Вибір місця роботи: солідна корпорація або маленька компанія
Рішення, де краще працювати, - в невеликій, але з великим потенціалом або у розвиненій компанії - є одним з найважливіших для шукача, особливо на початку кар'єри. Мова не про те, що з цього добре чи погано. Вибір компанії собі до душі сильно залежить від того, яких висот ви хочете досягти, і що ви готові зробити для цього в тій чи іншій організації.
Сказати однозначно, що краще - велике підприємство або маленька дружня команда - не можна. Наприклад, великі компанії в змозі запропонувати значний соцпакет, однак і тут бувають винятки. Зараз можна зустріти організації чисельністю менше 100 співробітників, у яких пропонуються соцпакети не гірше, ніж в корпораціях.
Звичайно, при виборі ідеального місця роботи одним соцпакетом справа не обмежується.
Переваги великої компанії
Великі корпорації на те вони й великі, що розташовують унікальними пільгами та перевагами на ринку. Проблеми стартаперів тут - це міф. Все просякнуте успіхом і упевненістю в завтрашньому дні. Хіба погано мати такі прерогативи?
Очевидна організаційна структура
Вибираючи велику компанію, ви можете бути впевнені, що тут діє роками налагоджений механізм роботи. Це гігантська машина з чітко встановленими правилами, як робити ті чи інші речі. Працюючи у великій організації, ви будете точно знати область вашої діяльності, яке місце ви займаєте в відділі та навіть як досягти просування по службі. Такий варіант підійде не для всіх. Але якщо ви хочете стабільності та чіткого плану кар'єрного зростання, - це якраз те, чим володіють великі компанії.
Гарний соцпакет і "золотий парашут"
Великі компанії, як правило, надають своїм співробітникам непогані переваги у вигляді безкоштовного медичного страхування або хороших податкових відрахувань до пенсійного фонду. Чим менше дохід корпорації, тим менше ймовірність, що вони можуть дозволити собі оплачувати соцпакетні блага життя.
Звичайно, всі ці привілеї мають значення тільки за умови, що ви маєте намір ними користуватися. Дослідження показують, що тільки трохи більше половини співробітників великих компаній, які мають можливість працювати неповний день, користуються бонусами; зі штатних працівників - тільки 77%. Однак незалежно від розмірів організації, добре б довідатися про повний перелік доступних вам переваг.
Можливість змінити область діяльності, не змінюючи роботи
Корпораціям потрібна велика кількість фахівців різного профілю. Навіть якщо ваша спеціалізація досить вузька, у вас є шанс змінити свою роль в компанії і опанувати нову посаду, не змінюючи поточного місця роботи.
Проблеми великої компанії
Робота у великій організації здається райдужною та привабливою лише на перший погляд. Але якщо ви твердо маєте намір стати частиною чималенької корпорації, розгляньте деякі її мінуси.
Немає змін (або вони відбуваються повільно)
На будь-які зміни у великих компаніях може піти багато часу. Навіть якщо керівництво відкрите для нових ідей (що трапляється не завжди), зміни у відділі або створення нового продукту можуть зайняти досить тривалий термін. Нарешті, багато хто бажає залишити свій слід в компанії. У маленькій організації зробити це набагато простіше, ніж у великій.
Відсутність знайомства з іншими колегами
Неважливо наскільки ви товариські чи навпаки, соромливі, коли ви працюєте у крупній компанії із штатом понад 100 співробітників, неможливо знати всіх. А з деякими з них ви навіть ніколи не зустрінетеся в майбутньому, хоча вони і відіграють важливу роль у вашій роботі. Наприклад, генеральний директор, головний бухгалтер або начальник юрвідділу. Компанія, що себе поважає, надає своїм співробітникам право донести свою проблему до керівництва, однак це не гарантує, що її розглянуть і вживуть заходів.
Якість виконання залежить не від вас, а від відділу
У випадку з великою організацією ваш успіх і досягнення залежать від того, де ви розташовуєтеся всередині компанії. Як би ви не лізли зі шкіри геть, працюючи у неблагополучній групі, якість вашої роботи буде низькою. Така ситуація впливає і на вашу здатність рухатися вгору кар'єрними сходами. Ніхто не сперечається, якщо працювати з неприємними людьми, ні до чого гарного це не призведе. Ще сумніше, якщо між вами і тією частиною компанії, з якою ви б хотіли працювати, встає якийсь нетямущий начальник або ціла низка менеджерів.
