Інтерв'ю за компетенціями: з чим його їдять
Про те, як проходити інтерв'ю за компетенціями, опубліковано не так багато інформації. В той же час кандидат, не підготовлений до інтерв'ю за компетенціями, знижує ефективність цього методу відбору практично до нуля. Чому? Під час інтерв'ю за компетенціями претендентів просять розповідати конкретні історії зі свого професійного життя. І саме за якістю цих історій в підсумку шукач і оцінюється.
Тепер уявімо ситуацію, коли шукач не готувався. Він у такому випадку може просто не згадати кращу історію зі своєї біографії і, в результаті, не отримає роботу, на яку, можливо, підходив найкраще.
Вихід для кандидатів тут один - до інтерв'ю за компетенціями потрібно готуватися (згадаємо правило 5P).
Власне, перейдемо тепер до суті, а саме до питання про те, яким чином готуватися до інтерв'ю за компетенціями. Адже компетенцій багато, які саме обрані для оцінки в даній компанії і на даній позиції, вгадати неможливо. Якщо намагатися підготувати хоча б по одній ситуації на кожну описану в літературі компетенцію, це все закінчиться сотнями ситуацій, які потрібно тримати в пам'яті на кожному інтерв'ю.
На щастя, все дещо простіше. Потрібно відштовхуватися не від компетенцій, а від ситуацій. Алгоритм дії тут наступний:
Вибрати 5-6 ситуацій (можна більше) з професійного життя, які найбільш яскраво розкривають ваш потенціал. Ключові вимоги до кожної ситуації:
· значущість події
· значимість вашої ролі в досягненні позитивного результату
Підійде, наприклад, історія з великим проектом, який буквально «висів на волосинці», а ви його врятували. Або як ви старалися та переробляли, щоб в термін здати дуже важливу звітність. Або історія про те, як ви хотіли працювати за кордоном, і доклали неймовірних зусиль, щоб здійснити свою мрію. Навпаки, не варто брати невиразну буденну ситуацію, яких бувають сотні і які відбуваються буквально кожного дня.
Потім потрібно сісти та детально згадати всі деталі кожної відібраної ситуації. Всі подробиці того, що було, що ви робили та що робили інші люди. Тут потрібен максимум конкретики.
Розкладіть кожну ситуацію відповідно до моделі STAR (Situation-Task-Action-Result, або Ситуація-Завдання-Дія-Результат). Тобто, для кожної ситуації виділіть контекст того, що відбувається (Ситуація). Потім сформулюйте завдання, що стояо перед вами (Завдання). Після цього детально перерахуйте все, що ви зробили для благополучного вирішення цієї ситуації (Дія). І, нарешті, опишіть те, що вийшло (Результат).
Додайте «L» (Learning, або Навчання) з моделі PARLA. Тобто, сформулюйте те, що ви дізналися для себе в цій ситуації, що змінилося у вашій поведінці після цього, як ви стали мудрішими та кращими.
Отже, декілька годин роботи - і у вас є 5-6 ситуацій, про які ви готові розповісти на інтерв'ю. І, насправді, це і є вся необхідна підготовка. Поясню чому. Якщо ви чітко вибрали найбільш яскраві ситуації з свого професійного життя, то це означає, що всі ваші компетенції вже в них представлені (не думаєте ж ви всерйоз, що в кожній ситуації з реального світу фігурує лише одна компетенція?!)
Тому цих заготовлених ситуацій вам точно вистачить на те, щоб відповісти на всі основні питання щодо компетенцій. Якщо не вистачить - значить у вас просто насправді не виражені деякі з потрібних роботодавцеві компетенцій (або ви вибрали не найбільш значущі для себе ситуації).
Якщо ж після обговорення цих заготовлених ситуація вас попросять розповісти про якісь інші, тут вже можна починати думати та наводити менш значущі приклади - найкраще з нещодавнього досвіду. Власне, запланований відхід від «домашніх заготовок» - річ непогана, це робить спілкування більш живим. Головне, що найбільш значущі ситуації вже прозвучали та були представлені в кращому вигляді.
Повторюся, що саме при проходженні інтерв'ю за компетенціями підготовка є вкрай необхідною. На мій погляд, непогано також, коли рекрутери заздалегідь попереджають кандидатів про формат проведення інтерв'ю. У кінцевому підсумку, це тільки підвищує валідність результатів.
i-recruiting.ru
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...