Чим зайнятися після випуску з користю для майбутньої кар'єри
Тиждень, місяць, рік - пошук роботи після закінчення вишу може затягнутися. DW розповідає, як провести цей час з користю для майбутньої кар'єри. І для себе.
Пошук роботи після закінчення вишу нерідко затягується і замість очікуваних кількох тижнів займає довгі місяці. З кожним днем самооцінка падає все нижче, а єдиною розвагою стає щохвилинна перевірка електронної пошти в очікуванні звістки від майбутнього роботодавця. Але цей час можна провести і куди більш ефективно, з вигодою як для майбутньої кар'єри, так і для себе самого.
Час діяти
Звичайно, найголовніше під час пошуку роботи - шукати роботу. І робити це активно. Прокинулися - і вперед! Читати оголошення в газетах, шукати відповідні пропозиції на сайтах з працевлаштування, ходити на ярмарки вакансій, цікавитися у знайомих, чи не звільнилося місце в їхній фірмі...
"Але займатися цим по вісім годин на день, розсилаючи свої документи у всі компанії поспіль, було б занадто. Краще сконцентруватися на тих вакансіях, які вам дійсно цікаві, і приділити більше часу кожній заявці," підганяючи "її під конкретну посаду і фірму" , - переконаний Лукас гроссе Кльонне, головний редактор блогу на тему кар'єри онлайн-біржі з працевлаштування Absolventa. de.
Тим, хто під час пошуку роботи змушений зайнятися підробітком, експерт радить зв'язати її за можливості з тією сферою, якій ви б хотіли присвятити себе в майбутньому. "Можна влаштуватися до колл-центру, працювати на спеціалізованих ярмарках, в офісі. Так ви не тільки отримаєте практичний досвід, але і познайомитеся з новими людьми. А це дуже важливо. Через прямі контакти та рекомендації знайомих у Німеччині, наприклад, знаходять в середньому кожне друге робоче місце", - пояснив Лукас гроссе Кльонне в інтерв'ю DW.
Допоможе заповнити вимушену паузу і волонтерська діяльність, впевнена Ілька Бюхер (Ilka Buecher), голова центру профоріентаціі Люнебургського університету. Грошей вона, звичайно, не приносить, але прикрасою резюме стає однозначно. Робота в будинках престарілих, допомога дітям, підтримка багатодітних сімей... Такі факти вашої біографії так і кажуть роботодавцю: з "м'якими навичками" - умінням спілкуватися, працювати в команді - тут все в порядку. Крім того, добровільна праця приносить величезне моральне задоволення. А з вірою в себе й роботу знайти набагато простіше.
Моє електронне "я"
Час до обіду... А чи не зазирнути в улюблену соціальну мережу? Не заради розваги. "Яке враження складеться про вас у людини, яка "загуглила" ваше ім'я? Важливо, щоб ви були представлені в Інтернеті в хорошому світлі", - підкреслює Лукас гроссе Кльонне. Замість фото коронного танцю на столі з новорічної вечірки варто розмістити інформацію про ВНЗ, отриману спеціальність та місця проходження практики. Є сенс завести профіль у професійних соціальних мережах, наприклад, в Xing або LinkedIn. Попросіть професора "запостити" для вас коротку характеристику, хоча б в декілька речень, а керівника практики - описати ваші досягнення.
Якщо ви - представник творчої спеціальності, то витратьте час на те, щоб зробити власний сайт і опублікувати там свої роботи. Кортить поділитися думками з приводу майбутньої спеціальності? Почніть вести блог, щоб описувати свої ідеї, коментувати новини з цікавих для вас тематик. Як мінімум, подібні речі переконають співробітників відділів кадрів, що ви можете працювати на комп'ютері. Як максимум, їх зацікавить надана вами інформація. А значить, дзвінка з запрошенням на співбесіду залишилося чекати не так вже й довго.
Підтягнути знання та самооцінку
Ось і вечір: час віддатися приємним спогадам... Наприклад, про те, як у школі ви три роки вивчали французьку, а в університеті ходили на факультатив з польської. Тоді чому б не записатися на мовні курси та не освіжити знання? Додаткова іноземна мова поліпшить ваші шанси на працевлаштування. Немає здібностей до мов? Сходіть на семінар, станьте вільним слухачем в університеті. При цьому не забувайте регулярно оновлювати резюме.
Щоправда, якщо пошук роботи затягнувся, проблемою може стати не стільки надлишок часу, скільки втрата віри в себе. "Звичайно, це демотивує, якщо ви відправили 20 заявок і не отримали жодної позитивної відповіді", - говорить Лукас гроссе Кльонне. Що робити? "Насолоджуватися життям! Зробіть те, до чого раніше не доходили руки: отримаєте права, навчитеся грати на гітарі. Це допоможе відволіктися та підзарядитися енергією", - радить експерт. - Зрештою, коли ви почнете працювати, то жити будете від відпустки до відпустки. Тому зараз можна дозволити собі навіть з'їздити кудись на декілька тижнів".
У свою чергу, Ілька Бюхер впевнена, що за бажання виїхати можна і на всі півроку. А що, якщо на співбесіді поцікавляться багатомісячною прогалиною в резюме? "Скажіть, що мріяли про цю подорож все життя і доклали зусиль, щоб виконати мрію, коли випала така можливість. Це охарактеризує вас як людину, яка ставить цілі і домагається їх", - впевнена вона.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...