Як захиститися тим, хто отримує зарплату в конверті
В Україні багато працівників працевлаштовані по-сірому, тобто трудова книжка лежить на підприємстві і є зарплата, але основна частина виплачується "в конверті". Все начебто офіційно, а на свою формальну суму зарплати людина найчастіше навіть не звертає уваги, тому що вона потрібна тільки для звітів в податкову. Але саме ця дрібниця може зіпсувати все перед вашим звільненням…
Як підстрахуватися, щоб люди, яким ви довіряєте сьогодні, не скористалися вашою простотою завтра? Працівники порталу "Події Криму" вивчили можливості, які дозволять вам не здійснювати типові помилки та підстрахуватися заздалегідь. Тому що якщо ви схопитеся надто пізно, то нічого не зможете довести після свого звільнення.
ДОВІДКА ПРО ДОХОДИ
Це найдоступніший варіант. Зазвичай, якщо у працівника гарні відносини з адміністрацією, та йде назустріч і виписує необхідну довідку для банку або для отримання візи. Як правило ці відомості до податкової не потрапляють (хоча з банками можливі варіанти), тому начальники не сильно переживають через надання такого документа. А ви, отримавши його, підстрахуєтеся. Ксерокопії, звичайно, буде замало, щоб щось довести, тому, якщо ви берете таку довідку за необхідності, але на всяк випадок хочете отримати страховку у вигляді неї, то краще завірте копію в нотаріуса. Довідка про доходи, яка зазвичай виписується за останні шість місяців роботи, буде чудовим доказом у податковій і в суді.
ОГОЛОШЕННЯ В ГАЗЕТІ
Якщо вас приймали на роботу за оголошенням, і в ньому був зазначений розмір зарплати, та ще воно у вас збереглося, то його можна використовувати в якості доказу. Проте в даному випадку вашому роботодавцю нічого не завадить сказати, що в газеті оголошень була помилка і в підсумку ви домовилися на зовсім іншу суму. Але, тим не менше, за сукупності доказів це може бути враховано.
ВІДЕОЗАПИС
На цей крок працівники зазвичай вирішуються, коли конфлікт вже назрів. Наприклад, записується на диктофон або відеокамеру процес видачі зарплати, але в даному випадку обов'язково повинні бути проговорені вголос суми і їх суть. Інакше можна буде сказати, що видача грошей призначалася, наприклад, для якихось закупівель в офіс.
Хтось бажає йти далі. Якщо конфлікт уже стався, і на підприємстві ви в будь-якому випадку не залишаєтеся, ви можете поскаржитися до податкової, яка відвідає вашу установу в момент видачі зарплати. Метод працює. Більш того, сайт податкової інспекції закликає саме таким чином виводити роботодавців на чисту воду.
КОРІНЦІ І КОНВЕРТИ
Якщо у вас збереглися корінці, розрахункові листи або конверти, на яких, наприклад, рукою бухгалтера написані цифри, це теж може бути використано в якості доказу.
Іноді роботодавець, який веде "чорну" бухгалтерію, складає інші документи. Це можуть бути платіжні відомості, замовлення з візою "сплатити", записки директора для бухгалтерії і т.д.
ТРУДОВИЙ ДОГОВІР
Найкращий варіант, коли у вас є трудовий договір із зазначенням сум. Але, як правило, його немає. Тому що робочі відносини до певного часу тримаються на довірі, а значить, не може йти і мови про те, щоб підписувати якісь папери, які суперечать офіційним відомостям.
АЛЬТЕРНАТИВНИЙ ВАРІАНТ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ
Якщо роботодавець наполягає на отриманні вами зарплати в конверті та не приймає жодних інших варіантів, крім того, щоб працевлаштувати вас по трудовій і офіційно оформити на 1 тис. грн, то справа пахне гасом - в разі чого він вас може безкарно "кинути". Але існує і інший варіант, за допомогою якого ви можете капітально підстрахуватися. Наприклад, можна оформитися в якості приватного підприємця, який надає фірмі послугу. У такому випадку ви взагалі не будете здавати в організацію трудову книжку і просто підпишете з нею договір підряду, де зазначите конкретну суму ваших послуг. Для наймача цей варіант вигідний тим, що на дану суму йому не доведеться нараховувати прибутковий податок та всі соціальні внески, і вона буде повністю віднесена на витрати підприємства. А далі - вже справа техніки. Якщо договір не виконується, будь-яка сторона має право розірвати його та стягнути заборгованість через суд.
Будьте обачні та захищені!
Джерело: http://www.sobytiya.info/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...