Переваги малої компанії
Робота в компанії, що складається лише з декількох десятків людей, не розташовує тими ж масштабами, що велика організація. Але для тих, хто хоче отримати роботу в місці, де всі один одного знають, і можна сказати, товаришують, - деякі бонуси таки є.
Ваш успіх помітний
У великій організації, навіть вилазячи зі шкіри геть, не факт, що ви досягнете статусу генерального директора. У невеликій компанії, якщо ви зробите щось значне, це все помітять. Тут легше виділитися, тим більше володіючи відмінними навичками та характеристиками. Ваші дії є більш значущими.
Особливо на початку кар'єри, робота в невеликій компанії - це відмінний спосіб закріпити свої здібності, отримати зв'язки та репутацію, яка буде з вами протягом наступних років.
Компанія є живою та гнучкою
Працювати в тісному контакті з усіма своїми колегами - це не тільки знаходитися в зоні їхньої видимості. У вас є прямий доступ до важелів управління. Ви можете обговорити проблеми або запропонувати чудову ідею безпосередньо керівництву, без посередників. У великій компанії такі речі можуть займати від декількох днів до декількох тижнів. У той час як в малій організації вам достатньо постукати в сусідні двері, де сидить бос.
Обов'язки набагато різноманітніші
У великій корпорації ви можете переходити на різні посади й отримувати різні навички, не йдучи з компанії. У малій ж організації вам потрібно знання різних навичок на одному посту. Особливо сильно це відчувається в стартапі, де один працівник повинен виконувати відразу декілька ролей, - що виходить далеко за межі вузькоспеціалізованої роботи. Тут вам потрібно підкоригувати фото в Photoshop'е, там перевірити комп'ютер на віруси, потім ще потрібно оновити інформацію на корпоративному сайті... Якщо вам подобається така різнобічна діяльність на одному робочому місці, то невелика компанія стане для вас підходящим місцем.
Проблеми малої компанії
Якщо ви можете без особливих зусиль поговорити з директором компанії, це зовсім не означає, що всі ваші проблеми негайно будуть вирішені. Ось декілька моментів, які слід врахувати при виборі малої компанії в якості свого місця роботи.
Всі невдачі видно як на долоні
Коли ваш директор бачить, що саме ви привели великого клієнта, - це чудово. Але така ситуація - палиця з двома кінцями. А якщо ви припуститеся помилки? Гарний працівник, звичайно, постарається звести всі невдачі до мінімуму. Але коли ви усвідомлюєте, що більшість колег будуть в курсі вашого провалу, стає трохи не по собі.
Бонусів менше
Невеликі компанії, особливо стартапи, як правило, не в змозі запропонувати співробітникові значний соцпакет. Команда повинна якось підтримувати своє існування доти поки не розростеться та не зміцніє. Надія, що з нічого коли-небудь вийде ЩОСЬ, завжди пов'язана з ризиком. Якщо вам потрібні певні пільги чи допомога, а компанія не пропонує їх, розумніше знайти ту організацію, яка надала б вам бонуси прямо зараз, а не годувала надіями на світле майбутнє.
Юрвідділу або відділу кадрів, швидше за все, немає
Невеликим компаніям часто не до того, щоб створювати юрвідділ або відділ кадрів. З одного боку, це спрощує реєстр співробітників організації. З іншого, - в команді немає людини, в чиї обов'язки б входив прийом скарг від співробітників, пошук нових співробітників або просто покупка печива в офіс. Та ж проблема з юридичним відділом. Мати штатного юриста дорого для маленької компанії, але зовсім без юридичної допомоги теж ніяк не можна: завжди потрібно знати, чи всі виконувані вами дії правомірні, а контролювати всі юридичні питання самому - вкрай складно.
Яку компанію в підсумку вибрати - велику чи малу - залежить від ваших особистих відчуттів: що, по-вашому, вам більше підходить. Не всі готові працювати у великій корпорації з тисячею співробітників. При виборі роботи своєї мрії важливо не тільки оцінювати розмір зарплати або соцпакета, але, перш за все, де ви та ваші навички можуть бути найбільш корисними й ефективно застосованими.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...