Як отримати максимальну користь зі стажування
Багато успішних керівників підтвердять: їхні перші стажування під час навчання у виші суттєво вплинули на їхню кар'єру. Безумовно, стажування - кращий спосіб закріпити на практиці теоретичні знання. Але часом тимчасове перебування молодого фахівця в компанії зводиться до приготування кави та перекладання документів.
Як цього уникнути?
Те, як пройде стажування, багато в чому залежить від самого стажиста. Найбільш цілеспрямовані йдуть в певну компанію на практику, знаючи, чого вони хочуть. Більше того, вони самі планують своє стажування. Недостатньо просто потрапити у велику компанію - потрібно отримати максимум користі з перебування в ній і отримати цінний досвід.
Отже, як зробити стажування дійсно корисним? Експерти порталу Careerealism.com поділилися порадами.
Зустріч з куратором. Попросіть наставника виділити вам трохи часу, щоб обговорити ваші очікування від стажування, скласти план роботи. Природно, необхідно зробити це в один з перших днів, не відкладаючи в довгий ящик. Крім того, це буде чудовою можливістю познайомитися з куратором ближче - в кінці кінців, він буде головною людиною під час вашого стажування.
Поділіться своїми ідеями. Коли ви деякий час проведете в відділі та зрозумієте основні напрями його роботи, подумайте, яку частину справ ви захочете (і найголовніше - зможете) взяти на себе. Невелике завдання, яке ви виконаєте від початку до кінця, - чудовий шанс проявити свої здібності і заодно "набити руку". Крім того, коли ви будете розповідати про стажування в своєму резюме, більш виграшно виглядатиме завершений проект (нехай навіть і не дуже великий), а не розрізнені дрібні завдання. І, само собою, не варто соромитися висловлювати ідеї та пропозиції, якщо вони у вас є. Якщо ви будете неправі, вам про це скажуть, а на помилках можна багато чому навчитися.
Визначиться з результатами. Звичайно, потрібно ставити перед собою цілі, але цілі вимірні. Крім однієї великої довгострокової мети, необхідно бачити декілька маленьких короткострокових, щоб відчувати і розуміти, як рухається робота. Обов'язково домовтеся з куратором про етапи роботи і про те, які результати потрібно показати за підсумками кожного з етапів.
Нові навички. Чим більше ви побачите під час роботи в компанії, тим краще. Нехай крім основних завдань будуть якісь невеликі додаткові справи. Ідеально мати можливість спілкуватися з представниками різних відділів, зсередини спостерігати, як працює компанія. Поцікавтеся у куратора, чи можна вам бути присутнім на зустрічах, нарадах, мозкових штурмах (не обов'язково брати участь - корисно буде просто подивитися, як вони проходять). І якщо наради не є закритими, ніколи не нехтуйте можливістю побувати на них.
Нетворкінг. Починайте формувати свою особисту мережу професійних контактів вже під час стажування. Ваш наставник, співробітники відділу, в якому ви стажувалися, співробітники інших відділів, з якими доводилося разом працювати, навіть HR-фахівець, який оформлював вас на стажування, - через них вам вдасться зв'язатися з багатьма корисними людьми (як з представниками вашої сфери, так і з фахівцями з інших галузей).
Завершення стажування. Домовтеся з куратором про бесіду в один з останніх днів вашого перебування в компанії. Під час цієї зустрічі подякуйте йому за допомогу, а також розкажіть, чому, на вашу думку, ви навчилися під час стажування. І не зайвим буде запитати наставника про те, як він оцінює ваші досягнення, які плюси та недоліки знаходить у вашій роботі. Повірте, ця бесіда - не даремна витрата часу. Підведення підсумків - важливий процес. Крім того, ця бесіда допоможе вам адекватно оцінити свої навички.
Стажування: погляд з боку роботодавців
"Стажування може стати для молодого фахівця корисним кроком у бік майбутніх професійних досягнень. Програму стажування слід планувати таким чином, щоб побачити, як реалізується на практиці те, що освоєно в навчальному закладі. Ще краще, якщо вдасться спробувати себе у виконанні тих чи інших завдань . І саме це варто обговорити з керівником перед початком стажування! Зрозуміло, що серйозну роботу не можна довірити фахівцеві без досвіду, але можливо визначити коло завдань і проконтролювати, як молодий спеціаліст виконує перші в своєму робочому житті доручення. Адже для нас, досвідчених співробітників, це зовсім не важко, в той час як для стажера перші враження від роботи є найяскравішими і запам'ятовуються.
Крім закріплення теоретичного матеріалу на практиці, молодий фахівець побачить, як будуються відносини в колективі, як відбувається спілкування на професійні теми. Нерідко трапляється і так, що стажист справляє гарне враження, в компанії про нього пам'ятають і запрошують на роботу при появі відповідної позиції", - коментує керівник відділу підбору постійного персоналу Coleman Services-Санкт-Петербург Анна Супрун.
Джерело: http://rb.ru/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
18665
12133
653
161
705
220
274
34
269
20
239
12
223
10
255
25
330
128
255
61
329
62
250
19
220
11
206
6
279
54
248
28
228
19
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Івано-Франківську складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 33143 грн.
Hitjob.if.ua
- 9033 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...