Як отримати максимальну користь зі стажування

Багато успішних керівників підтвердять: їхні перші стажування під час навчання у виші суттєво вплинули на їхню кар'єру. Безумовно, стажування - кращий спосіб закріпити на практиці теоретичні знання. Але часом тимчасове перебування молодого фахівця в компанії зводиться до приготування кави та перекладання документів.

Як цього уникнути?

Те, як пройде стажування, багато в чому залежить від самого стажиста. Найбільш цілеспрямовані йдуть в певну компанію на практику, знаючи, чого вони хочуть. Більше того, вони самі планують своє стажування. Недостатньо просто потрапити у велику компанію - потрібно отримати максимум користі з перебування в ній і отримати цінний досвід.

Отже, як зробити стажування дійсно корисним? Експерти порталу Careerealism.com поділилися порадами.

Зустріч з куратором. Попросіть наставника виділити вам трохи часу, щоб обговорити ваші очікування від стажування, скласти план роботи. Природно, необхідно зробити це в один з перших днів, не відкладаючи в довгий ящик. Крім того, це буде чудовою можливістю познайомитися з куратором ближче - в кінці кінців, він буде головною людиною під час вашого стажування.

Поділіться своїми ідеями. Коли ви деякий час проведете в відділі та зрозумієте основні напрями його роботи, подумайте, яку частину справ ви захочете (і найголовніше - зможете) взяти на себе. Невелике завдання, яке ви виконаєте від початку до кінця, - чудовий шанс проявити свої здібності і заодно "набити руку". Крім того, коли ви будете розповідати про стажування в своєму резюме, більш виграшно виглядатиме завершений проект (нехай навіть і не дуже великий), а не розрізнені дрібні завдання. І, само собою, не варто соромитися висловлювати ідеї та пропозиції, якщо вони у вас є. Якщо ви будете неправі, вам про це скажуть, а на помилках можна багато чому навчитися.

Визначиться з результатами. Звичайно, потрібно ставити перед собою цілі, але цілі вимірні. Крім однієї великої довгострокової мети, необхідно бачити декілька маленьких короткострокових, щоб відчувати і розуміти, як рухається робота. Обов'язково домовтеся з куратором про етапи роботи і про те, які результати потрібно показати за підсумками кожного з етапів.

Нові навички. Чим більше ви побачите під час роботи в компанії, тим краще. Нехай крім основних завдань будуть якісь невеликі додаткові справи. Ідеально мати можливість спілкуватися з представниками різних відділів, зсередини спостерігати, як працює компанія. Поцікавтеся у куратора, чи можна вам бути присутнім на зустрічах, нарадах, мозкових штурмах (не обов'язково брати участь - корисно буде просто подивитися, як вони проходять). І якщо наради не є закритими, ніколи не нехтуйте можливістю побувати на них.

Нетворкінг. Починайте формувати свою особисту мережу професійних контактів вже під час стажування. Ваш наставник, співробітники відділу, в якому ви стажувалися, співробітники інших відділів, з якими доводилося разом працювати, навіть HR-фахівець, який оформлював вас на стажування, - через них вам вдасться зв'язатися з багатьма корисними людьми (як з представниками вашої сфери, так і з фахівцями з інших галузей).

Завершення стажування. Домовтеся з куратором про бесіду в один з останніх днів вашого перебування в компанії. Під час цієї зустрічі подякуйте йому за допомогу, а також розкажіть, чому, на вашу думку, ви навчилися під час стажування. І не зайвим буде запитати наставника про те, як він оцінює ваші досягнення, які плюси та недоліки знаходить у вашій роботі. Повірте, ця бесіда - не даремна витрата часу. Підведення підсумків - важливий процес. Крім того, ця бесіда допоможе вам адекватно оцінити свої навички.

Стажування: погляд з боку роботодавців

"Стажування може стати для молодого фахівця корисним кроком у бік майбутніх професійних досягнень. Програму стажування слід планувати таким чином, щоб побачити, як реалізується на практиці те, що освоєно в навчальному закладі. Ще краще, якщо вдасться спробувати себе у виконанні тих чи інших завдань . І саме це варто обговорити з керівником перед початком стажування! Зрозуміло, що серйозну роботу не можна довірити фахівцеві без досвіду, але можливо визначити коло завдань і проконтролювати, як молодий спеціаліст виконує перші в своєму робочому житті доручення. Адже для нас, досвідчених співробітників, це зовсім не важко, в той час як для стажера перші враження від роботи є найяскравішими і запам'ятовуються.

Крім закріплення теоретичного матеріалу на практиці, молодий фахівець побачить, як будуються відносини в колективі, як відбувається спілкування на професійні теми. Нерідко трапляється і так, що стажист справляє гарне враження, в компанії про нього пам'ятають і запрошують на роботу при появі відповідної позиції", - коментує керівник відділу підбору постійного персоналу Coleman Services-Санкт-Петербург Анна Супрун.

Джерело: http://rb.ru/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад