Речі, про які не варто говорити на роботі
Там, де ми проводимо мінімум вісім годин на день, майже завжди заводяться друзі. З ними можна спілкуватися. Тільки не на всі теми. Згадаймо, які табу є в бесідах з друзями-колегами?
Це очевидно - ви все одно обговорюєте абсолютно будь-які теми з новим нерозлучним другом. Ефект посилений менталітетом: у нас в країні кухонні розмови - обов'язкова частина будь-якої дружби.
Ось пускати всі ці розмови на самоплив якраз і не варто (як би цього не хотілося), адже якщо звичайна дружба - це не більше ніж дружба, то дружба офісна - це ще і ваша кар'єра. Хочете наочний приклад? Та будь ласка!
Тільки не гроші!
Рахувати чужі гривні та копійки - справа невдячна, невигідна та некрасива. Дружба дружбою, а гаманці нарізно. Так що краще і не намагайтеся дізнатися, у кого які фінансові справи - міцніше спати будете! Та ж сама історія стосується іпотек, кредитів і боргів - вашим колегам по роботі зовсім необов'язково (навіть зовсім небажано) знати, кому і скільки ви винні. Обговорення цієї теми може поставити всіх у незручне становище.
Тільки не чутки!
Це друга заповідь кар'єриста - жодних пліток і обговорень на робочому місці. Ви почули щось вкрай цікаве про начальника і тепер не знаєте з ким поділитися сенсацією? Можна з сусідкою по сходах або з троюрідним дідусем - якщо вони не працюють в тій самій компанії, звичайно. А ось з колегами - ні за що!
Чуток завжди дуже багато, і за їх рахунок занадто легко здобути славу - дурну, звичайно. Навіть якщо ви довіряєте колезі, з яким ділитеся своєю феноменальною новиною, це не означає, що колега не розшарпає все іншим зацікавленим. Довіряти в офісі, на жаль, не варто нікому. Від цього страждає ваша репутація і, відповідно, кар'єра. Точно так само слід ухилятися від обговорення пліток.
І ще одне маленьке зауваження: якщо начальник привітав вас із підвищенням на посаді, це теж не привід поспіхом ділитися новинами з колегами. Загалом, знайте: перш ніж хвалитися призначенням і надбавкою, підпишіть документи. А потім - не хваліться, а повідомляйте.
Тільки не посада!
Обговорювати робочий статус колег - табу. Хто кого підвищив, кого нагородили знаком пошани та чиє фото вивісили в червоному кутку офісу - тема слизька. Можна порадіти за людину, якщо вона і справді цього варта. Або промовчати (варіант - покивати, посміхаючись), якщо ви дотримуєтеся іншої думки.
Тільки не особисті питання!
Події вашого життя, безумовно, гідні, як мінімум, газетної передовиці та регулярних випусків новин по центральному телебаченню. Так думаєте ви. Але більшості колег все ж не дуже цікаво в сотий раз слухати подробиці вашого сімейного щастя.
rb.ru
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...