитет керівника в колективі - справа неабияка, і не кожен має мудрість і силу працювати з найсильнішими.
Роботодавця хвилює мотивація такого кандидата. Чому співробітник змінює роботу на менш престижну або відповідальну? Якими є його мотиви? Наскільки він буде мотивованим і лояльним на новому місці? Як його адаптувати?
Тому важливо продумати, як обґрунтувати своє рішення майбутньому роботодавцю. Відверті зізнання, як вас все дістало, залиште психолога або близьким людям. Роботодавцю такі визнання не сподобаються точно.
Обґрунтуйте йому, що ви дійсно зацікавлені якісно виконувати свою роботу на новому місці, що для вас це не спосіб відсидітися, перечекати та відпочити, що ви чітко розумієте, чим би хотіли займатися надалі.
Що робити «занадто гарним» при пошуку роботи
Можливо, варто прибрати «зайве» з резюме. Залишити тільки те, що стосується майбутньої посади. І на співбесіді варто акцентувати увагу тільки на необхідному досвіді. Так, не варто відверто брехати та принижувати свої достоїнства. Але якщо ви почнете вихваляти всі свої успіхи, то обґрунтувати перехід на нижчу посаду буде складно.
Багатопрофільний досвід знадобиться, якщо людина змінює сферу діяльності та її попередній досвід, так званий «бекграунд», є ключовою підмогою на новій посаді. Наприклад, я знаю кількох успішних ІТ-рекрутерів, які в минулому були не менш успішними програмістами.
Іноді роботодавець спеціально шукає успішного співробітника з необхідної сфери. Так, «колишні» лікарі стають довіреними лікарями в страхових компаніях або торговими представниками - у фармацевтичних. Юристи можуть бути затребувані в кадровому діловодстві, а з інженерів іноді виходять гарні продавці та маркетологи виробничих компаній.
Є низка компаній, де цінується різноплановий досвід співробітника та вітається «горизонтальна» кар'єра - коли людина не прагне стати менеджером, а опановує суміжні напрямки. Зазвичай це великі компанії, де дбають про розвиток і мотивацію всіх співробітників.
Ніколи не можна бути overqualified щодо знання мов. Це величезна перевага завжди. Так, зараз не ті часи, коли колишні викладачі та вчителі англійської мови будували кар'єру в іноземних представництвах лише завдяки вільному спілкуванню з іноземцями-роботодавцями. І зараз не станеш успішним психологом або тренером тільки тому, що ти в якості перекладач супроводжував лекції світових гуру. Але висновок напрошується сам по собі - знання мов відкриває нові можливості.
І найосновніше. Робота для досвідченого і навіть «понад» досвідченого фахівця знайдеться завжди. Адже є компанії, яким потрібні найкращі! І є керівники, які цінують високу експертність своїх підлеглих!
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...