Чи можна відповідати відмовою на ідеальну пропозицію роботодавця?
Іноді в нашій професійній діяльності настають моменти, коли десь на горизонті з'являється нова, більш престижна та високооплачувана робота. Ми вже починаємо збирати валізи, однак колишній роботодавець не хоче нас відпускати. Він робить контрпропозицію, яка, здавалося б, доводить, що нас люблять і цінують. Але іноді під маскою такої щедрості та доброти приховуються не зовсім приємні думки.
Перш за все, слід розуміти, що контрпропозиція - це вимушений крок керівництва. Своїм наміром перейти працювати в табір іншої компанії Ви змусили начальника закрити очі на деякі Ваші професійні промахи, забути запізнення або занадто часті перекури. Також слід знати, що відтепер ступінь довіри роботодавця до Вашої персони значно знизився, і, цілком імовірно, з моменту збільшення заробітної плати кадровики вже почали підшукувати заміну на Ваше місце. У будь-якому випадку, слід усвідомлювати: якщо Ви прийняли рішення залишитися, то лояльність потрібно буде відновлювати заново.
У нинішній час компанії часто переманюють один у одного кращих кадрів, і питання це дійсно важливе, оскільки звільнення цінного працівника може загрожувати серйозними фінансовими втратами. Однак, як би там не було, згідно зі статистикою переважна більшість співробітників (близько 80 відсотків), які отримали заманливі пропозиції, навіть погоджуючись залишитися на колишньому місці, все одно йдуть протягом року.
Ще один важливий момент: відносини з колегами після підвищення Вашої заробітної плати можуть змінитися. Покращуючи фінансові умови Вам, роботодавець міг би зробити це для цілої команди, але на ділі все виходить зовсім інакше, і тому тепер у деяких товаришів по службі можуть виникнути цілком справедливі запитання до Вашої роботі.
Чи приймаєте Ви до уваги той факт, що Ваша репутація в результаті згоди працевлаштуватися в іншу компанію та подальшої відмови може серйозно постраждати? Ви дали обіцянку працювати на новій позиції, а тепер виходить, що Ваше слово не варте рівним рахунком нічого.
Уявіть працівника, якому компанія-конкурент зробила вельми спокусливу пропозицію. Через свою порядність він відразу ж розповів про все начальству, в результаті чого йому пообіцяли кар'єрне зростання, підвищення заробітної плати, роботу в Європейській філії з наданням там житла для всієї родини. Чи варто було відповідати відмовою на таку пропозицію? Подальший хід подій показав, що так. Історія не закінчилася щастям співробітника. Сталася світова фінансова криза, що принесла із собою реструктуризацію компанії та скорочення робочого місця мрії.
У цьому сюжеті не варто шукати глибоких істин. Кожен повинен самостійно вирішувати, чи потрібно переходити на іншу роботу або, можливо, варто прийняти контрпропозицію та залишитися в старій компанії. Усе залежить від стану душі конкретної людини, її бажання розвиватисята відкривати у своїй кар'єрі нові горизонти. Найголовніше - ретельно проаналізувати ситуацію, врахувати максимум факторів, щоб згодом мінімізувати ризики прийняття помилкового рішення.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...