Чи можна знайти гарну роботу без досвіду?
«Шукаємо фахівця з досвідом від року до трьох» - кожна друга пропозиція про роботу має одну і ту саму вимогу. Так, ти і радий би цей досвід отримати, але ж не беруть - виходить замкнуте коло. Найчастіше, через вік, значна частина учнів у ВНЗ розраховує на те, що знайти роботу їм допоможуть можливості батьків, родичі та друзі. А деякі і зовсім сподіваються, що великі компанії відразу після здобуття вищої освіти запросять їх на роботу з пристойним окладом. На жаль, настільки райдужним думкам юних кар'єристів навряд чи судилося збутися.
Головне - правильний курс
Найчастіше в наборі студентів без досвіду роботи зацікавлена сфера послуг з низькооплачуваної роботою: торгівля, громадське харчування, обслуговуючий і адміністративний персонал. Ринок активно пропонує стати: офіціантом, барменом, продавцем-консультантом, менеджером з продажу, секретарем на ресепшен, торговим представником, продавцем нерухомості. Можна витратити 3-4 роки на роботу, яка не дає професійного розвитку, а тільки приносить стаж для подальшого влаштування та невеликі гроші. Але якщо думати про перспективи та піклуватися про те, щоб трудовий досвід йшов на користь твоїй майбутній, зрозуміло, блискучій кар'єрі. Не варто сидіти в офіціантах, якщо ти - майбутній юрист!
Експерти кадрових агентств сходяться на думці, що майбутньому фінансисту, маркетологу, PR-спеціалісти, адвокату, необхідно починати кар'єру з роботи в профільних агентствах. Як правило, це початкові позиції: кур'єра, секретаря, асистента відділу, стажиста. Будучи студентом останніх курсів, можна вивчити свою майбутню роботу зсередини, так би мовити, обзавестися корисними контактами і почати шлях кар'єрними сходами. Зараз на ринку праці подібних вакансій вистачає.
Також багато великих банківських компаній, сфера IT/Телеком, юридичні фірми оголошують про набір на програму навчання випускників коледжів та ВНЗ. Тривалість стажування зазвичай становить кілька днів, проходить воно у формі лекційних та практичних занять. Зарахування до штату молодого спеціаліста здійснюється після проходження навчання.
Молодий, але перспективний
Багато молодих фахівців марять про роботу керівника і топ-менеджера, не бажаючи розмінюватися на початкові позиції. Зрозуміло, задатки молодого управлінця та лідерських якостей можна розгледіти у студента задовго до виходу на ринок праці. Управління - не функція, а якість, яка або є, або її немає. Можна навчити управлінню за допомогою різних методик і прийомів, проте вкрай проблематично та майже неможливо вкласти в кожного студента важливу якість управлінця - лідерство. В ідеалі шлях становлення майбутнього керівника повинен починатися ще в школі. Якщо на цьому етапі лідерські якості проявилися, то в університетський період вони розвиваються, і надалі створюються всі передумови для успішної кар'єри управлінця.
Допоможе швидкому кар'єрному зростанню робота на останніх курсах ВНЗ за фахом або у близькій до нього сфері. Якщо всі ці етапи пройдені успішно, то з певною часткою впевненості можна вважати, що до 25 років молодий управлінець має всі шанси зайняти в організації пост керівника середньої ланки. Подальший розвиток кар'єри залежить від знань і умінь, відносин всередині колективу, та, зрозуміло, везіння та праці.
Зрозуміло, сподіватися лише на свій університет і його ім'я не варто, краще грамотно скласти своє резюме та пройти спеціальні тренінги перед співбесідою. Розпочинати пошуки роботи краще з гортання газет, наприклад, з вакансіями для студентів, краще відразу зареєструватися на Інтернет-порталах з пошуку роботи, заповнити анкети в кадрових агентствах, ходити на співбесіди.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...